[Tylko u nas] Waldemar Biniecki: Zaczynam rozumieć Piłsudskiego

Nigdy nie sądziłem, że będę pisał pozytywnie o Marszałku. Po tym, jak potraktowano Błękitną Armię i całą populację Polaków Wielkopolski i Pomorza po zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim. Wszędzie potem mianowano legionowych oficerów, odsuwając w niebyt polską populację, która zamieszkiwała te tereny od setek lat. Sam pochodzę z tych terenów i jako dziecko słuchałem długich rodzinnych opowieści o gen. Hallerze, który to nas wyzwolił. 
/ Wikipedia domena publiczna
Przez ostatni rok sekundowałem i przyglądałem się procesowi powstawania prawicy, jednak po stwierdzeniach: „Tak, jestem opcją prorosyjską” i nieudawanego procesu wykolejenia Konfederacji, przestałem mieć jakiekolwiek wątpliwości. Jedynym ugrupowaniem, które jest w stanie zmieniać Polskę, jest Prawo i Sprawiedliwość. Jak każda partia popełnia błędy i zaniechania, które mocno bolą Polonię. 16 sierpnia 2019 r. PiS na swoich listach wyborczych do Senatu umieściło bezpartyjnego prof. Marka Rudnickiego z Chicago. Na naszych oczach dokonuje się historyczny moment przełamywania układu okrągłostołowego i dopuszczenia do udziału w strukturach władzy reprezentanta Polonii. Jest to niezaprzeczalny fakt otwarcia politycznego państwa polskiego na 20-milionową polską diasporę zamieszkującą poza granicami Polski. Rozmowy na temat 2 senatorów polonijnych rozpoczęły się w październiku 2018 r. i trwały do stycznia 2019 r., kiedy to okazało się, że aby wprowadzić 2 senatorów polonijnych do Senatu, konieczna jest zmiana konstytucji, co w czasie trwania wojny polsko-polskiej jest całkowicie niemożliwe. Aby wywiązać się z obietnicy marszałka Stanisława Karczewskiego dla Polonii, PiS zaproponował 1 miejsce ze swojej listy wyborczej prof. Markowi Rudnickiemu z Chicago. Grupy powiązane z Konfederacją w USA nie odniosły się do propozycji PiS ze zrozumieniem, trollując i pomawiając tę kandydaturę ze szczerą ignorancją. Nikt bowiem po tamtej stronie nie śledził tego procesu ani nie czytał żadnych artykułów na ten temat. Można powiedzieć, że to ugrupowanie uczyniło ze sprawy ustawy 447 swoje główne paliwo polityczne. Cieszy jednak fakt, że „legendarna organizacja” pod nazwą „Koalicja Polonii Amerykańskiej” opowiedziała się po stronie PiS, ale jeszcze nie poparła Profesora. Dzielni działacze polonijni piszą w swoim apelu: „Wybory te będą jedną z najważniejszych politycznych decyzji Polaków w naszej najnowszej historii i właściwie rozstrzygać będą o przyszłym charakterze naszej Ojczyzny”. Trudno się z tym nie zgodzić, tym bardziej że te wybory rozstrzygną o losach naszych dzieci i wnuków na dekady. Zdaje się, że coraz więcej osób w Polsce zaczyna rozumieć, że liczy się konkretny program i wizja Polski. Taki program i wizję przedstawia PiS, mówiąc o rozwoju, infrastrukturze, nowych autostradach w zupełnie innych kierunkach, CPK, hubach gazowych, uniezależnieniu się od Rosji i inwestowaniu w obronność. Taki program współpracy państwa z Polonią ma także dr Rudnicki. Ani Konfederacja, ani postkomunistyczne partie łącznie z Platformą nie przedstawiły jeszcze niczego, co jest godne 60-milionowego, dumnego narodu. Zaczynam więc rozumieć, dlaczego nowy Naczelnik Państwa wybrał taki model kierowania państwem. Drogi Polaku za granicą, weź swój aktualny, mam nadzieję, paszport i zarejestruj się do wyborów, ponieważ 12 października będziesz wybierał, jaka będzie Polska Twoich dzieci i wnuków.

Waldemar Biniecki



#REKLAMA_POZIOMA#

 

POLECANE
Polska pod śniegiem. Ponad 1600 interwencji strażaków w jeden dzień Wiadomości
Polska pod śniegiem. Ponad 1600 interwencji strażaków w jeden dzień

W związku z intensywnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, które przez cały dzień występowały w wielu regionach Polski, strażacy PSP i OSP odnotowali 1623 interwencje - poinformował w środę wieczorem rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Karol Kierzkowski.

Strzelanina w pobliżu Białego Domu. Nie żyją dwaj żołnierze z ostatniej chwili
Strzelanina w pobliżu Białego Domu. Nie żyją dwaj żołnierze

Gubernator Wirginii Zachodniej Patrick Morrisey poinformował, że obaj żołnierze Gwardii Narodowej, postrzeleni w środę w Waszyngtonie nieopodal Białego Domu, zmarli na skutek odniesionych ran. Obaj stanowili część żołnierzy Gwardii wysłanych do stolicy z rządzonego przez niego stanu.

Niemcy w szoku. Ten popularny produkt nigdy nie był tak drogi Wiadomości
Niemcy w szoku. Ten popularny produkt nigdy nie był tak drogi

W Niemczech ceny czekolady i pralinek poszybowały w górę jak szalone. Federalny Urząd Statystyczny podał konkretne liczby za październik 2025: zwykła tabliczka czekolady podrożała o 30,7 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, sama czekolada jako kategoria o 21,8 procent, a praliny aż o 22,1 procent. Batony i inne wyroby czekoladowe zdrożały „tylko” o 16 procent.

Znany muzyk bardzo chory. Dramatyczne problemy artysty Wiadomości
Znany muzyk bardzo chory. Dramatyczne problemy artysty

Elton John, jedna z największych ikon światowej sceny muzycznej, ponownie zabrał głos w sprawie problemów zdrowotnych, które od wielu miesięcy utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. Choć 78-letni artysta od dawna zapewnia fanów, że pozostaje pod świetną opieką lekarzy i rodziny, teraz przyznał, że jego wzrok uległ poważnemu pogorszeniu.

Samuel Pereira: Między Berlinem a Warszawą - kto tworzy prawo tylko u nas
Samuel Pereira: Między Berlinem a Warszawą - kto tworzy prawo

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie uznawania małżeństw jednopłciowych pokazuje coś więcej niż spór o definicję rodziny. To test granic między unijnym prawem a suwerenną decyzją państw członkowskich.

Kosiniak-Kamysz: Nie ma potrzeby przywracania obowiązkowej służby wojskowej z ostatniej chwili
Kosiniak-Kamysz: Nie ma potrzeby przywracania obowiązkowej służby wojskowej

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił w środę podczas Forum Samorządowego w Zakopanem, że obecnie nie ma potrzeby odmrażania obowiązkowej służby wojskowej, wskazując na wysokie zainteresowanie dobrowolną służbą.

Akcja CBA w Fundacji „Lux Veritatis”. Zabezpieczono dokumenty ws. Funduszu Sprawiedliwości z ostatniej chwili
Akcja CBA w Fundacji „Lux Veritatis”. Zabezpieczono dokumenty ws. Funduszu Sprawiedliwości

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w środę do siedziby Fundacji „Lux Veritatis” ojca Tadeusza Rydzyka. Zabezpieczyli dokumenty do śledztwa w sprawie nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości.

Lewandowski podjął decyzję. Zimowy transfer wykluczony Wiadomości
Lewandowski podjął decyzję. Zimowy transfer wykluczony

Robert Lewandowski pozostanie w Barcelonie co najmniej do końca obecnego sezonu. Choć Fenerbahçe sondowało możliwość sprowadzenia polskiego napastnika już zimą, sam zawodnik – jak informuje Florian Plettenberg ze Sky Sports – miał od razu odrzucić taki pomysł. „Opcja ta została jednak odrzucona przez samego zawodnika” – przekazał dziennikarz.

Pistorius: Niemcy muszą na nowo zdefiniować swoje miejsce na geopolitycznej szachownicy z ostatniej chwili
Pistorius: Niemcy muszą na nowo zdefiniować swoje miejsce na geopolitycznej szachownicy

Niemcy muszą na nowo przemyśleć swoją rolę w świecie, w którym sojusze stają się coraz mniej przewidywalne - ostrzegł w środę w parlamencie minister obrony Niemiec Boris Pistorius w kontekście negocjacji nad amerykańskim planem zakończenia wojny w Ukrainie.

Gratka dla miłośników astronomii. Unikalne zjawisko Wiadomości
Gratka dla miłośników astronomii. Unikalne zjawisko

Już w sobotę 29 listopada na niebie pojawi się zjawisko, które przyciągnie uwagę wszystkich pasjonatów astronomii. Księżyc i Saturn znajdą się w niezwykle bliskim sąsiedztwie, tworząc ciekawą koniunkcję widoczną gołym okiem. 

REKLAMA

[Tylko u nas] Waldemar Biniecki: Zaczynam rozumieć Piłsudskiego

Nigdy nie sądziłem, że będę pisał pozytywnie o Marszałku. Po tym, jak potraktowano Błękitną Armię i całą populację Polaków Wielkopolski i Pomorza po zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim. Wszędzie potem mianowano legionowych oficerów, odsuwając w niebyt polską populację, która zamieszkiwała te tereny od setek lat. Sam pochodzę z tych terenów i jako dziecko słuchałem długich rodzinnych opowieści o gen. Hallerze, który to nas wyzwolił. 
/ Wikipedia domena publiczna
Przez ostatni rok sekundowałem i przyglądałem się procesowi powstawania prawicy, jednak po stwierdzeniach: „Tak, jestem opcją prorosyjską” i nieudawanego procesu wykolejenia Konfederacji, przestałem mieć jakiekolwiek wątpliwości. Jedynym ugrupowaniem, które jest w stanie zmieniać Polskę, jest Prawo i Sprawiedliwość. Jak każda partia popełnia błędy i zaniechania, które mocno bolą Polonię. 16 sierpnia 2019 r. PiS na swoich listach wyborczych do Senatu umieściło bezpartyjnego prof. Marka Rudnickiego z Chicago. Na naszych oczach dokonuje się historyczny moment przełamywania układu okrągłostołowego i dopuszczenia do udziału w strukturach władzy reprezentanta Polonii. Jest to niezaprzeczalny fakt otwarcia politycznego państwa polskiego na 20-milionową polską diasporę zamieszkującą poza granicami Polski. Rozmowy na temat 2 senatorów polonijnych rozpoczęły się w październiku 2018 r. i trwały do stycznia 2019 r., kiedy to okazało się, że aby wprowadzić 2 senatorów polonijnych do Senatu, konieczna jest zmiana konstytucji, co w czasie trwania wojny polsko-polskiej jest całkowicie niemożliwe. Aby wywiązać się z obietnicy marszałka Stanisława Karczewskiego dla Polonii, PiS zaproponował 1 miejsce ze swojej listy wyborczej prof. Markowi Rudnickiemu z Chicago. Grupy powiązane z Konfederacją w USA nie odniosły się do propozycji PiS ze zrozumieniem, trollując i pomawiając tę kandydaturę ze szczerą ignorancją. Nikt bowiem po tamtej stronie nie śledził tego procesu ani nie czytał żadnych artykułów na ten temat. Można powiedzieć, że to ugrupowanie uczyniło ze sprawy ustawy 447 swoje główne paliwo polityczne. Cieszy jednak fakt, że „legendarna organizacja” pod nazwą „Koalicja Polonii Amerykańskiej” opowiedziała się po stronie PiS, ale jeszcze nie poparła Profesora. Dzielni działacze polonijni piszą w swoim apelu: „Wybory te będą jedną z najważniejszych politycznych decyzji Polaków w naszej najnowszej historii i właściwie rozstrzygać będą o przyszłym charakterze naszej Ojczyzny”. Trudno się z tym nie zgodzić, tym bardziej że te wybory rozstrzygną o losach naszych dzieci i wnuków na dekady. Zdaje się, że coraz więcej osób w Polsce zaczyna rozumieć, że liczy się konkretny program i wizja Polski. Taki program i wizję przedstawia PiS, mówiąc o rozwoju, infrastrukturze, nowych autostradach w zupełnie innych kierunkach, CPK, hubach gazowych, uniezależnieniu się od Rosji i inwestowaniu w obronność. Taki program współpracy państwa z Polonią ma także dr Rudnicki. Ani Konfederacja, ani postkomunistyczne partie łącznie z Platformą nie przedstawiły jeszcze niczego, co jest godne 60-milionowego, dumnego narodu. Zaczynam więc rozumieć, dlaczego nowy Naczelnik Państwa wybrał taki model kierowania państwem. Drogi Polaku za granicą, weź swój aktualny, mam nadzieję, paszport i zarejestruj się do wyborów, ponieważ 12 października będziesz wybierał, jaka będzie Polska Twoich dzieci i wnuków.

Waldemar Biniecki



#REKLAMA_POZIOMA#


 

Polecane