Atak na Beatę Szydło w sieci. Jest odpowiedź
Komentarz Beaty Szydło jest nawiązaniem do artykułu Interii nt. jej wpisu z 13 listopada dot. wyboru nowego wicemarszałka Sejmu. Pod rzeczonym wpisem pojawił się komentarz ze strony platformy X (dawniej Twitter), sugerujący, że wpis zawiera nieprawdziwe/niepełne informacje. Właśnie o tym napisała Interia w materiale pt. „Słowa Beaty Szydło sprostowane. Pokonał ją mechanizm”.
„Upolityczniona grupa edytorów”
Upolityczniona grupa edytorów próbuje wykorzystywać narzędzie „notki społeczności”, żeby atakować wpisy moje i innych polityków PiS. To nie jest żaden „fact-checking”, ci ludzie nadużywają zaufanie serwisu @X, żeby siać swoją propagandę
– komentuje tekst Interii Beata Szydło.
Tak, jak pisałam we wspomnianym wpisie: @pisorgpl odmówiono w Sejmie swobodnego wyznaczenia swojego kandydata, bo natychmiast zanegowano możliwość wyboru wskazanej przez PiS osoby. Rzekomy „fact-cheking” w ogóle nie odnosił się do treści mojego wpisu. Podobnie zresztą, jak nie odnoszą się do treści wpisów inne notki, którymi atakowane są profile polityków prawicy
– wskazała była polska premier. Odnosząc się do materiału Interii, podkreśliła, że „takie wykorzystywanie narzędzi @X nie jest dobre dla tego serwisu”, ale nie wątpi, że „wkrótce sytuacja zostanie opanowana”.
Dziennikarzom radzę przyjrzeć się, kto stoi za tą propagandową akcją, zamiast się nią naiwnie ekscytować
– podsumowała Beata Szydło.
Oto „problematyczny” wpis Beaty Szydło
Żeby każdy mógł sam ocenić całą sprawę, publikujemy w całości wpis Beaty Szydło, który znalazł się „pod ostrzałem” platformy X, a później Interii.
Marszałek Hołownia obejmując stanowisko, oprócz zachwalania swojego podcastu, mówił wiele o „demokratyzowaniu” Sejmu i potrzebie „nowej polityki”. Jak te piękne i górnolotne słowa mają się do praktyki, zobaczyliśmy niedługo potem, gdy PiS – największemu klubowi parlamentarnemu – odmówiono swobodnego wyznaczenia kandydata na wicemarszałka Sejmu. Im więcej Hołownia i inni przyboczni Tuska mówią o demokracji, tym bardziej należy się o demokrację obawiać
– napisała Beata Szydło.
Pod wpisem widnieje informacja od platformy X, że „czytelnicy dodali informacje kontekstowe, które mogą być przydatne dla innych”.
Klubowi PiS nie odmówiono wyznaczenia kandydata na wicemarszałka Sejmu. Klub PiS wyznaczył Elżbietę Witek. Jej kandydatura została odrzucona w głosowaniu
– brzmi komentarz X dodany do wpisu Beaty Szydło.
Decyzja Sejmu w sprawie Elżbiety Witek
W poniedziałkowym głosowaniu kandydatka PiS Elżbieta Witek nie uzyskała wystarczającej liczby głosów, by zostać wicemarszałkiem Sejmu. Zjednoczona opozycja, mająca większość w Sejmie, odrzuciła jej kandydaturę, twierdząc, że „nie jest godna sprawowania funkcji wicemarszałka Sejmu”. Poproszono PiS, aby zgłosił innego kandydata, na co nie zgodziły się władze partii.
Na stanowiska wicemarszałków Sejmu zostali wybrani: Krzysztof Bosak z Konfederacji, Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, Dorota Niedziela z KO, Monika Wielichowska z KO oraz Piotr Zgorzelski z PSL.
– Stanowisko wicemarszałka Sejmu należy się każdemu klubowi jak psu zupa – komentuje w rozmowie z Polsat News aferę wokół powołania wicemarszałka Sejmu z ramienia PiS były prezydent Bronisław Komorowski.
Czytaj więcej: „Trzeba było taką próbę podjąć”. Komorowski krytycznie o działaniu opozycji
Marszałek Hołownia obejmując stanowisko, oprócz zachwalania swojego podcastu, mówił wiele o „demokratyzowaniu” Sejmu i potrzebie „nowej polityki”. Jak te piękne i górnolotne słowa mają się do praktyki, zobaczyliśmy niedługo potem, gdy PiS - największemu klubowi parlamentarnemu -…
— Beata Szydło (@BeataSzydlo) November 13, 2023
Upolityczniona grupa edytorów próbuje wykorzystywać narzędzie „notki społeczności”, żeby atakować wpisy moje, innych polityków @pisorgpl oraz samego @pisorgpl. To nie jest żaden „fact-checking”, ci ludzie nadużywają zaufanie serwisu @X, żeby siać swoją propagandę.
— Beata Szydło (@BeataSzydlo) November 14, 2023
Tak, jak… https://t.co/ytKAEvZo7J