CBOS: TVP sprzyja rządowi, TVN opozycji, Polsat jest bezstronny- czyli nie warto wierzyć sondażom
Badania wiarygodności mediów są prowadzone przez CBOS od 2006 r., ostatnie wykonano w 2012 r. Wszyscy uwzględnieni w sondażu nadawcy telewizyjni postrzegani są jako mniej bezstronni niż pięć lat temu, a największy spadek wiarygodności odnotowaliśmy w przypadku telewizji publicznej.
Jeszcze mniej wiarygodnie prezentują się wyniki badań CBOS z 2012 r., czyli za czasów rządów koalicji PO-PSL. Wynika z nich, że 44 proc. respondentów uważa, że programy TVP1, TVP2, TVP Info są bezstronnie. Jeszcze lepszy wynik osiągnęły programy TVN i TVN24, które za obiektywne uznało aż 45 proc. badanych. Co ciekawe TV Trwam za bezstronne uznało jedynie 22 proc. ankietowanych. 52 proc. z nich uznało, że katolickie medium sprzyja opozycji.
Czytając dane CBOS trudno za wiarygodne uznać wyniki badań, które wskazują na bezstronne media, reprezentowane przez tak upolitycznionych dziennikarzy, jak: Tomasz Lis, Piotr Kraśko, Jarosław Kuźniar, Justyna Pochanke, Beata Tadla.
Nierzetelność mainstreamowych dziennikarzy potwierdza też sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2016 r. Wynika z niego, że na 13,6 tys. skarg i wniosków, jakie do niej wpłynęły, aż 12,1 tys. to głos sprzeciwu wobec TVN i TVN24. Z uwagi na manipulacje i przekłamania prywatnej stacji część widzów domagała się cofnięcia koncesji.
Adam Mazurek
#REKLAMA_POZIOMA#