Piotr Duda: Staramy się przekonywać pracodawców, że dialog może pomóc w rozwoju naszego kraju

Dwadzieścia firm z całego kraju zostało uhonorowanych statuetkami i certyfikatami podczas uroczystej gali XIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, która odbyła się 10 września w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.
 Piotr Duda: Staramy się przekonywać pracodawców, że dialog może pomóc w rozwoju naszego kraju
/ M. Żegliński

Konkurs promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Organizowany jest przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

– To piękny konkurs. Bardzo się cieszę, że mogliśmy się dziś spotkać. To wydarzenie co roku ma dla mnie wyjątkowy wymiar. Jest to pewna pamiątka po panu prezydencie Lechu Kaczyńskim. To on przyjął pod patronat jedyny konkurs, w którym to pracownicy wybierają najlepszych pracodawców. Takich, którzy stwarzają dobrą atmosferę i szanując swojego pracownika, stwarzają mu warunki, żeby dobrze czuł się w swojej pracy, miał poczucie satysfakcji i docenienia. To właśnie tacy pracodawcy otrzymują nagrody w tym konkursie – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

– Czy jest ich w Polsce mało? Wcale nie. Ponad 300 firm już do tej pory w tym konkursie startowało, z czego 241 zostało nagrodzonych, a wśród nich 26 zostało nagrodzonych co najmniej dwukrotnie. W tym roku konkurs przesunął nam się w czasie ze względu na pandemię, ale cieszę się, że został zrealizowany. Mam nadzieje, że mimo iż mamy czwartą falę koronawirusa, nasza gospodarka i wszystkie branże będą mogły normalnie funkcjonować, prowadzić uczciwy biznes i dobrze traktować swoich pracowników. Bez dobrze zmotywowanego pracownika nie da się osiągnąć dobrego rezultatu w firmie. Dziękuję wszystkim pracownikom i pracodawcom i serdecznie gratuluje laureatom – dodał Andrzej Duda.       

Z kolei Marlena Maląg, minister pracy, rodziny i polityki społecznej podkreślała, że w miejscu pracy spędzamy 1/3 swojego czasu. – Dlatego potrzebny jest tam odpowiedni klimat, żeby osiągać konkretne efekty. Dzisiejsza gala, gdzie pracownicy mają możliwość wytypowania swoich pracodawców, jest bardzo cenna. A Solidarność wie, jak należy pielęgnować i wzmacniać pracowników. Jako minister rodziny uważam, że współpraca z pracodawcami to priorytet współczesnych czasów – mówiła Marlena Maląg.

Podczas uroczystości przemawiał również Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”. – Podczas ubiegłorocznej gali, która była jak zawsze dla nas bardzo ważna, a odbyła się 24 lutego, w swoich słowach, które skierowałem do Pana Prezydenta, zabrzmiały szczególnie te, w których dziękowałem za objęcie patronatu honorowego nad kolejną edycją, ale przede wszystkim powiedziałem: „do zobaczenia w przyszłym roku”. Ta wiara była poparta ciężką pracą milionów ludzi, ale i pracą członków NSZZ „Solidarność”. Cieszę się, że dalej możemy współpracować z Panem Prezydentem – podkreślał Piotr Duda.

– To wyjątkowy konkurs, w którym pracownicy nagradzają pracodawców za to, że spełniają wysokie standardy dialogu społecznego. Staramy się przekonywać pracodawców, że tylko dialog pomoże nam w tym, żeby nasz kraj mógł się rozwijać i żeby pracownicy mogli być traktowani w sposób podmiotowy, a nie przedmiotowy – dodawał przewodniczący KK.

Według niego, szczególnie w dobie koronawirusa ważne są takie kwestie jak bezpieczeństwo i higiena pracy. – Nie chcielibyśmy, żeby nadeszła kolejna fala, dlatego zachęcam wszystkich, żebyśmy się szczepili, abyśmy mogli w zakładach pracy w bezpieczny sposób pracować dla dobra firmy i samych siebie. Bardzo dziękuje laureatom, że dajecie dobry przykład i wszystkim serdecznie gratuluje. A Panu Prezydentowi po raz kolejny bardzo dziękuje za objęcie patronatem tego konkursu – zakończył Piotr Duda.    

 


 

POLECANE
Znany prezenter w Tańcu z gwiazdami? Padła jasna deklaracja Wiadomości
Znany prezenter w "Tańcu z gwiazdami"? Padła jasna deklaracja

Trwają intensywne przygotowania do kolejnej edycji „Tańca z gwiazdami”. Polsat już kompletuje listę uczestników, a wśród medialnych spekulacji pojawiło się nazwisko Karola Strasburgera. Czy zobaczymy go na parkiecie? Sam zainteresowany nie pozostawia wątpliwości.

3000 PLN. Są pierwsze kary dla autorów niestandardowych protestów wyborczych z ostatniej chwili
3000 PLN. Są pierwsze kary dla autorów "niestandardowych" protestów wyborczych

Sąd Najwyższy proceduje dziesiątki tysięcy protestów wyborczych złożonych przez zwolenników Romana Giertycha. Są już pierwsze kary dla autorów wulgarnych protestów.

„Khatanga” odholowana. Rosyjski wrak po 8 latach zniknął z Portu Gdynia z ostatniej chwili
„Khatanga” odholowana. Rosyjski wrak po 8 latach zniknął z Portu Gdynia

Po ośmiu latach przymusowego postoju w Porcie Gdynia rosyjski zbiornikowiec „Khatanga” został w końcu odholowany. Jak poinformował minister infrastruktury Dariusz Klimczak, jednostka została przygotowana do usunięcia z portu i trafi do zezłomowania w Danii.

Skandaliczna próba profanacji w konkatedrze w Lubaczowie Wiadomości
Skandaliczna próba profanacji w konkatedrze w Lubaczowie

Do szokującego incydentu doszło podczas Mszy świętej w uroczystość Bożego Ciała w konkatedrze w Lubaczowie. W trakcie liturgii agresywny mężczyzna pod wpływem alkoholu wtargnął do prezbiterium i rzucił butelką w stronę tabernakulum, próbując zakłócić przebieg uroczystości.

Akcja przeszukania w klasztorze Dominikanów bezzasadna. Sąd jednoznacznie o działaniach prokuratury pilne
Akcja przeszukania w klasztorze Dominikanów bezzasadna. Sąd jednoznacznie o działaniach prokuratury

W grudniu ub.r. 19 do klasztoru dominikanów w Lublinie wtargnęli uzbrojeni policjanci w kominiarkach, wspomagani przez drony. Funkcjonariusze poszukiwali posła Marcina Romanowskiego, a przeszukanie zostało zlecone przez prokuraturę na podstawie donosu przez niezweryfikowanego anonima.

IMGW wydał nowy komunikat. Prognoza pogody na najbliższe dni Wiadomości
IMGW wydał nowy komunikat. Prognoza pogody na najbliższe dni

Jak informuje IMGW, Polska będzie w zasięgu wyżu, którego centrum przesunie się znad nad Niemiec nad południową Polskę. Jedynie na północy kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim, w dzień nad zachodnią połowę kraju napływać zacznie cieplejsza masa powietrza. Ciśnienie powoli zacznie spadać.

Iran ostrzelał izraelski port. Gigantyczny dym w Hajfie pilne
Iran ostrzelał izraelski port. Gigantyczny dym w Hajfie

Irańskie wojska ostrzelały w piątek Hajfę. Reuters poinformował, że nad miejscowym portem lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie unosi się słup dymu.

Pijany wyleciał podczas dachowania i zasnął w polu. Obudziła go policja Wiadomości
Pijany wyleciał podczas dachowania i zasnął w polu. Obudziła go policja

Funkcjonariusze patrolu drogowego w miejscowości Kębłów na Lubelszczyźnie zauważyli uszkodzone audi stojące samotnie na polu, około 150 metrów od głównej drogi. Pojazd nosił wyraźne ślady dachowania i poważnych uszkodzeń, lecz policjanci nie znaleźli nikogo wewnątrz pojazdu.

Nie żyje znany piłkarz. Miał 29 lat Wiadomości
Nie żyje znany piłkarz. Miał 29 lat

Lokalna społeczność piłkarska oraz strażacka pogrążyły się w żałobie. 14 czerwca 2025 roku, w wieku 29 lat, zmarł Robert Kacprzak - zawodnik MKS Korona Góra Kalwaria oraz członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaplinku.

W obliczu zagrożenia III Wojną Światową Unia Europejska narzuca więcej gender gorące
W obliczu zagrożenia III Wojną Światową Unia Europejska narzuca więcej gender

Rada UE wezwała do ukierunkowanych wysiłków na rzecz promowania równości genderowej w cyfrowej erze napędzanej sztuczną inteligencją. Jeżeli unijne pomysły wejdą w życie czeka nas cenzura w sieci wszystkich treści, które nie są zgodne z lewicowym pojęciem funkcjonowania społeczeństwa. Co więcej, dokument postuluje, aby wypłacanie unijnych pieniędzy było warunkowane spełnieniem norm genderowych.

REKLAMA

Piotr Duda: Staramy się przekonywać pracodawców, że dialog może pomóc w rozwoju naszego kraju

Dwadzieścia firm z całego kraju zostało uhonorowanych statuetkami i certyfikatami podczas uroczystej gali XIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, która odbyła się 10 września w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.
 Piotr Duda: Staramy się przekonywać pracodawców, że dialog może pomóc w rozwoju naszego kraju
/ M. Żegliński

Konkurs promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Organizowany jest przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

– To piękny konkurs. Bardzo się cieszę, że mogliśmy się dziś spotkać. To wydarzenie co roku ma dla mnie wyjątkowy wymiar. Jest to pewna pamiątka po panu prezydencie Lechu Kaczyńskim. To on przyjął pod patronat jedyny konkurs, w którym to pracownicy wybierają najlepszych pracodawców. Takich, którzy stwarzają dobrą atmosferę i szanując swojego pracownika, stwarzają mu warunki, żeby dobrze czuł się w swojej pracy, miał poczucie satysfakcji i docenienia. To właśnie tacy pracodawcy otrzymują nagrody w tym konkursie – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

– Czy jest ich w Polsce mało? Wcale nie. Ponad 300 firm już do tej pory w tym konkursie startowało, z czego 241 zostało nagrodzonych, a wśród nich 26 zostało nagrodzonych co najmniej dwukrotnie. W tym roku konkurs przesunął nam się w czasie ze względu na pandemię, ale cieszę się, że został zrealizowany. Mam nadzieje, że mimo iż mamy czwartą falę koronawirusa, nasza gospodarka i wszystkie branże będą mogły normalnie funkcjonować, prowadzić uczciwy biznes i dobrze traktować swoich pracowników. Bez dobrze zmotywowanego pracownika nie da się osiągnąć dobrego rezultatu w firmie. Dziękuję wszystkim pracownikom i pracodawcom i serdecznie gratuluje laureatom – dodał Andrzej Duda.       

Z kolei Marlena Maląg, minister pracy, rodziny i polityki społecznej podkreślała, że w miejscu pracy spędzamy 1/3 swojego czasu. – Dlatego potrzebny jest tam odpowiedni klimat, żeby osiągać konkretne efekty. Dzisiejsza gala, gdzie pracownicy mają możliwość wytypowania swoich pracodawców, jest bardzo cenna. A Solidarność wie, jak należy pielęgnować i wzmacniać pracowników. Jako minister rodziny uważam, że współpraca z pracodawcami to priorytet współczesnych czasów – mówiła Marlena Maląg.

Podczas uroczystości przemawiał również Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”. – Podczas ubiegłorocznej gali, która była jak zawsze dla nas bardzo ważna, a odbyła się 24 lutego, w swoich słowach, które skierowałem do Pana Prezydenta, zabrzmiały szczególnie te, w których dziękowałem za objęcie patronatu honorowego nad kolejną edycją, ale przede wszystkim powiedziałem: „do zobaczenia w przyszłym roku”. Ta wiara była poparta ciężką pracą milionów ludzi, ale i pracą członków NSZZ „Solidarność”. Cieszę się, że dalej możemy współpracować z Panem Prezydentem – podkreślał Piotr Duda.

– To wyjątkowy konkurs, w którym pracownicy nagradzają pracodawców za to, że spełniają wysokie standardy dialogu społecznego. Staramy się przekonywać pracodawców, że tylko dialog pomoże nam w tym, żeby nasz kraj mógł się rozwijać i żeby pracownicy mogli być traktowani w sposób podmiotowy, a nie przedmiotowy – dodawał przewodniczący KK.

Według niego, szczególnie w dobie koronawirusa ważne są takie kwestie jak bezpieczeństwo i higiena pracy. – Nie chcielibyśmy, żeby nadeszła kolejna fala, dlatego zachęcam wszystkich, żebyśmy się szczepili, abyśmy mogli w zakładach pracy w bezpieczny sposób pracować dla dobra firmy i samych siebie. Bardzo dziękuje laureatom, że dajecie dobry przykład i wszystkim serdecznie gratuluje. A Panu Prezydentowi po raz kolejny bardzo dziękuje za objęcie patronatem tego konkursu – zakończył Piotr Duda.    

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe