Nowy TS: Sylwester Wardęga: Internet ma władzę. Psycholog: Chrońmy dzieci przed patostreamerami
Ponadto w numerze:
Taka kultura
– mówią nastolatki: dziesięcioletnia Blanka, dwunastoletnia Martyna i piętnastoletni Bartosz. Barbara Michałowska rozmawiała z nimi o internecie.Jeśli ktoś mnie oznaczy na zdjęciu, to ja to lajkuję. To dla mnie oczywiste. Jak odpowiedzenie komuś na przywitanie „cześć”. Dorośli nie znają tej naszej kultury facebookowej. Ani naszego slangu
Chrońmy dzieci przed patostreamami nie w przyszłości, ale już!
– mówi psycholog i terapeutka Maria Rotkiel w rozmowie z Jakubem Pacanem.Nie możemy udawać, że nasze dziecko, oglądając jakieś filmiki w internecie, jest bezpieczne. Internet to taki strych, gdzie jest wiele ciekawych rzeczy, czasem cennych, ale też są śmieci i niebezpieczne przedmioty. Czy chcemy, aby nasze dziecko zainteresowało się śmieciami i w kuble na śmieci siedziało godzinami?
Żeby idei związkowej nie zdominowały nowalijki
Chodzi o to, żeby działacze związkowi, zwłaszcza młodzi, nie ulegli złudzeniu, że liczba lajków jest najważniejsza – z prof. Jackiem Sroką, politologiem, rozmawia Andrzej Berezowski.
Kocham Kielce i tam jest moje serce
– mówi Piotr Liroy-Marzec w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.Jeżeli PiS poprze Lubawskiego na piątą kadencję, to mogę nie mieć wyjścia i stanę w szranki z obecnym prezydentem Kielc. Wystawimy też listy Skutecznych do sejmiku i zabierzemy PiS tych kilka punktów, które zdecydują o ich porażce. Jestem w stanie stworzyć ciekawą alternatywę dla Kielc
/k
Tygodnika Solidarność od wtorku szukajcie w TYCH salonach prasowych lub pobierzcie wersję mobilną w wygodnej aplikacji dostępnej TUTAJ już w poniedziałek o 20:00!