Komisja Krajowa skieruje wniosek do Ministra Sprawiedliwości w sprawie krakowskiego Genpact
Zwolnieni to Zbigniew Zysek przewodniczący, Karol Dwornik sekretarz organizacji, zakładowy SIP i przewodniczący Rady Pracowników oraz Krusztian Kovacs przewodniczący Komisji Krewizyjnej i członek Rady Pracowników. Wszyscy z racji pełnionych funkcji objęci są szczególną ochroną. Takie prawo daje dopiero prawomocny wyrok sądu.
Zarząd Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność” w imieniu zwolnionych skierował skargi do Głównego Inspektora Pracy, do prokuratury i oczywiście do sądu pracy. Wsparcia udzieli też Komisja Krajowa, która dzisiaj podczas posiedzenia w Jarnołtówku przyjęła stanowisko.
- Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wyraża głębokie zaniepokojenie antyzwiązkowymi dziłaniami pracodawcy w Genpact PL Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie – czytamy w stanowisku.
Jednocześnie wspierając Region i zwolnionych liderów skieruje wnioski o nadzór do Ministra Sprawiedliwości.
- NSZZ „Solidarność” zwraca się do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego o nadzór nad wszystkimi działaniami jakie będą prowadzone w związku z naruszeniem praw w/w pracowników i kierowanej przez nich organizacji związkowej – czytamy w konkluzji stanowiska.
Jak czytamy ze strony Genpact, korporacja jest liderem globalizacji usług i technologii oraz pionierem w zakresie zarządzania procesami biznesowymi dla firm na całym świecie. Zatrudnia ponad 77 000 osób w ponad 20 krajach, z kluczowymi biurami w Nowym Jorku, Palo Alto, Londynie i Delhi.
Organizacja „Solidarności” w krakowskim oddziale powstała w sierpniu 2015 r.
ml