Polityka w Sieci: Jak w 24h Polska przegrała bitwę informacyjną w social media? #GermanDeathCamps
(...)
Aż do pojawienie się poniższego tweeta, temat miał bardzo mały zasięg w sieci. [chodzi o tweet izraelskiego parlamentarzysty Jaira Lapida-przyp. red.]
(...)
W tym samym czasie w Internecie pojawił się artykuł w Haaretz
(...)
W bardzo krótkim czasie pojawiła się cała masa komunikatów dot. tematu #PolishDeathCamps.
(...)
Z perspektywy wizerunku Polski jest to moment przełomowy, ponieważ oprócz stanowisk MSZ i tweeta z serwisu poland.pl w Internecie zaczynają dominować z jednej strony ww. „obrazki polskich nazistów poprawiających historie”.
(...)
Pomimo dość sprawnej reakcji polskiej samoobrony to Państwo Izraelskie automatycznie narzuciło komunikacje „krytykując” działania rządu Polskiego. Od tego momentu w sieci pozostał „zlepiony” jeden komunikat: „Izrael krytykuje Polskę za próbę zakazu używania nazywa #PolishDeathCamps”.
(...)
Czy 27.01.2018 były prowadzone zorganizowane działania dezinformacyjne wobec Polski? Dane tego nie pokazują. Wskazują one raczej, że „polska samoobrona w sieci” została pozostawiona sama na placu walki a izraelska dostała 100% wsparcia od państwa. Budowanie wielopoziomowej narracji o ataku nie wytrzymuje próby z danymi, które wskazują jednoznacznie, że zabrakło wsparcia a nie wojska.
- czytamy na PolitykaWSieci.pl
Więcej na Polityka W Sieci