Największy Kongres Społeczno-Gospodarczy w Polsce. Polska Moc Biznesu: bezpieczeństwo, innowacje, odpowiedzialność i przyszłość biznesu

Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu już 2 grudnia powraca na PGE Narodowy w Warszawie, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych roku. Kongres to nie tylko platforma wymiany myśli, ale także miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele świata biznesu, administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz nauki, aby wspólnie kreować nowe rozwiązania dla gospodarki opartej na zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności społecznej.
Kongres Polska Moc Biznesu
Kongres Polska Moc Biznesu / fot. polskamocbiznesu.pl

W tym roku odbędzie się czwarta edycja Kongresu Polska Moc Biznesu, który zyskał już renomę jednego z kluczowych wydarzeń społeczno-gospodarczych w Polsce. Kongres przyciąga czołowych liderów biznesu, decydentów oraz ekspertów, stanowiąc istotną platformę wymiany poglądów i dyskusji na temat przyszłości polskiej gospodarki. Wydarzenie ma na celu promowanie innowacji, zrównoważonego rozwoju oraz współpracy pomiędzy biznesem a organizacjami pozarządowymi, co czyni je ważnym punktem w kalendarzu każdego przedsiębiorcy zainteresowanego rozwojem kraju.

W Kongresie udział wezmą między innymi Tomasz Siemoniak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Koordynator Służb Specjalnych, który weźmie udział w panelu dyskusyjnym "Obywatel. Bezpieczny - Program Ochrony ludności i obrony cywilnej, Agnė Bilotaitė, Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Litwy, Wojciech Kostrzewa, Prezes Polskiej Rady Biznesu, Rafał Dutkiewicz, Prezes Pracodawcy RP, Małgorzata Adamkiewicz, Prezes Zarządu Adamed, Karol Wójcik, Przewodniczący Rady Programowej Izby Branży Komunalnej, Konrad Nowakowski, Prezes Zarządu Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań.

Polska Moc Biznesu została objęta patronatami honorowymi przez Ministerstwo Przemysłu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Handlową, Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechnikę Warszawską. Patronat Merytoryczny objął UNEP/GRID.

BE SAFE, BE VALUE, BE SMART, BE READY!

Kongres Polska Moc Biznesu, organizowany przez Fundację Czyste Powietrze i Fundację Pozytywnych Idei, stawia na konkretne rozwiązania, które można wdrożyć natychmiast w każdej organizacji. Ma na celu budowanie mostów między odpowiedzialnym biznesem a świadomym społeczeństwem. Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze, oraz Artur Beck, producent wydarzenia, podkreślają znaczenie inicjatywy dla przyszłości Polski i jej zrównoważonego rozwoju.

Kongres Polska Moc Biznesu to dla nas okazja, aby pokazać, że zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko mogą iść w parze z rozwojem gospodarczym. Chcemy inspirować przedsiębiorców do podejmowania świadomych decyzji, które wpłyną pozytywnie na przyszłość naszych miast i całego kraju

– powiedziała Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze.

Polska potrzebuje innowacyjnych rozwiązań, które będą napędzać jej gospodarkę. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni do dialogu między przedstawicielami różnych branż, aby wspólnie wyznaczać nowe kierunki rozwoju biznesu

– dodał Artur Beck, producent Kongresu.

Najlepsi prelegenci – praktycy, a nie teoretycy

Na Kongresie Polska Moc Biznesu spotkasz ludzi, którzy realnie zmieniają oblicze biznesu. Tegoroczna edycja składa się z czterech głównych bloków tematycznych, które odzwierciedlają hasła przewodnie kongresu: BE SAFE, BE VALUE, BE SMART, BE READY!

BE SAFE skupia się na kluczowych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i stabilnością w obliczu współczesnych wyzwań. W panelu Stabilne i bezpieczne finanse w geo-kryzysie omówione zostaną narzędzia, które Polska może wykorzystać do utrzymania stabilności gospodarczej. Blok Storyleaders skoncentruje się na bezpieczeństwie energetycznym, transformacji ku OZE i odpowiedzialności wobec zmian klimatycznych.

Sesja Termomodernizacja – ratunek przed smogiem i rosnącymi cenami przybliży sposoby obniżania kosztów ogrzewania. Z kolei panel Priorytet Zdrowie poświęcony będzie diagnozowaniu problemów polskiego rynku zdrowia. Dyskusja zamknie się tematem Bezpieczne domy, osiedla i miasta, gdzie omówione zostaną europejskie standardy w budownictwie.

BE VALUE będzie poruszać kluczowe tematy związane z lokalnym potencjałem, prawami człowieka, zdrowiem psychicznym oraz zrównoważonym rozwojem. Sesja Siła Regionu skupi się na tym, jak wspierać i wykorzystywać lokalny potencjał w rozwoju społeczno-gospodarczym.

W bloku Storyleaders poruszone zostaną kwestie praw człowieka, różnorodności i demokracji, w kontekście stabilności prawnej. Panel “Stresor gorszy niż wirus" poświęcony będzie zdrowiu psychicznemu dorosłych i dzieci, a także strategiom jego ochrony w obecnych czasach.

Po przerwie, dyskusja przeniesie się na temat reform sportowych w Polsce i potencjalnych inwestycji potrzebnych do organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich. Na scenie BE VALUE omówiona zostanie również rola zrównoważonej żywności i jej wpływ na konsumpcję oraz produkcję w ramach Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Ostatni panel poświęcony będzie cyrkularnym strategiom i redefinicji konsumpcji, kluczowej w kontekście zrównoważonego rozwoju.

BE SMART będzie poświęcona tematowi cyfryzacji, sztucznej inteligencji, zrównoważonego rozwoju, a także wyzwaniom i szansom, jakie niesie za sobą współczesna technologia oraz innowacje.

Panel Cyfryzacja i AI – czy zapanujemy nad technologią? otworzy dyskusję na temat szans i zagrożeń wynikających z dynamicznego rozwoju IT, sztucznej inteligencji oraz technologii cyfrowych. Kluczowym pytaniem będzie, jak skutecznie wykorzystywać te technologie, jednocześnie minimalizując ryzyka.

Kolejny blok Storyleaders skupi się na integracji praktyk zrównoważonego rozwoju w działalności globalnych firm, pokazując, jak korporacje mogą wprowadzać ekologiczne i społecznie odpowiedzialne strategie. “Liderki Jutra – jak kobiety kształtują nowoczesny biznes” to kolejne zagadnienie, które zostanie podniesione na scenie BE SMART

Po przerwie uczestnicy dowiedzą się, jak Polska planuje wydać 59,8 miliarda euro z Krajowego Planu Odbudowy, omawiając priorytety inwestycyjne. Paneliści w kolejnych dyskusjach poruszą tematy rozwoju, inwestycji i prawa, wskazując, czego naprawdę potrzebują polskie firmy, aby się rozwijać.

Na zakończenie, panel Biznes w świecie sztuki przedstawi, jak dobra luksusowe i sztuka stają się częścią strategii inwestycyjnych, omówione zostaną trendy w monetyzacji dóbr artystycznych i luksusowych.

BE READY! nawiązuje do tematów związanych z bezpieczeństwem, przedsiębiorczością, gospodarką oraz regulacjami zrównoważonego rozwoju, co czyni ją kluczowym punktem programu dla osób zainteresowanych przyszłością polskiej gospodarki i ochroną obywateli.

Scenę Główną wydarzenia otworzy dyskusja na temat ochrony ludności i obrony cywilnej w kontekście Programu Ochrony Ludności i Bezpieczeństwa. Międzynarodowa debata wskaże priorytety i działania na rzecz podniesienia bezpieczeństwa obywateli Polski i innych krajów Europy.

Następnie poddany analizie zostanie wizerunek przedsiębiorcy – prelegenci przedyskutują, jak społeczeństwo postrzega ludzi biznesu w Polsce i za granicą. Kolejny temat, Polska Tygrysem Europy, skupi się na możliwościach zwiększenia potencjału polskiej gospodarki i jej transformacji w europejski HUB gospodarczy.

Panel o ESG Compliance poruszy wyzwania regulacyjne oraz ewolucję trendów w zrównoważonym finansowaniu, omawiając znaczenie odpowiedzialności firm za wpływ na środowisko i społeczeństwo.

Dyskusja o nowej polityce migracyjnej odpowie na pytanie, jakie potrzeby rynku pracowniczego w Polsce mogą być zaspokojone dzięki dobrze zaprojektowanej polityce migracyjnej, co jest szczególnie istotne dla rozwoju gospodarki.

Kolejna sesja na SCENIE BE READY! przedstawi priorytety Polski podczas przyszłej prezydencji naszego kraju w Unii Europejskiej, podkreślając kluczowe obszary, na które będzie stawiać nasz kraj. Zakończeniem debat na scenie będzie prezentacja nowych standardów rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP), które wpływają na przemysł i gospodarkę w kontekście zrównoważonego rozwoju.

Na Kongresie Polska Moc Biznesu co roku goszczą power speakerzy i inspirujący mówcy którzy wnoszą unikalną perspektywę i wiedzę na temat najważniejszych wyzwań społecznych. To liderzy opinii, którzy swoją charyzmą, doświadczeniem i innowacyjnym podejściem potrafią zainspirować do działania, zmieniać spojrzenie na kluczowe kwestie i mobilizować do podejmowania społecznie odpowiedzialnych inicjatyw. W zeszłym roku byli to między innymi Ewa Chodakowska, Anna Schluz, Robert Rutkowski, Omenaa Mensah, Bartek Czyczerski, Małgorzata Ohme, Tomasz Majewski.

Potok Społeczny

Potok Społeczny na Kongresie Polska Moc Biznesu będzie poświęcony prezentacjom organizacji pozarządowych (NGO) oraz inicjatywom społecznym, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju i wspieraniu polskiej gospodarki. Podczas tego bloku omówione zostaną najważniejsze projekty prowadzone przez NGO, które przyczyniają się do rozwiązywania kluczowych wyzwań społecznych.

Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu to dyskusje, które kształtują przyszłość, a panele dotyczą kluczowych zmian gospodarczych i społecznych, definiujących kierunek rozwoju kraju.

Kongres skrojony na miarę przyszłości

Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu dostarcza najnowszych trendów i narzędzi, które przygotowują firmy na wyzwania nadchodzących lat. Polska Moc Biznesu to miejsce, gdzie innowacje spotykają się z praktycznymi działaniami, a biznes znajduje wspólny język z odpowiedzialnością społeczną. Uczestnicy mają okazję nawiązać nowe relacje biznesowe, wymienić doświadczenia oraz poznać rozwiązania, które mogą pomóc w transformacji ich przedsiębiorstw.

Głównym celem wydarzenia jest wspieranie zrównoważonego rozwoju polskiej gospodarki oraz promowanie wartości, które mają pozytywny wpływ na społeczeństwo. Dlatego, jeśli chcesz być częścią tej zmiany, zainspirować się i dowiedzieć, jak wprowadzać innowacyjne rozwiązania w swojej organizacji, Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu jest miejscem, którego nie możesz przegapić!

Zapraszamy do rejestracji i śledzenia najnowszych informacji na stronie polskamocbiznesu.pl.

 


 

POLECANE
Ukraina: 710 tys. mieszkańców Kijowa wciąż bez prądu po rosyjskich atakach. z ostatniej chwili
Ukraina: 710 tys. mieszkańców Kijowa wciąż bez prądu po rosyjskich atakach.

710 tys. mieszkańców Kijowa w dalszym ciągu nie ma prądu po ubiegłotygodniowych atakach rosyjskich na obiekty energetyczne – poinformował we wtorek pierwszy wicepremier, minister energetyki Ukrainy Denys Szmyhal na platformach społecznościowych.

Ostre spięcie Olejnik z Hołownią. „Nie czuje pan, że ośmiesza tę partię?” z ostatniej chwili
Ostre spięcie Olejnik z Hołownią. „Nie czuje pan, że ośmiesza tę partię?”

W programie Kropka nad i doszło do spięcia między Szymonem Hołownią a Moniką Olejnik. Iskrą okazało się zerwane posiedzenie Rady Krajowej Polski 2050 oraz zarzuty o „obrażanie się” i „ośmieszanie partii”.

Rosja traci bazę w Syrii. Putin oberwał amerykańskim odłamkiem z ostatniej chwili
Rosja traci bazę w Syrii. Putin oberwał amerykańskim odłamkiem

Rosja znów traci pozycje na Bliskim Wschodzie, i to pośrednio za sprawą USA. Ofensywa syryjskich sił rządowych przeciwko Kurdom (aprobowana przez sprzymierzonych dotąd z Kurdami Amerykanów) zmusiła Rosjan do ewakuacji ich jedynej bazy wojskowej w północno-wschodniej Syrii.

Karol Nawrocki zaprosił na rozmowy przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych. Jest odpowiedź KO z ostatniej chwili
Karol Nawrocki zaprosił na rozmowy przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych. Jest odpowiedź KO

Rzecznik rządu Adam Szłapka poinformował, że przewodniczący klubu KO Zbigniew Konwiński nie będzie uczestniczył w spotkaniu prezydenta Karola Nawrockiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych.

Organizacje pro-life alarmują po decyzji PE. Chodzi o finansowanie aborcji z budżetu UE z ostatniej chwili
Organizacje pro-life alarmują po decyzji PE. Chodzi o finansowanie aborcji z budżetu UE

„Zmierza ona do narzucenia krajom członkowskim prawa legalizującego zabójstwo dziecka w okresie prenatalnym poprzez utworzenie dobrowolnego, solidarnościowego mechanizmu finansowego (pokrywanego z budżetu Unii Europejskiej). Ma on umożliwiać państwom członkowskim, które wyrażą na to zgodę, zapewnienie dostępu do aborcji dla tych osób, które taki dostęp mają ograniczony lub niemożliwy (bez harmonizacji prawa krajowego)” – jednoznaczną dezaprobatę wobec rezolucji Parlamentu Europejskiego z 17 grudnia 2025 r. „My Voice, My Choice: For Safe and Accessible Abortion” („Mój głos, mój wybór: za bezpieczną i dostępną aborcją”) wyrazili przedstawiciele Europejskiej Federacji dla Życia i Godności ONE OF US i Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Była oficer ABW alarmuje: Białoruś masowo wysyła agentów do Polski z ostatniej chwili
Była oficer ABW alarmuje: Białoruś masowo wysyła agentów do Polski

Władze Białorusi masowo werbują agentów i wysyłają ich do Polski, ale nie jest to dla naszego kraju poważne zagrożenie – oceniła w wywiadzie dla Biełsatu była funkcjonariuszka kontrwywiadu ABW, wykładowczyni Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku mjr dr Anna Grabowska-Siwiec.

Ważny komunikat dla mieszkańców Łodzi z ostatniej chwili
Ważny komunikat dla mieszkańców Łodzi

Ważny komunikat dla mieszkańców Łodzi. Miasto wchodzi w kluczową fazę przygotowań do budowy tunelu Kolei Dużych Prędkości. To inwestycja, która ma całkowicie zmienić sposób podróżowania z Łodzi, ale wcześniej przyniesie poważne utrudnienia w ruchu i codziennym funkcjonowaniu miasta. Urząd apeluje o cierpliwość i zapowiada spotkania z mieszkańcami.

Sąd podjął decyzję ws. Jarosława Kaczyńskiego z oskarżenia Krzysztofa Brejzy z ostatniej chwili
Sąd podjął decyzję ws. Jarosława Kaczyńskiego z oskarżenia Krzysztofa Brejzy

Stołeczny sąd rejonowy umorzył we wtorek sprawę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z oskarżenia europosła KO Krzysztofa Brejzy ze względu na znikomą społeczną szkodliwość czynu. „Dla mnie ten wyrok jest wewnętrznie sprzeczny i niezrozumiały” - ocenił Brejza i zapowiedział złożenie apelacji.

Wylał gnojowicę przed posesją Krajewskiego. Sąd podtrzymał postanowienie o areszcie z ostatniej chwili
Wylał gnojowicę przed posesją Krajewskiego. Sąd podtrzymał postanowienie o areszcie

„Sąd Okręgowy w Łomży utrzymał postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztu dla rolnika, który wylał gnojowicę przed domem Ministra Rolnictwa” - poinformowała na platformie X mec. Magdalena Majkowska, pełnomocnik oskarżonego.

Szokujące doniesienia z Iranu. W protestach mogło zginąć 36,5 tys. osób z ostatniej chwili
Szokujące doniesienia z Iranu. W protestach mogło zginąć 36,5 tys. osób

W irańskich protestach mogło zginąć 36,5 tys. ludzi; to najkrwawszy od lat konflikt w regionie - napisał we wtorek portal Iran International, jeden z ośrodków starających się ustalić liczbę ofiar. Iran jest objęty blokadą informacyjną, co utrudnia zdobycie pełnych informacji.

REKLAMA

Największy Kongres Społeczno-Gospodarczy w Polsce. Polska Moc Biznesu: bezpieczeństwo, innowacje, odpowiedzialność i przyszłość biznesu

Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu już 2 grudnia powraca na PGE Narodowy w Warszawie, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych roku. Kongres to nie tylko platforma wymiany myśli, ale także miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele świata biznesu, administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz nauki, aby wspólnie kreować nowe rozwiązania dla gospodarki opartej na zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności społecznej.
Kongres Polska Moc Biznesu
Kongres Polska Moc Biznesu / fot. polskamocbiznesu.pl

W tym roku odbędzie się czwarta edycja Kongresu Polska Moc Biznesu, który zyskał już renomę jednego z kluczowych wydarzeń społeczno-gospodarczych w Polsce. Kongres przyciąga czołowych liderów biznesu, decydentów oraz ekspertów, stanowiąc istotną platformę wymiany poglądów i dyskusji na temat przyszłości polskiej gospodarki. Wydarzenie ma na celu promowanie innowacji, zrównoważonego rozwoju oraz współpracy pomiędzy biznesem a organizacjami pozarządowymi, co czyni je ważnym punktem w kalendarzu każdego przedsiębiorcy zainteresowanego rozwojem kraju.

W Kongresie udział wezmą między innymi Tomasz Siemoniak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Koordynator Służb Specjalnych, który weźmie udział w panelu dyskusyjnym "Obywatel. Bezpieczny - Program Ochrony ludności i obrony cywilnej, Agnė Bilotaitė, Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Litwy, Wojciech Kostrzewa, Prezes Polskiej Rady Biznesu, Rafał Dutkiewicz, Prezes Pracodawcy RP, Małgorzata Adamkiewicz, Prezes Zarządu Adamed, Karol Wójcik, Przewodniczący Rady Programowej Izby Branży Komunalnej, Konrad Nowakowski, Prezes Zarządu Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań.

Polska Moc Biznesu została objęta patronatami honorowymi przez Ministerstwo Przemysłu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Handlową, Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechnikę Warszawską. Patronat Merytoryczny objął UNEP/GRID.

BE SAFE, BE VALUE, BE SMART, BE READY!

Kongres Polska Moc Biznesu, organizowany przez Fundację Czyste Powietrze i Fundację Pozytywnych Idei, stawia na konkretne rozwiązania, które można wdrożyć natychmiast w każdej organizacji. Ma na celu budowanie mostów między odpowiedzialnym biznesem a świadomym społeczeństwem. Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze, oraz Artur Beck, producent wydarzenia, podkreślają znaczenie inicjatywy dla przyszłości Polski i jej zrównoważonego rozwoju.

Kongres Polska Moc Biznesu to dla nas okazja, aby pokazać, że zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko mogą iść w parze z rozwojem gospodarczym. Chcemy inspirować przedsiębiorców do podejmowania świadomych decyzji, które wpłyną pozytywnie na przyszłość naszych miast i całego kraju

– powiedziała Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze.

Polska potrzebuje innowacyjnych rozwiązań, które będą napędzać jej gospodarkę. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni do dialogu między przedstawicielami różnych branż, aby wspólnie wyznaczać nowe kierunki rozwoju biznesu

– dodał Artur Beck, producent Kongresu.

Najlepsi prelegenci – praktycy, a nie teoretycy

Na Kongresie Polska Moc Biznesu spotkasz ludzi, którzy realnie zmieniają oblicze biznesu. Tegoroczna edycja składa się z czterech głównych bloków tematycznych, które odzwierciedlają hasła przewodnie kongresu: BE SAFE, BE VALUE, BE SMART, BE READY!

BE SAFE skupia się na kluczowych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i stabilnością w obliczu współczesnych wyzwań. W panelu Stabilne i bezpieczne finanse w geo-kryzysie omówione zostaną narzędzia, które Polska może wykorzystać do utrzymania stabilności gospodarczej. Blok Storyleaders skoncentruje się na bezpieczeństwie energetycznym, transformacji ku OZE i odpowiedzialności wobec zmian klimatycznych.

Sesja Termomodernizacja – ratunek przed smogiem i rosnącymi cenami przybliży sposoby obniżania kosztów ogrzewania. Z kolei panel Priorytet Zdrowie poświęcony będzie diagnozowaniu problemów polskiego rynku zdrowia. Dyskusja zamknie się tematem Bezpieczne domy, osiedla i miasta, gdzie omówione zostaną europejskie standardy w budownictwie.

BE VALUE będzie poruszać kluczowe tematy związane z lokalnym potencjałem, prawami człowieka, zdrowiem psychicznym oraz zrównoważonym rozwojem. Sesja Siła Regionu skupi się na tym, jak wspierać i wykorzystywać lokalny potencjał w rozwoju społeczno-gospodarczym.

W bloku Storyleaders poruszone zostaną kwestie praw człowieka, różnorodności i demokracji, w kontekście stabilności prawnej. Panel “Stresor gorszy niż wirus" poświęcony będzie zdrowiu psychicznemu dorosłych i dzieci, a także strategiom jego ochrony w obecnych czasach.

Po przerwie, dyskusja przeniesie się na temat reform sportowych w Polsce i potencjalnych inwestycji potrzebnych do organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich. Na scenie BE VALUE omówiona zostanie również rola zrównoważonej żywności i jej wpływ na konsumpcję oraz produkcję w ramach Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Ostatni panel poświęcony będzie cyrkularnym strategiom i redefinicji konsumpcji, kluczowej w kontekście zrównoważonego rozwoju.

BE SMART będzie poświęcona tematowi cyfryzacji, sztucznej inteligencji, zrównoważonego rozwoju, a także wyzwaniom i szansom, jakie niesie za sobą współczesna technologia oraz innowacje.

Panel Cyfryzacja i AI – czy zapanujemy nad technologią? otworzy dyskusję na temat szans i zagrożeń wynikających z dynamicznego rozwoju IT, sztucznej inteligencji oraz technologii cyfrowych. Kluczowym pytaniem będzie, jak skutecznie wykorzystywać te technologie, jednocześnie minimalizując ryzyka.

Kolejny blok Storyleaders skupi się na integracji praktyk zrównoważonego rozwoju w działalności globalnych firm, pokazując, jak korporacje mogą wprowadzać ekologiczne i społecznie odpowiedzialne strategie. “Liderki Jutra – jak kobiety kształtują nowoczesny biznes” to kolejne zagadnienie, które zostanie podniesione na scenie BE SMART

Po przerwie uczestnicy dowiedzą się, jak Polska planuje wydać 59,8 miliarda euro z Krajowego Planu Odbudowy, omawiając priorytety inwestycyjne. Paneliści w kolejnych dyskusjach poruszą tematy rozwoju, inwestycji i prawa, wskazując, czego naprawdę potrzebują polskie firmy, aby się rozwijać.

Na zakończenie, panel Biznes w świecie sztuki przedstawi, jak dobra luksusowe i sztuka stają się częścią strategii inwestycyjnych, omówione zostaną trendy w monetyzacji dóbr artystycznych i luksusowych.

BE READY! nawiązuje do tematów związanych z bezpieczeństwem, przedsiębiorczością, gospodarką oraz regulacjami zrównoważonego rozwoju, co czyni ją kluczowym punktem programu dla osób zainteresowanych przyszłością polskiej gospodarki i ochroną obywateli.

Scenę Główną wydarzenia otworzy dyskusja na temat ochrony ludności i obrony cywilnej w kontekście Programu Ochrony Ludności i Bezpieczeństwa. Międzynarodowa debata wskaże priorytety i działania na rzecz podniesienia bezpieczeństwa obywateli Polski i innych krajów Europy.

Następnie poddany analizie zostanie wizerunek przedsiębiorcy – prelegenci przedyskutują, jak społeczeństwo postrzega ludzi biznesu w Polsce i za granicą. Kolejny temat, Polska Tygrysem Europy, skupi się na możliwościach zwiększenia potencjału polskiej gospodarki i jej transformacji w europejski HUB gospodarczy.

Panel o ESG Compliance poruszy wyzwania regulacyjne oraz ewolucję trendów w zrównoważonym finansowaniu, omawiając znaczenie odpowiedzialności firm za wpływ na środowisko i społeczeństwo.

Dyskusja o nowej polityce migracyjnej odpowie na pytanie, jakie potrzeby rynku pracowniczego w Polsce mogą być zaspokojone dzięki dobrze zaprojektowanej polityce migracyjnej, co jest szczególnie istotne dla rozwoju gospodarki.

Kolejna sesja na SCENIE BE READY! przedstawi priorytety Polski podczas przyszłej prezydencji naszego kraju w Unii Europejskiej, podkreślając kluczowe obszary, na które będzie stawiać nasz kraj. Zakończeniem debat na scenie będzie prezentacja nowych standardów rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP), które wpływają na przemysł i gospodarkę w kontekście zrównoważonego rozwoju.

Na Kongresie Polska Moc Biznesu co roku goszczą power speakerzy i inspirujący mówcy którzy wnoszą unikalną perspektywę i wiedzę na temat najważniejszych wyzwań społecznych. To liderzy opinii, którzy swoją charyzmą, doświadczeniem i innowacyjnym podejściem potrafią zainspirować do działania, zmieniać spojrzenie na kluczowe kwestie i mobilizować do podejmowania społecznie odpowiedzialnych inicjatyw. W zeszłym roku byli to między innymi Ewa Chodakowska, Anna Schluz, Robert Rutkowski, Omenaa Mensah, Bartek Czyczerski, Małgorzata Ohme, Tomasz Majewski.

Potok Społeczny

Potok Społeczny na Kongresie Polska Moc Biznesu będzie poświęcony prezentacjom organizacji pozarządowych (NGO) oraz inicjatywom społecznym, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju i wspieraniu polskiej gospodarki. Podczas tego bloku omówione zostaną najważniejsze projekty prowadzone przez NGO, które przyczyniają się do rozwiązywania kluczowych wyzwań społecznych.

Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu to dyskusje, które kształtują przyszłość, a panele dotyczą kluczowych zmian gospodarczych i społecznych, definiujących kierunek rozwoju kraju.

Kongres skrojony na miarę przyszłości

Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu dostarcza najnowszych trendów i narzędzi, które przygotowują firmy na wyzwania nadchodzących lat. Polska Moc Biznesu to miejsce, gdzie innowacje spotykają się z praktycznymi działaniami, a biznes znajduje wspólny język z odpowiedzialnością społeczną. Uczestnicy mają okazję nawiązać nowe relacje biznesowe, wymienić doświadczenia oraz poznać rozwiązania, które mogą pomóc w transformacji ich przedsiębiorstw.

Głównym celem wydarzenia jest wspieranie zrównoważonego rozwoju polskiej gospodarki oraz promowanie wartości, które mają pozytywny wpływ na społeczeństwo. Dlatego, jeśli chcesz być częścią tej zmiany, zainspirować się i dowiedzieć, jak wprowadzać innowacyjne rozwiązania w swojej organizacji, Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu jest miejscem, którego nie możesz przegapić!

Zapraszamy do rejestracji i śledzenia najnowszych informacji na stronie polskamocbiznesu.pl.

 



 

Polecane