Nowicka ogłasza sukces: Posłanki od dziś mają do dyspozycji druk sejmowy i koperty z napisem posłanka!

Od dziś, zgodnie z decyzją Prezydium Sejmu w Biurze Obsługi Posłów znajdują się koperty do korespondencji poselskiej z nadrukiem "Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej". Jedna z inicjatorek akcji, posłanka Lewicy Wanda Nowicka, nie kryła zadowolenia i sprawę nagłośniła w mediach społecznościowych.
Sukces posłanek @__Lewica! wszystkie posłanki, które sobie życzą, od dziś do korespondencji mają druk sejmowy i koperty z napisem posłanka @gazeta_wyborcza @tvn24 @gazetapl_news @PolsatNewsPL @PAPinformacje @TOKFM_NEWS @AnitaKDZG @M_Prokop_P @FalejMonika @Pawlowska__M @KotulaKat
— Wanda Nowicka (@WandaNowicka) November 25, 2019
Już pod koniec października 20 posłanek Lewicy napisało list do szefowej Kancelarii Sejmu, w którym domagały się "uwzględnienia ich płci" w nazewnictwie dokumentów będących w obiegu Sejmu RP, ale także we wszelkiego rodzaju przedmiotach przeznaczonych do użytku parlamentarzystów. Krótko mówiąc chodziło o to, by m.in na kartach do głosowania i tabliczkach nie widniał napis "poseł", ale także "posłanka". Wtedy propozycja nie została uwzględniona przez Kancelarię Sejmu. Dziś Wanda Nowicka zapewniała w mediach, że jest to kwestia otwarta i wierzy, że wszystko jest na dobrej drodze.
/ Źródło: niezalezna.pl
CZYTAJ TAKŻE: Ojoj. Wanda Nowicka: Kancelaria Sejmu nie uwzględniła prośby Lewicy. Na tabliczce jestem "posłem"
pec