[video] Pierwszy w Polsce projekt łączący sztukę, rozrywkę i edukację. Zobacz "Niepospolitą"
Film opowiada o ważnych i ciekawych postaciach w przedwojennej Polsce, która, w ciągu 20 lat podniosła się z porozbiorowego chaosu stając się krajem dynamicznego rozwoju, perspektyw i śmiałych planów na przyszłość.
Niepospolity format
Twórcom przyświecała idea pokazania historii w nowoczesny i popkulturowy sposób – atrakcyjny dla młodych ludzi, przyzwyczajonych do szybkości i zwięzłości przekazu. Dlatego nie brakuje w nim scen o charakterze humorystycznym, a podkład dźwiękowy stanowią nowoczesne aranżacje starych przebojów w wykonaniu Adama Barona, Michała Fogga, wnuka znanego piosenkarza.
Niepospolita fabuła
Tadeusz Dołęga-Mostowicz (niezwykle popularny przedwojenny pisarz) na polecenie potentata wydawniczego - Melchiora Wańkowicza, wyrusza z asystentką Dianą w podróż po Polsce A.D. 1939. Celem jest stworzenie reportażu o najbardziej wpływowych ludziach, dla właśnie powstającej polskiej telewizji. Początkowa niechęć między Tadeuszem, playboyem i bonvivantem a Dianą powoli zamienia się w uczucie, które znajduje swój tragiczny finał.
Niepospolici bohaterowie
Towarzysząca filmowi strona internetowa projektu „Niepospolita” wykonana na wzór portalu plotkarskiego z tamtych czasów, prezentuje bohaterów oraz ciekawostki o epoce, w tym m.in.:
· postać Tadeusza Dołęgi-Mostowicza – wybitnego pisarza i felietonisty,
· emancypację Polek w czasach II Rzeczypospolitej,
· osiągnięcia sportowe
· i wiele innych inspirujących postaci i zjawisk z czasów II Rzeczypospolitej.
Informacje na stronie dostępne są w polskiej i angielskiej wersji językowej. Wkrótce również niemieckiej.
Film jest dostępny w internecie poniżej:
1. a także na stronie: http://niepospolita.pl/?lang=en
2. Vimeo: https://vimeo.com/370830139
W telewizji:
12 listopada, godz. 19.00 – TVP Kultura
Projekt został zrealizowany przez Fundację Promocji Rozwoju, której celem jest komunikacja osiągnięć rozwojowych i gospodarczych Polski.
źródło: informacja prasowa
raw
#REKLAMA_POZIOMA#