Feministyczny atak na okno życia

Okno życia, którym się posłużono do fotomontażu znajduje się w Radomiu i jest prowadzone przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia, a patronuje mu Caritas Diecezji Radomskiej. Nad „oknem” widnieje napis „Mamo pozwól żyć”.
– To szkaradny opis naszego dzieła. Stanowczo sprzeciwiam się, by ktoś wykorzystywał w ten sposób placówki, które pomagają drugiemu człowiekowi – skomentował w Radiu Plus Radom ks. Robert Kowalski, szef radomskiej Caritas.
Kapłan dodał, że rozważane jest złożenie zawiadomienia do sądu. Radomska rozgłośnia podaje, że jedna z działaczek feministycznych oświadczyła, iż publikując fotografię tego okna życia była przekonana o jej wiarygodności.
Radomskie okno życia uroczyście poświecono i otwarto 1 czerwca 2009 roku.
Celem okien życia jest stworzenie miejsca, w którym matka po urodzeniu dziecka w sposób anonimowy i bezpieczny może je pozostawić, dając mu tym samym szansę do życia. Okna życia uświadamiają, że każde poczęte dziecko ma prawo do życia. Są szansą na przetrwanie tych dzieci, których rodzice zdecydowaliby się na wyrzucenie ich na ulicę lub do śmietnika. Dzieci pozostawione w oknach życia od razu otrzymują pomoc opiekunów „okien”. Matki, które pozostawią swoje dziecko w tej placówce mają szansę po nie wrócić. Jeśli tak się nie stanie dzieci zostają adoptowane przez wybraną rodzinę.
Przesłanie okna życia:
„Matko jesteś w ciąży, nie wiesz co zrobić...
Nie możesz wychować dziecka, które urodzisz?
Nie narażaj dziecka na niebezpieczeństwo
Możesz zostawić je w szpitalu po porodzie
Lub anonimowo w oknie życia
Zostanie ono adoptowane przez czekającą na dziecko
Rodzinę pełną ciepła i miłości
Tobie będzie lżej, jeśli ono będzie bezpieczne i szczęśliwe”
IK