Wrocławskie zoo wydało komunikat. "O matulku, sam cukier"
Ogród zoologiczny we Wrocławiu, otwarty 10 lipca 1865 r., jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich ogrodem zoologicznym w Polsce i zajmuje powierzchnię o wielkości 33 hektarów. Jest piątym najchętniej odwiedzanym ogrodem zoologicznym w Europie z dziennym rekordem wejść wynoszącym 28 300 osób.
Pod koniec 2015 r. wrocławskie zoo opiekowało się ponad 10 500 zwierzętami (nie wliczając bezkręgowców) z 1132 gatunków (trzecie pod tym względem zoo na świecie).
- Nowe doniesienia z Pałacu Buckingham. Chodzi o księżną Kate
- "Słoma z butów" i "pokory w sobie zero". Burza w sieci po emisji popularnego programu TVN
- "Umierał na moich oczach". Gwiazda TVN miała poważny wypadek
Wrocławskie zoo wydało komunikat. "Nie przegap okazji"
Na swoim instagramowym profilu ogród podzielił się wspaniałą wiadomością.
Z radością i dumą ogłaszamy narodziny czterech tygrysów sumatrzańskich – jednych z najrzadszych i najbardziej zagrożonych zwierząt. Jest to sukces hodowlany na światową skalę 🌍💚
– możemy przeczytać.
Jak dodają pracownicy zoo, tygrysy przyszły na świat 22 lipca 2024 roku i są to trzy samce i jedna samiczka. Obecnie młode mają ponad 8 kg, dobrze się rozwijają i nie wykazują problemów zdrowotnych.
Rodzicami maluchów są Nuri i Tengah i zajmują się nimi wspaniale! Przyjście na świat czterech osobników to niemalże fenomen. – W przypadku tak mnogich miotów, często nie wszystkie kocięta osiągają dorosłość. Tym większa radość, że wszystkie cztery tygryski rozwijają się zdrowo, są aktywne, chętnie jedzą i bawią się ze sobą i z rodzicami 🐯
– podkreślają pracownicy zoo.
- Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat
- Wielki pushback do Polski migrantów z Niemiec? To możliwy scenariusz
- Po Niemczech Francja zamyka granice. Na polskiej granicy z Niemcami autostrada dla migrantów
Co ważne i niespotykane często, opiekę nad maluchami podjął też ojciec.
Tengah, ojciec tygrysiątek, od początku przy nich był, co u tygrysów jest rzadkością. Był spokojny, delikatny, a nawet pomagał Nuri w pielęgnacji, ucząc się "obsługi" młodych
– piszą w mediach społecznościowych.
Pracownicy dodają, że młode lada dzień pojawią się na wybiegu i zapraszają do zoo, by "nie przegapić tej niepowtarzalnej okazji".
Pod wpisem na Instagramie pojawiła się lawina entuzjastycznych komentarzy.
"Sam cukier", "Słodziaki", "coś pięknego! Niech rosną zdrowe!", "Są cudowne!!!!!", "O matulku"
– możemy przeczytać.
Tygrys sumatrzański – zagrożony gatunek
Sytuacja tygrysów sumatrzańskich w naturze jest tragiczna – jest to gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem, a jego populacja liczy zaledwie około 400 osobników. Drugie tyle znajduje się w ogrodach zoologicznych, które są częścią globalnego programu hodowli zachowawczej. Każde narodziny tygrysa sumatrzańskiego są na wagę złota.
Sierść tygrysa sumatrzańskiego jest najciemniejsza pośród wszystkich tygrysów. Jego nos jest szeroki i krótki, płaszczyzna potyliczna szeroka, z licznymi i szerokimi pręgami. Dojrzały samiec osiąga przeciętnie długość 240 cm (wraz z ogonem) przy średniej masie ciała ok. 120 kg. Samice osiągają odpowiednio – 220 cm i 90 kg.
Swój niewielki rozmiar zawdzięcza gęstym lasom Sumatry i małym rozmiarom dostępnego pokarmu. Tygrys sumatrzański jest bardzo dobrym i szybkim pływakiem. Swoją przewagę wykorzystuje w polowaniu na dużą zwierzynę, którą chętnie zagania do wody. Podobnie jak pozostałe tygrysy nie toleruje innych samców na swoim terytorium, co najwyżej pozwala przejść przez zajmowany przez siebie teren.
- Lewica chciała zapisu o konieczności przestrzegania konstytucji. Tusk miał się nie zgodzić
- Roksana Węgiel i jej mąż ogłosili radosną nowinę
- Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Król Karol wydał komunikat