Fundacja Małych Stópek zachęca do wsparcia świątecznej akcji „TAK nieWIELE”

Każdy cieszy się na myśl otrzymania bożonarodzeniowego prezentu. Obdarowujemy się w rodzinach, w gronie przyjaciół i bliskich. Może tym razem obdarujesz kogoś, kogo nie znasz osobiście, kto mieszka od ciebie daleko i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby go obdarować wymarzonym prezentem pod choinkę – zachęca ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes „Fundacji Małych Stópek”, która ruszyła ze świąteczną akcją pomocową o nazwie „Tak nieWIELE”. Polega ona na przygotowaniu spersonalizowanych prezentów dla mieszkańców domów samotnych matek oraz domów pomocy społecznej i osób niepełnosprawnych intelektualnie w całej Polsce.
niemowlę, zdjęcie poglądowe Fundacja Małych Stópek zachęca do wsparcia świątecznej akcji „TAK nieWIELE”
niemowlę, zdjęcie poglądowe / pixabay.com/sherwood

„TAK nieWIELE”

„TAK nieWIELE” to akcja organizowana przez Fundację Małych Stópek już od 4 lat. Polega na wyborze przez darczyńcę osoby z listy umieszczonej na stronie www.takniewiele.com, a następnie przygotowaniu drobnego prezentu i wysłaniu na wskazany adres. Prezenty trafiają do obdarowanych w wigilię Bożego Narodzenia.

Darczyńcą może zostać każdy chętny. Symbolem akcji jest wiatraczek, o który kiedyś poprosił jeden z podopiecznych pod choinkę. Beneficjentami inicjatywy są mieszkańcy domów pomocy społecznej, także tych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, domów samotnej matki, domów dziecka i hospicjów dla dzieci, znajdujących się na terenie całej Polski.

- Każdy cieszy się na myśl otrzymania bożonarodzeniowego prezentu. Obdarowujemy się w rodzinach, w gronie przyjaciół i bliskich. Może tym razem obdarujesz kogoś, kogo nie znasz osobiście, kto mieszka od Ciebie daleko i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby go obdarować wymarzonym prezentem pod choinkę – zachęcił ks. Tomasz Kancelarczyk

Obecnie do wsparcia inicjatywy zgłosiło się blisko tysiąc osób, do obdarowania zostało jednak 5 aż tysięcy potrzebujących. Jedną z osób oczekujących na prezent jest 72-letni Pan Zbigniew, który jest osobą z niepełnosprawnością intelektualną o znacznym stopniu niepełnosprawności i Zespołem Downa. Jego marzeniem jest „maskotka lub poduszka dekoracyjna do przytulania i miękkie słodycze”. Mieszka w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, prowadzonym przez Zgromadzenie Braci Albertynów w Częstochowie. Inny mieszkaniec ośrodka, 44-letni Mariusz, również niezdolny do samodzielnej egzystencji, prosi o słodycze i kolorową bluzę.

Fabian z Rodzinnego Domu Dziecka Ekipa Skarb(k)ów, ma 3,5 roku, chciałby dostać zestaw klocków magnetycznych. Z kolei 10-letni Mikołaj z Rodzinnego Domu Dziecka w Chmielnie marzy o kartach piłkarskich z albumem. Szymek urodził się z poważną wadą serca i niesprawnym prawym płucem. Ucieszy go myszka komputerowa dla gracza i słodycze. Przebywa w Hospicjum Domowym dla Dzieci im. ks E. Dutkiewicza w Gdańsku.

- Wiele osób chorych, w tym z niepełnosprawnością intelektualną, z domów pomocy społecznej, dzieci z domów dziecka i hospicjów oraz samotnych mam i ich pociech z domów samotnej matki, czeka na prezent pod choinkę od ciebie. To właśnie dla nich organizowana jest przez Fundację Małych Stópek ta akcja. Wystarczy „TAK nieWIELE”, by sprawić komuś radość i przywołać na jego twarzy szczery uśmiech – podkreślił prezes „Fundacji Małych Stópek”.

Czytaj także: "Wyrok jest ostateczny". TK podjął decyzję dot. nowych regulacji ws. lekcji religii w szkole

 „Dom Małych Stópek”

Z inicjatywy „Fundacji Małych Stópek” powstał również m.in. dom dla kobiet w sytuacji kryzysowej „Bezpieczna Przystań” w Syrkowicach koło Kołobrzegu, który również można wesprzeć świątecznymi darami lub finansowo za pośrednictwem strony: fundacjamalychstopek.pl

- Można powiedzieć, że ten dom jest wisienką na torcie naszej podskórnej działalności, tej której nie widać w mediach, a jest jej naprawdę dużo i przynosi piękne owoce. Warto podkreślić, że nie nazywamy go „domem samotnej matki”, ponieważ kobiety nie lubią tego określenia. To „Dom Małych Stópek”. Chcemy, żeby był inny od tego typu placówek. Dom jest niewielki, póki co, to zaledwie 10 pokoi z łazienkami, w bardzo dobrych warunkach. Panuje tam rodzinny klimat – wyjaśnił prezes Fundacji Małych Stópek.

Dodał, że podopieczni wyprowadzają się i wprowadzają, a dom bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Zamieszkują go nie tylko kobiety w ciąży ale również te, które potrzebują tymczasowego azylu dla siebie i swoich dzieci.

„Paczuszka dla maluszka”

Już 1 grudnia, ruszy także 12. edycja ogólnopolskiej świątecznej akcji „Paczuszka dla maluszka”. W całej Polsce powstaną specjalne miejsca i staną choinki z „paczuszkowymi” bombkami, pod którymi ludzie dobrej woli przynosić będą artykuły kosmetyczne, chemię gospodarczą i drobne nowe zabawki.

Zebrane dary trafią nie tylko do podopiecznych „Fundacji Małych Stópek” oraz placówek pomocowych w całej Polsce. W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu 1613 koordynatorów, paczuszki powędrowały do 367 placówek pomocowych, takich jak: rodzinne domy dziecka, hospicja dziecięce, hospicja perinatalne, domy dziecka, domy samotnej matki, dziecięce oddziały szpitalne. Tylko w ubiegłym roku łączna wartość zebranych darów wyniosła blisko 14 mln zł.

Wciąż można dołączyć do zbiórki jako koordynator, za pośrednictwem strony internetowej:

https://paczuszkadlamaluszka.pl/zostan-koordynatorem

A także jako darczyńca pod adresem:

https://paczuszkadlamaluszka.pl/wplacam

Czytaj także: W Gruzji odbył się masowy chrzest dzieci

Konkretna pomoc

Fundacja Małych Stópek już od ponad dekady niesie pomoc matkom i ich dzieciom, w trudnej życiowej sytuacji. Towarzyszy kobietom na każdym etapie ciąży, wspiera w okresie porodu i połogu aż do momentu, kiedy są w stanie samodzielnie egzystować oraz zapewnić byt sobie i dziecku.

Wliczając pomoc jednorazową osobom potrzebującym, również w różnego rodzaju placówkach pomocowych, rocznie Fundacja wspiera około 24,5 tys. osób, w tym około 20 tys. kobiet.

Pomoc skierowana została także na Ukrainę, gdzie Fundacja wspierała nie tylko wojskowych na froncie, ale przede wszystkim matki z dziećmi i sieroty, które znalazły się w obliczu wojny bez środków do życia i miejsca zamieszkania.

Misją Fundacji Małych Stópek jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działa na rzecz ogółu społeczności, w służbie rodzinie i człowiekowi. W szczególności promuje wartości, które stanowią fundament instytucji rodziny. Pomaga rodzinom i osobom, które są niepewne i zagubione wobec swych zadań lub zwątpiły i zatraciły świadomość znaczenia i prawdy życia małżeńskiego oraz rodzinnego. Swoją misję realizuje poprzez edukację młodzieży, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez specjalistyczną pomoc, w tym także i materialną.

ar


 

POLECANE
Piotr Duda w rozmowie z Moniką Rutke: Zielony Ład do szuflady Wiadomości
Piotr Duda w rozmowie z Moniką Rutke: Zielony Ład do szuflady

– Zielony Ład i jego skutki promieniują na całą polską gospodarkę (...) Musimy wszyscy razem zawalczyć o to, żeby Zielony Ład odrzucić – powiedział w rozmowie z Moniką Rutke przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.

Pismo ministra finansów do PKW ws. pieniędzy dla PiS. Donald Tusk zabrał głos pilne
Pismo ministra finansów do PKW ws. pieniędzy dla PiS. Donald Tusk zabrał głos

- Jeśli coś zawiera w sobie wątpliwość prawną, to nie może być podstawą do wypłacenia publicznych pieniędzy - powiedział premier Donald Tusk po posiedzeniu rządu. W ten sposób premier skomentował decyzję ministra finansów Andrzeja Domańskiego o skierowaniu pisma do PKW ws. wypłaty pieniędzy dla PiS.

Ochrona dla premiera Izraela. Donald Tusk podjął decyzję pilne
Ochrona dla premiera Izraela. Donald Tusk podjął decyzję

Prezydent Andrzej Duda przesłał premierowi Donaldowi Tuskowi list, w którym stwierdził, że władze powinny zagwarantować "niezakłócony pobyt" premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu w Polsce. Szef polskiego rządu podjął decyzję w tej sprawie.

Pieniądze dla PiS. Szef PKW odpowiada ministrowi finansów pilne
Pieniądze dla PiS. Szef PKW odpowiada ministrowi finansów

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej odpowiedział na stanowisko ministra finansów Andrzeja Domańskiego. Sędzia Sylwester Marciniak poprosił o "niezwłoczne wskazanie podstawy prawnej".

Tak wygląda pomoc powodzianom. Reportaż Zakaz wstępu Moniki Rutke dziś o 17:30 w Telewizji Republika z ostatniej chwili
Tak wygląda pomoc powodzianom. Reportaż "Zakaz wstępu" Moniki Rutke dziś o 17:30 w Telewizji Republika

"Zakaz wstępu". Reportaż Moniki Rutke nt. rzeczywistej sytuacji powodzian i tego, jak naprawdę wyglądają programy pomocowe rządu, już dziś do obejrzenia w Telewizji Republika o godz. 17:30.

Skandal w Niemczech. Były niemiecki minister obrzucony pianką do golenia gorące
Skandal w Niemczech. Były niemiecki minister obrzucony pianką do golenia

W Greifswaldzie podczas przemówienia lidera FDP Christiana Lindnera doszło do skandalicznego zdarzenia. Został on obrzucony pianką do golenia przez jedną z młodych kobiet. Według niemieckich mediów kobieta miała być lokalną działaczką partii Lewicy.

Tusk ma problem. Najnowszy sondaż partyjny CBOS gorące
Tusk ma problem. Najnowszy sondaż partyjny CBOS

KO i PiS zdobywają po 33% poparcia w najnowszym badaniu pracowni CBOS.

Agata Wróbel straciła wzrok. Jest komunikat Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Wiadomości
Agata Wróbel straciła wzrok. Jest komunikat Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów

Agata Wróbel, dwukrotna medalistka olimpijska, poinformowała, że straciła wzrok. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów wydał oświadczenie.

Można tu mówić o reklamie politycznej. Bundestag przyjrzy się rozmowie Elona Muska z liderką AfD Wiadomości
"Można tu mówić o reklamie politycznej". Bundestag przyjrzy się rozmowie Elona Muska z liderką AfD

Administracja niemieckiego parlamentu sprawdzi, czy zaangażowanie amerykańskiego multimiliardera Elona Muska we wspieranie Alternatywy dla Niemiec (AfD) może być nielegalną darowizną na rzecz partii. Obecnie wyjaśniamy sprawę - powiedział w czwartek rzecznik Bundestagu.

Były prezes TK Jerzy Stępień jednoznacznie o konieczności wypłaty pieniędzy PiS przez Andrzeja Domańskiego z ostatniej chwili
Były prezes TK Jerzy Stępień jednoznacznie o konieczności wypłaty pieniędzy PiS przez Andrzeja Domańskiego

– Minister finansów w tym przypadku nie jest dysponentem. On w gruncie rzeczy pełni funkcję kasjera. Dysponentem jest Państwowa Komisja Wyborcza – mówił na antenie programu Polsat News Polityka Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

REKLAMA

Fundacja Małych Stópek zachęca do wsparcia świątecznej akcji „TAK nieWIELE”

Każdy cieszy się na myśl otrzymania bożonarodzeniowego prezentu. Obdarowujemy się w rodzinach, w gronie przyjaciół i bliskich. Może tym razem obdarujesz kogoś, kogo nie znasz osobiście, kto mieszka od ciebie daleko i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby go obdarować wymarzonym prezentem pod choinkę – zachęca ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes „Fundacji Małych Stópek”, która ruszyła ze świąteczną akcją pomocową o nazwie „Tak nieWIELE”. Polega ona na przygotowaniu spersonalizowanych prezentów dla mieszkańców domów samotnych matek oraz domów pomocy społecznej i osób niepełnosprawnych intelektualnie w całej Polsce.
niemowlę, zdjęcie poglądowe Fundacja Małych Stópek zachęca do wsparcia świątecznej akcji „TAK nieWIELE”
niemowlę, zdjęcie poglądowe / pixabay.com/sherwood

„TAK nieWIELE”

„TAK nieWIELE” to akcja organizowana przez Fundację Małych Stópek już od 4 lat. Polega na wyborze przez darczyńcę osoby z listy umieszczonej na stronie www.takniewiele.com, a następnie przygotowaniu drobnego prezentu i wysłaniu na wskazany adres. Prezenty trafiają do obdarowanych w wigilię Bożego Narodzenia.

Darczyńcą może zostać każdy chętny. Symbolem akcji jest wiatraczek, o który kiedyś poprosił jeden z podopiecznych pod choinkę. Beneficjentami inicjatywy są mieszkańcy domów pomocy społecznej, także tych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, domów samotnej matki, domów dziecka i hospicjów dla dzieci, znajdujących się na terenie całej Polski.

- Każdy cieszy się na myśl otrzymania bożonarodzeniowego prezentu. Obdarowujemy się w rodzinach, w gronie przyjaciół i bliskich. Może tym razem obdarujesz kogoś, kogo nie znasz osobiście, kto mieszka od Ciebie daleko i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby go obdarować wymarzonym prezentem pod choinkę – zachęcił ks. Tomasz Kancelarczyk

Obecnie do wsparcia inicjatywy zgłosiło się blisko tysiąc osób, do obdarowania zostało jednak 5 aż tysięcy potrzebujących. Jedną z osób oczekujących na prezent jest 72-letni Pan Zbigniew, który jest osobą z niepełnosprawnością intelektualną o znacznym stopniu niepełnosprawności i Zespołem Downa. Jego marzeniem jest „maskotka lub poduszka dekoracyjna do przytulania i miękkie słodycze”. Mieszka w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, prowadzonym przez Zgromadzenie Braci Albertynów w Częstochowie. Inny mieszkaniec ośrodka, 44-letni Mariusz, również niezdolny do samodzielnej egzystencji, prosi o słodycze i kolorową bluzę.

Fabian z Rodzinnego Domu Dziecka Ekipa Skarb(k)ów, ma 3,5 roku, chciałby dostać zestaw klocków magnetycznych. Z kolei 10-letni Mikołaj z Rodzinnego Domu Dziecka w Chmielnie marzy o kartach piłkarskich z albumem. Szymek urodził się z poważną wadą serca i niesprawnym prawym płucem. Ucieszy go myszka komputerowa dla gracza i słodycze. Przebywa w Hospicjum Domowym dla Dzieci im. ks E. Dutkiewicza w Gdańsku.

- Wiele osób chorych, w tym z niepełnosprawnością intelektualną, z domów pomocy społecznej, dzieci z domów dziecka i hospicjów oraz samotnych mam i ich pociech z domów samotnej matki, czeka na prezent pod choinkę od ciebie. To właśnie dla nich organizowana jest przez Fundację Małych Stópek ta akcja. Wystarczy „TAK nieWIELE”, by sprawić komuś radość i przywołać na jego twarzy szczery uśmiech – podkreślił prezes „Fundacji Małych Stópek”.

Czytaj także: "Wyrok jest ostateczny". TK podjął decyzję dot. nowych regulacji ws. lekcji religii w szkole

 „Dom Małych Stópek”

Z inicjatywy „Fundacji Małych Stópek” powstał również m.in. dom dla kobiet w sytuacji kryzysowej „Bezpieczna Przystań” w Syrkowicach koło Kołobrzegu, który również można wesprzeć świątecznymi darami lub finansowo za pośrednictwem strony: fundacjamalychstopek.pl

- Można powiedzieć, że ten dom jest wisienką na torcie naszej podskórnej działalności, tej której nie widać w mediach, a jest jej naprawdę dużo i przynosi piękne owoce. Warto podkreślić, że nie nazywamy go „domem samotnej matki”, ponieważ kobiety nie lubią tego określenia. To „Dom Małych Stópek”. Chcemy, żeby był inny od tego typu placówek. Dom jest niewielki, póki co, to zaledwie 10 pokoi z łazienkami, w bardzo dobrych warunkach. Panuje tam rodzinny klimat – wyjaśnił prezes Fundacji Małych Stópek.

Dodał, że podopieczni wyprowadzają się i wprowadzają, a dom bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Zamieszkują go nie tylko kobiety w ciąży ale również te, które potrzebują tymczasowego azylu dla siebie i swoich dzieci.

„Paczuszka dla maluszka”

Już 1 grudnia, ruszy także 12. edycja ogólnopolskiej świątecznej akcji „Paczuszka dla maluszka”. W całej Polsce powstaną specjalne miejsca i staną choinki z „paczuszkowymi” bombkami, pod którymi ludzie dobrej woli przynosić będą artykuły kosmetyczne, chemię gospodarczą i drobne nowe zabawki.

Zebrane dary trafią nie tylko do podopiecznych „Fundacji Małych Stópek” oraz placówek pomocowych w całej Polsce. W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu 1613 koordynatorów, paczuszki powędrowały do 367 placówek pomocowych, takich jak: rodzinne domy dziecka, hospicja dziecięce, hospicja perinatalne, domy dziecka, domy samotnej matki, dziecięce oddziały szpitalne. Tylko w ubiegłym roku łączna wartość zebranych darów wyniosła blisko 14 mln zł.

Wciąż można dołączyć do zbiórki jako koordynator, za pośrednictwem strony internetowej:

https://paczuszkadlamaluszka.pl/zostan-koordynatorem

A także jako darczyńca pod adresem:

https://paczuszkadlamaluszka.pl/wplacam

Czytaj także: W Gruzji odbył się masowy chrzest dzieci

Konkretna pomoc

Fundacja Małych Stópek już od ponad dekady niesie pomoc matkom i ich dzieciom, w trudnej życiowej sytuacji. Towarzyszy kobietom na każdym etapie ciąży, wspiera w okresie porodu i połogu aż do momentu, kiedy są w stanie samodzielnie egzystować oraz zapewnić byt sobie i dziecku.

Wliczając pomoc jednorazową osobom potrzebującym, również w różnego rodzaju placówkach pomocowych, rocznie Fundacja wspiera około 24,5 tys. osób, w tym około 20 tys. kobiet.

Pomoc skierowana została także na Ukrainę, gdzie Fundacja wspierała nie tylko wojskowych na froncie, ale przede wszystkim matki z dziećmi i sieroty, które znalazły się w obliczu wojny bez środków do życia i miejsca zamieszkania.

Misją Fundacji Małych Stópek jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działa na rzecz ogółu społeczności, w służbie rodzinie i człowiekowi. W szczególności promuje wartości, które stanowią fundament instytucji rodziny. Pomaga rodzinom i osobom, które są niepewne i zagubione wobec swych zadań lub zwątpiły i zatraciły świadomość znaczenia i prawdy życia małżeńskiego oraz rodzinnego. Swoją misję realizuje poprzez edukację młodzieży, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez specjalistyczną pomoc, w tym także i materialną.

ar



 

Polecane
Emerytury
Stażowe