Groźny wypadek z udziałem ambulansu. Cztery osoby w szpitalu
Co musisz wiedzieć?
- W Ostrowcu Świętokrzyskim samochód osobowy uderzył w karetkę jadącą na sygnale
- Cztery osoby trafiły do szpitala - trzech ratowników medycznych i pasażerka volvo
- Ambulans przewrócił się na bok, a policja bada dokładne okoliczności wypadku
- Obaj kierowcy byli trzeźwi
Groźny wypadek z udziałem ambulansu
Wypadek w Ostrowcu zwrócił ponownie uwagę na bezpieczeństwo pojazdów uprzywilejowanych. Policja apeluje do kierowców o rozwagę, przypominając: „Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!”
Jak przekazała komisarz Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji, ze wstępnych informacji wynika, że „59-letni mężczyzna kierujący osobowym volvo uderzył w karetkę pogotowia, która przejeżdżała przez skrzyżowanie na sygnałach”. W środku ambulansu znajdowało się trzech ratowników medycznych. Cała załoga oraz 62-letnia pasażerka volvo zostali przewiezieni na badania. Na ten moment nie ma oficjalnych informacji dotyczących ich obrażeń.
- Komunikat Straży Granicznej. Pilne doniesienia z granicy
- KRUS wydał komunikat dla rolników
- Ogromne złoża na Bałtyku. Niemcy nie pytali Polski o zdanie
- Donald Tusk przybył do Berlina na niemiecko–polskie konsultacje międzyrządowe
- Żelazny Promień. Nowa broń Izraela. Laser, który zmienia zasady walki
- Ukraina stawia granice w negocjacjach. Poszło o Donbas i NATO
Służby ustalają okoliczności wypadku
Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli ustalanie szczegółowego przebiegu wypadku. Komisarz Wrzesień potwierdziła, że „ustalono, że obaj kierowcy byli trzeźwi”.
To kolejne groźne zdarzenie z udziałem karetki w ostatnich dniach. W czwartek w miejscowości Ludwikowo w Wielkopolsce ambulans zderzył się z drzewem. Zginął 67-letni kierowca pojazdu, a po przewiezieniu do szpitala zmarła również 93-letnia pacjentka. Dwie inne osoby zostały ranne.




