Kolejarze zagrali o Puchar Przewodniczącego

Corocznie wydarzenie od 22 lat przyciąga drużyny piłkarskie z kolejowych zakładów i spółek. Nawet w trakcie ubiegłorocznej pandemii udało się go rozegrać, podkreślając w ten sposób 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.
Tradycyjnie organizator – Regionalna Sekcja Kolejarzy przy Regionie Małopolskim zabezpieczyła fantastyczną oprawę w związkowe i okolicznościowe banery. Ponadto odpowiednia muzyka, serwowane dania, piękna pogoda a przede wszystkim ponad pół tysiąca osób budowały atmosferę sportowego festynu.
Organizatorzy reklamowali turniej jako „powrót mistrzów”. Faktycznie zgromadził on najlepsze 11 drużyn z Rzeszowa, Katowic, Łodzi, Nowego Sącza i Krakowa, które rozegrały na dwóch boiskach łącznie 23 mecze.
Główny puchar zdobyła po raz siódmy drużyna Straży Ochrony Kolei (ostatni raz SOK wygrała turniej w 2015 r.), która wygrała w meczu finałowym po rzutach karnych z PKP Cargo Katowice (trzeci raz z rzędu w finale). Trzecie miejsce zajęły zespoły z Zakładów Linii Kolejowych z Łodzi i Krakowa. Dodatkową nagrodą dla drużyny SOK był okazały – piękny puchar ufundowany przez Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury, który wręczył Tomasz Tomala Dyrektor Biura Politycznego Ministra. Puchar Fair Play ufundowany przez Region Małopolski NSZZ „Solidarność” wręczył drużynie PKP Cargotabor Krzysztof Kotowicz (Członek Prezydium Zarządu Regionu).
Miłą uroczystością było uhonorowanie pamiątkowymi statuetkami za promowanie sportu wśród kolejarzy (RSK przyznaje takie statuetki już od 10 lat) następujących osób: Kazimierz Mazur (Komendant Regionalny SOK w Krakowie), Krzysztof Kotowicz (Członek Prezydium Zarządu Regionu), Sławomir Fyda (PNUIK), Janusz Surman (ZLK Kraków) i Henryk Sikora (RSK).
W trakcie turnieju odbywała się loteria charytatywna, przygotowana przez organizatorów, dzięki gadżetom przekazanym na ten cel przez spółki kolejowe i darczyńców. Zebrane w ten sposób pieniądze (9474 zł.) decyzją Rady RSK zostaną przeznaczone na pomoc dla trzech kolejarzy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
Turniej ten organizowany jest nieprzerwalnie od 22 lat, tworząc piękną kartę w historii kolejowej „Solidarności”. Realizuje swoje cele i daje radość ze sportowej rywalizacji tak wielu kolejarzom. Jest również miejscem integrującym środowisko kolejowe i doskonałą promocją NSZZ „Solidarność”.