Rozmowa Mentzena z Nawrockim z rekordową oglądalnością

Zapowiadane spotkanie Sławomira Mentzena z Karolem Nawrockim, podczas którego dyskutowano o ośmiu punktach przedstawionych przez kandydata Konfederacji, w szczytowym momencie śledziło ponad 350 tys. widzów online. Była to zatem jedna z najchętniej oglądanych politycznych debat w polskim internecie.
Karol Nawrocki, Sławomir Mentzen Rozmowa Mentzena z Nawrockim z rekordową oglądalnością
Karol Nawrocki, Sławomir Mentzen / screen YT

Co musisz wiedzieć?

  • Sławomir Mentzen zaprosił do rozmowy zwycięzców I tury wyborów prezydenckich – Karola Nawrockiego i Rafała Trzaskowskiego.
  • Karol Nawrocki zgodził się na rozmowę z Mentzenem, która odbędzie się 22 maja.
  • Poseł Marcin Przydacz zapewnił, że Nawrocki zgadza się z postulatami Mentzena.

 

Rozmowa transmitowana na żywo na kanale Sławomira Mentzena na YT rozpoczęła się o godz. 13.00 w czwartek, a o godz. 13.40 licznik widzów w transmisji rozmowy przebił 356 tys. osób. Do tego dochodzą kolejne setki tysięcy telewidzów. Program transmitowały TV Republika, Polsat, do których następnie dołączyło TVN24.

 

 

Karol Nawrocki podpisał dokument

Karol Nawrocki podczas rozmowy ze Sławomirem Mentzenem podpisał ośmiopunktową deklarację, którą polityk Konfederacji przygotował, aby poznać poglądy kandydatów na prezydenta w II turze, którym miałby udzielić poparcia.

Umówmy się przed widzami, że jesteśmy także przeciwko Zielonemu Ładowi i umowie UE–Mercosur

– zwrócił się do byłego kandydata na prezydenta RP Nawrocki.

Prezes IPN następnie podpisał 8-punktową deklarację.

Sławomir Mentzen poprosił Karola Nawrockiego o szczere wypowiedzi odnośnie do kolejnych tematów.

Wydaje mi się, że taki fałsz nasi widzowie wyczują

– zastrzegł Sławomir Mentzen.

Ale to nie ode mnie ten fałsz. Ma pan złe doświadczenia, panie doktorze. Ja jestem krótko politykiem

– odparł Karol Nawrocki.

To może pan jest dopiero na początku tej drogi, ale, niestety, politycy to bardzo źli ludzie i trudno dostać od nich konkretną odpowiedź

– powiedział polityk Konfederacji.

Prowadzący spotkanie Mentzen poprosił swojego byłego rywala również o to, aby nie mówił o Rafale Trzaskowskim, a odnosił się jedynie do swojego stanowiska, komentując kolejne punkty deklaracji czy pozostałe tematy ich rozmowy.

Dziękuję za zaproszenie, za ten czas, możliwość powiedzenia kilku słów, odniesienia się do tej deklaracji. To bardzo dobra informacja, że nie muszę mówić o Rafale Trzaskowskim

– dodał.

 

Rozmowa Mentzena z Nawrockim z rekordową oglądalnością

Prezes IPN zwrócił się do tych, którzy w I turze głosowali na kandydata Konfederacji.

Pozdrawiam wszystkich państwa, bo od 21 w niedzielę spotykam wielu z was i wyrażacie ten optymizm, który, mam nadzieję, skończy się moim zwycięstwem

– powiedział.

Karol Nawrocki na kolejne pytanie z deklaracji Mentzena zapowiedział, że nie podpisze żadnej ustawy ograniczającej dostęp Polaków do broni.

Jesteśmy dziś w sytuacji, gdy bardzo trudno jest dostać pozwolenie na broń w Polsce. Po drugie: odporność cywilną państwa polskiego trzeba podnosić. Potrzebujemy dzisiaj i szkoleń wojskowych, i szkoleń cywilnych, Wojsk Obrony Terytorialnej

– podkreślił prezes IPN.

 

Ściga mnie Federacja Rosyjska

Karol Nawrocki powiedział, że posiada pozwolenie na broń. Wystąpił o nie po tym, jak zaczął otrzymywać groźby ze strony Federacji Rosyjskiej za burzenie sowieckich obiektów propagandowych.

Myślę, że powiem to po raz pierwszy publicznie. Specjalnie zostawiłem to sobie dla doktora Sławomira Mentzena. Ja mam dostęp do broni. Osobistej broni. Gdy zaczęła mnie ścigać Federacja Rosyjska, grożono mi regularnie śmiercią za likwidację sowieckich obiektów propagandowych, po długiej procedurze, kolejnych testach, przygotowaniach uzyskałem dostęp do broni osobistej, bo miałem zagrożenie życia przez obce państwo

– powiedział prezes IPN.

Jeśli chodzi o prezydenta Dudę, którego bardzo szanuję, to uznaję, że pan prezydent bardzo dobrze służy Polsce. Ale jeśli chodzi w ogóle o relacje polsko-ukraińskie, to ja jestem tutaj superautentyczny

– mówił Karol Nawrocki.

Od samego początku mówiłem, że choćby temat ekshumacji na Wołyniu powinien być elementem negocjacji między Polską a Ukrainą. Pytano mnie, nawet napadano, mówiono: „Ale no jak to, przecież tam jest wojna”. Tak, jest wojna, powinniśmy pomagać. Uważam, że przezbrojenie armii, pomoc sprzętowa Ukrainie, odpychanie zagrożenia Federacji Rosyjskiej było potrzebne. Natomiast uznawałem od samego początku, że to, co robi Zełenski i Ukraina w kontekście ekshumacji na Wołyniu czy nierównej konkurencji dla gospodarstw rolnych, zalewając nas ukraińskim zbożem, jest rzeczą nieprzyzwoitą

– dodał.

Dyskusja o wejściu Ukrainy do NATO jest dzisiaj zupełnie bezprzedmiotowa. Akcesja Ukrainy sprawiłaby, że cały Sojusz Północnoatlantycki jest w stanie wojny z Federacją Rosyjską. Cała procedura przystąpienia państwa do Sojuszu Północnoatlantyckiego trwa latami. Nawet jeśli byłby tego typu kierunek.

Poza tym państwo ukraińskie, pomimo dzielnej obrony przed Federacją Rosyjską, nie jest jeszcze do wielu procesów w takim cywilizacyjnym, demokratycznym świecie gotowe. Znamy wiele przykładów korupcji, nieprzygotowania całego organizmu państwa ukraińskiego do obecności w UE czy NATO

– powiedział.

 

Wybory prezydenckie w Polsce

We wtorek Sławomir Mentzen, który uzyskał trzecią lokatę w I turze wyborów prezydenckich, zaprosił do rozmowy zwycięzców – Karola Nawrockiego i Rafała Trzaskowskiego – a także przedstawił 8 punktów, które powinni podpisać kandydaci w II turze, żeby przekonać jego wyborców do oddania na nich głosu. Transmisję z rozmowy można obejrzeć na jego kanale na YT.

 

 

POLECANE
Komuniści torturowali go jako niemowlę by wymusić zeznania na matce Wiadomości
Komuniści torturowali go jako niemowlę by wymusić zeznania na matce

Represjonowany w czasach PRL Zbigniew Szot wyznał w rozmowie dla Telewizji wPolsce24, że komuniści w trakcie przesłuchań torturowali go jako niemowlę, by wymusić zeznania na matce.

Komunikat dla mieszkańców Poznania Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców Poznania

W sobotę 24 maja o 17:30 Lech Poznań podejmie Piasta Gliwice. W przypadku wygranej Kolejorz zdobędzie tytuł Mistrza Polski. Sprawdź zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej.

Wypadek w Kujawsko-Pomorskim. Kierowca wjechał autem w grupę dzieci Wiadomości
Wypadek w Kujawsko-Pomorskim. Kierowca wjechał autem w grupę dzieci

W czwartek w miejscowości Mąkowarsko w woj. Kujawsko-Pomorskim, kierowca wjechał samochodem w grupę dzieci, które wraz z opiekunką wracały do szkoły.

Ruszyła procedura KE o naruszenie prawa ws. rumuńskich pielęgniarek. Na celowniku m.in. Polska  z ostatniej chwili
Ruszyła procedura KE o naruszenie prawa ws. rumuńskich pielęgniarek. Na celowniku m.in. Polska

Komisja Europejska wszczęła w czwartek procedurę o naruszenie prawa UE wobec 14 krajów, w tym Polski, które nie uznały kwalifikacji zawodowych pielęgniarek z Rumunii. Projekt ustawy w tej sprawie przygotowuje Ministerstwo Zdrowia, Rada Ministrów ma go przyjąć w III kw. br.

Samolot spadł na osiedle mieszkalne. Wiele osób nie żyje Wiadomości
Samolot spadł na osiedle mieszkalne. "Wiele osób nie żyje"

Niewielki samolot cessna 550 spadł w czwartek na osiedle mieszkalne w San Diego, w USA. Służby ratunkowe mówią o wielu zabitych osobach, mając na myśli pasażerów maszyny. Upadek samolotu spowodował pożar, który zniszczył kilkanaście domów i samochodów. 

Karol Nawrocki po spotkaniu z Mentzenem: O wielu sprawach myślimy w podobny sposób Wiadomości
Karol Nawrocki po spotkaniu z Mentzenem: O wielu sprawach myślimy w podobny sposób

Karol Nawrocki po spotkaniu ze Sławomirem Mentzenem podkreślił merytoryczny charakter rozmowy i wyraził nadzieję na porozumienie ponad partyjnymi podziałami.

Friedrich Merz na Litwie. Czy Litwini doczekają się obiecanej brygady? tylko u nas
Friedrich Merz na Litwie. Czy Litwini doczekają się obiecanej brygady?

W czwartek 22 maja Litwę odwiedza nowy niemiecki kanclerz Friedrich Merz oraz minister obrony Boris Pistorius. Urząd kanclerski zapowiada, że w Wilnie kanclerz federalny Merz zostanie przyjęty z honorami wojskowymi przez prezydenta Republiki Litewskiej Gitanasa Nausedę. Następnie planowana jest wspólna dyskusja oraz obiad.

Nie żyje były reprezentant Polski Wiadomości
Nie żyje były reprezentant Polski

Nie żyje były reprezentant Polski Mirosław Formela. Były biegacz miał 46 lat. Był jednym z najlepszych polskich zawodników na średnim dystansie, wielokrotnie zdobywając mistrzostwo Polski.

Niemcy policzyli swoich mieszkańców z przeszłością migracyjną. To już populacja sporego kraju z ostatniej chwili
Niemcy policzyli swoich mieszkańców z przeszłością migracyjną. To już populacja sporego kraju

Co czwarty mieszkaniec Niemiec ma pochodzenie migracyjne – wynika z danych Federalnego Urzędu Statystycznego. A w grupie osób w wieku 20-39 lat, to już około jedna trzecia całego społeczeństwa.  

George Simion reaguje na decyzję Sądu Konstytucyjnego ws. wniosku o unieważnienie wyborów Wiadomości
George Simion reaguje na decyzję Sądu Konstytucyjnego ws. wniosku o unieważnienie wyborów

Rumuński Sąd Konstytucyjny jednogłośnie odrzucił w czwartek jako nieuzasadniony wniosek o unieważnienie wyborów prezydenckich z 18 maja. Jest reakcja George'a Simiona.

REKLAMA

Rozmowa Mentzena z Nawrockim z rekordową oglądalnością

Zapowiadane spotkanie Sławomira Mentzena z Karolem Nawrockim, podczas którego dyskutowano o ośmiu punktach przedstawionych przez kandydata Konfederacji, w szczytowym momencie śledziło ponad 350 tys. widzów online. Była to zatem jedna z najchętniej oglądanych politycznych debat w polskim internecie.
Karol Nawrocki, Sławomir Mentzen Rozmowa Mentzena z Nawrockim z rekordową oglądalnością
Karol Nawrocki, Sławomir Mentzen / screen YT

Co musisz wiedzieć?

  • Sławomir Mentzen zaprosił do rozmowy zwycięzców I tury wyborów prezydenckich – Karola Nawrockiego i Rafała Trzaskowskiego.
  • Karol Nawrocki zgodził się na rozmowę z Mentzenem, która odbędzie się 22 maja.
  • Poseł Marcin Przydacz zapewnił, że Nawrocki zgadza się z postulatami Mentzena.

 

Rozmowa transmitowana na żywo na kanale Sławomira Mentzena na YT rozpoczęła się o godz. 13.00 w czwartek, a o godz. 13.40 licznik widzów w transmisji rozmowy przebił 356 tys. osób. Do tego dochodzą kolejne setki tysięcy telewidzów. Program transmitowały TV Republika, Polsat, do których następnie dołączyło TVN24.

 

 

Karol Nawrocki podpisał dokument

Karol Nawrocki podczas rozmowy ze Sławomirem Mentzenem podpisał ośmiopunktową deklarację, którą polityk Konfederacji przygotował, aby poznać poglądy kandydatów na prezydenta w II turze, którym miałby udzielić poparcia.

Umówmy się przed widzami, że jesteśmy także przeciwko Zielonemu Ładowi i umowie UE–Mercosur

– zwrócił się do byłego kandydata na prezydenta RP Nawrocki.

Prezes IPN następnie podpisał 8-punktową deklarację.

Sławomir Mentzen poprosił Karola Nawrockiego o szczere wypowiedzi odnośnie do kolejnych tematów.

Wydaje mi się, że taki fałsz nasi widzowie wyczują

– zastrzegł Sławomir Mentzen.

Ale to nie ode mnie ten fałsz. Ma pan złe doświadczenia, panie doktorze. Ja jestem krótko politykiem

– odparł Karol Nawrocki.

To może pan jest dopiero na początku tej drogi, ale, niestety, politycy to bardzo źli ludzie i trudno dostać od nich konkretną odpowiedź

– powiedział polityk Konfederacji.

Prowadzący spotkanie Mentzen poprosił swojego byłego rywala również o to, aby nie mówił o Rafale Trzaskowskim, a odnosił się jedynie do swojego stanowiska, komentując kolejne punkty deklaracji czy pozostałe tematy ich rozmowy.

Dziękuję za zaproszenie, za ten czas, możliwość powiedzenia kilku słów, odniesienia się do tej deklaracji. To bardzo dobra informacja, że nie muszę mówić o Rafale Trzaskowskim

– dodał.

 

Rozmowa Mentzena z Nawrockim z rekordową oglądalnością

Prezes IPN zwrócił się do tych, którzy w I turze głosowali na kandydata Konfederacji.

Pozdrawiam wszystkich państwa, bo od 21 w niedzielę spotykam wielu z was i wyrażacie ten optymizm, który, mam nadzieję, skończy się moim zwycięstwem

– powiedział.

Karol Nawrocki na kolejne pytanie z deklaracji Mentzena zapowiedział, że nie podpisze żadnej ustawy ograniczającej dostęp Polaków do broni.

Jesteśmy dziś w sytuacji, gdy bardzo trudno jest dostać pozwolenie na broń w Polsce. Po drugie: odporność cywilną państwa polskiego trzeba podnosić. Potrzebujemy dzisiaj i szkoleń wojskowych, i szkoleń cywilnych, Wojsk Obrony Terytorialnej

– podkreślił prezes IPN.

 

Ściga mnie Federacja Rosyjska

Karol Nawrocki powiedział, że posiada pozwolenie na broń. Wystąpił o nie po tym, jak zaczął otrzymywać groźby ze strony Federacji Rosyjskiej za burzenie sowieckich obiektów propagandowych.

Myślę, że powiem to po raz pierwszy publicznie. Specjalnie zostawiłem to sobie dla doktora Sławomira Mentzena. Ja mam dostęp do broni. Osobistej broni. Gdy zaczęła mnie ścigać Federacja Rosyjska, grożono mi regularnie śmiercią za likwidację sowieckich obiektów propagandowych, po długiej procedurze, kolejnych testach, przygotowaniach uzyskałem dostęp do broni osobistej, bo miałem zagrożenie życia przez obce państwo

– powiedział prezes IPN.

Jeśli chodzi o prezydenta Dudę, którego bardzo szanuję, to uznaję, że pan prezydent bardzo dobrze służy Polsce. Ale jeśli chodzi w ogóle o relacje polsko-ukraińskie, to ja jestem tutaj superautentyczny

– mówił Karol Nawrocki.

Od samego początku mówiłem, że choćby temat ekshumacji na Wołyniu powinien być elementem negocjacji między Polską a Ukrainą. Pytano mnie, nawet napadano, mówiono: „Ale no jak to, przecież tam jest wojna”. Tak, jest wojna, powinniśmy pomagać. Uważam, że przezbrojenie armii, pomoc sprzętowa Ukrainie, odpychanie zagrożenia Federacji Rosyjskiej było potrzebne. Natomiast uznawałem od samego początku, że to, co robi Zełenski i Ukraina w kontekście ekshumacji na Wołyniu czy nierównej konkurencji dla gospodarstw rolnych, zalewając nas ukraińskim zbożem, jest rzeczą nieprzyzwoitą

– dodał.

Dyskusja o wejściu Ukrainy do NATO jest dzisiaj zupełnie bezprzedmiotowa. Akcesja Ukrainy sprawiłaby, że cały Sojusz Północnoatlantycki jest w stanie wojny z Federacją Rosyjską. Cała procedura przystąpienia państwa do Sojuszu Północnoatlantyckiego trwa latami. Nawet jeśli byłby tego typu kierunek.

Poza tym państwo ukraińskie, pomimo dzielnej obrony przed Federacją Rosyjską, nie jest jeszcze do wielu procesów w takim cywilizacyjnym, demokratycznym świecie gotowe. Znamy wiele przykładów korupcji, nieprzygotowania całego organizmu państwa ukraińskiego do obecności w UE czy NATO

– powiedział.

 

Wybory prezydenckie w Polsce

We wtorek Sławomir Mentzen, który uzyskał trzecią lokatę w I turze wyborów prezydenckich, zaprosił do rozmowy zwycięzców – Karola Nawrockiego i Rafała Trzaskowskiego – a także przedstawił 8 punktów, które powinni podpisać kandydaci w II turze, żeby przekonać jego wyborców do oddania na nich głosu. Transmisję z rozmowy można obejrzeć na jego kanale na YT.

 


 

Polecane
Emerytury
Stażowe