VI Forum Wizja Rozwoju już 19 i 20 czerwca w Gdyni

Jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych startuje już 19 i 20 czerwca w Gdyni. W ciągu dwóch dni i podczas 50 paneli dyskusyjnych 200 ekspertów, przedstawicieli świata biznesu i władz państwa podejmie się poszukiwania wspólnych projektów gospodarczych oraz pozyskiwania informacji na temat trendów rozwojowych i innowacji. Zapraszamy na VI edycję Forum Wizja Rozwoju do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
/ fot. Forum Wizji Rozwoju

VI Forum Wizja Rozwoju to wydarzenie, które stwarza niepowtarzalną okazję do dyskusji dotyczących każdej z dziedzin polskiej gospodarki. Uczestniczyć w nich będą ludzie świata biznesu, polityki, nauki, eksperci różnych dziedzin, przedsiębiorcy i przedstawiciele mediów oraz osoby zainteresowane szeroko pojętym rozwojem polskiej gospodarki. Swój udział zapowiedział także premier Mateusz Morawiecki, którzy wygłosi przemówienie na otwarcie wydarzenia. Szef rządu objął także wydarzenie honorowanym patronatem.

W tym roku podczas gdyńskiego spotkania paneliści zajmą się m.in. energetyką, e-gospodarką, gospodarką morską, wpływem wojny w Ukrainie na gospodarkę w Polsce, innowacjami, finansami, inwestycjami, zdrowiem czy obecnością seniorów na rynku pracy. Głos w dyskusjach zabiorą m.in.: Tomasz Heryszek, prezes zarządu Węglokoks S.A. podczas panelu poświęconego Skutkom agresji Rosji na polską gospodarkę, Marian Krzemiński wiceprezes Zarządu GAZ-SYSTEM S.A. w dyskusji na temat Inwestycji w strategiczne obszary zapewniające bezpieczeństwo kraju, Marek Grzybowski, wiceprezes zarządu Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego, profesor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w panelu Znaczenie portów morskich dla gospodarki, Barbara Dziuk, poseł na Sejm w dyskusji dotyczącej Wpływu nowych technologii na rozwój medycyny.

Interesującą częścią Forum Wizja Rozwoju będą imprezy towarzyszące. W tym roku swoją kontynuację będzie miał Kongres Srebrnej Gospodarki. W VI edycji tego wydarzenia poświęconego najstarszej części polskiego społeczeństwa wezmą udział m.in. Olga Ewa Semeniuk-Patkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Pełnomocnik Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw w panelu Seniorzy motorem napędowym gospodarki czy Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w dyskusji Polityka Seniorów wyzwaniem dla rządu.

W czasie tegorocznego Forum odbędą się również II Targi Pracy oraz zaprezentowane zostaną projekty dziewięciu kół naukowych z sześciu renomowanych polskich uczelni wyższych. Natomiast na uroczystej Gali, która zakończy pierwszy dzień konferencyjny, zostaną wręczone Nagrody Gospodarcze firmom szczególnie zasłużonym rodzimej gospodarce oraz Nagroda Złotej Wstęgi.

Więcej informacji oraz agenda VI Forum Wizja Rozwoju na stronie wizjarozwoju.pl. Bezpłatna rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie: rejestracja.wizjarozwoju.pl.

Patronat honorowy nad VI Forum Wizja Rozwoju objął Premier RP Mateusz Morawiecki. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego oraz ENERGA S.A. Grupa ORLEN. Partnerami Głównymi są: Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. oraz ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. Partnerem+ jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Polskie Koleje Państwowe S.A., Polski Fundusz Rozwoju S.A., Węglokoks S.A. oraz Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o o. Partnerami są: KGHM Polska Miedź S.A., Polski Holding Nieruchomości S.A., NASK, PERN S.A., PKO Bank Polski, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Rzecznik Finansowy, POLREGIO S.A., Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A., Instytut Finansów, Polskie Sieci Elektroenergetyczne  S.A., Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., HOTEL SOPOT. Mikro Partnerami są: Poczta Polska S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. oraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

W partnerstwo merytoryczne nad Forum Wizja Rozwoju włączyły się m.in.: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Infrastruktury oraz Komitet ds. Pożytku Publicznego.


 

POLECANE
Łódzkie: 16 tys. gospodarstw domowych bez prądu. PGE wydało komunikat z ostatniej chwili
Łódzkie: 16 tys. gospodarstw domowych bez prądu. PGE wydało komunikat

W czwartek po południu w woj. łódzkim nastąpiła poważna awaria sieci energetycznej. Na skutek potężnego ataku zimy bez prądu pozostaje ponad 16 tys. gospodarstw domowych i firm z okolic Sieradza, Bełchatowa, Pabianic i Zgierza. PGE Dystrybucja wydała komunikat.

Żydowska agencja prasowa powtarza kłamstwo o 200 tys. Żydów zamordowanych przez Polaków pilne
Żydowska agencja prasowa powtarza kłamstwo o "200 tys. Żydów zamordowanych przez Polaków"

Artykuł opublikowany w „Jewish Telegraphic Agency” odnosi się do wystąpienia ambasadora USA w Polsce Thomasa Rose’a oraz przedstawia własny pogląd na dyskusję o odpowiedzialności Polaków za wydarzenia związane z Zagładą. Krytykując słowa ambasadora, autor tekstu JTA przedstawia własny, jednostronny obraz relacji polsko-żydowskich, ignorując kwestię okupacji niemieckiej, umniejszając udział Polaków w ratowaniu Żydów i kładąc akcent m.in. na marginalne przypadki szmalcownictwa.

Prezydent Nawrocki wydał oświadczenie: 11 ustaw podpisanych, dwie zawetowane. Mocny apel do rządu z ostatniej chwili
Prezydent Nawrocki wydał oświadczenie: 11 ustaw podpisanych, dwie zawetowane. Mocny apel do rządu

W czwartek wieczorem prezydent Karol Nawrocki ogłosił decyzje dotyczące 13 ustaw przekazanych z parlamentu: 11 z nich podpisał, a dwie zawetował. Podkreślił, że działa wyłącznie w oparciu o konstytucyjne prerogatywy i interes obywateli, apelując jednocześnie do rządu Donalda Tuska o współpracę i wcześniejsze konsultowanie projektów ustaw.

Dramatyczny spadek inwestycji zagranicznych w Polsce. Jest raport z ostatniej chwili
Dramatyczny spadek inwestycji zagranicznych w Polsce. Jest raport

Napływ inwestycji do Polski w 2024 roku znacząco się obniżył; w porównaniu z 2023 rokiem zmniejszył się mniej więcej o 55 proc., a skala spadku była znacznie wyższa niż w przypadku państw rozwiniętych – podał NBP w opublikowanym w czwartek raporcie.

Nie żyje Agnieszka Maciąg. Odeszła po długiej chorobie z ostatniej chwili
Nie żyje Agnieszka Maciąg. Odeszła po długiej chorobie

Informacja o śmierci Agnieszki Maciąg została podana w mediach społecznościowych przez jej męża Roberta Wolańskiego. Legendarną modelkę od lat 90. zmagała się z chorobą nowotworową.

Wzruszające spotkanie w Belwederze. Dzieci poległych mundurowych odebrały dyplomy stypendialne z ostatniej chwili
Wzruszające spotkanie w Belwederze. Dzieci poległych mundurowych odebrały dyplomy stypendialne

Podczas uroczystości w Belwederze siedmioro podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami odebrało dyplomy stypendialne, a dwoje żegnało się z Fundacją, która od 15 lat wspiera dzieci poległych i rannych funkcjonariuszy.

Protest w sprawie wyboru Czarzastego na Marszałka Sejmu. Mocny list działaczy NZS z ostatniej chwili
Protest w sprawie wyboru Czarzastego na Marszałka Sejmu. Mocny list działaczy NZS

Działacze podziemnego Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz innych środowisk niepodległościowych opublikowali ostry list otwarty, w którym sprzeciwiają się wyborowi Włodzimierza Czarzastego na stanowisko Marszałka Sejmu. Autorzy protestu podkreślają, że funkcji drugiej osoby w państwie nie powinien pełnić człowiek o przeszłości związanej z PZPR.

Sondaż zaufania: Karol Nawrocki wciąż deklasuje rywali gorące
Sondaż zaufania: Karol Nawrocki wciąż deklasuje rywali

Jesienne badanie CBOS pokazuje, że tylko jeden polityk utrzymuje przewagę, której rywale nie są w stanie przebić. Aż 54 proc. respondentów deklaruje zaufanie do obecnego prezydenta.

Plan pokojowy ws. Ukrainy. Putin zabiera głos z ostatniej chwili
Plan pokojowy ws. Ukrainy. Putin zabiera głos

Rosyjski przywódca Władimir Putin oświadczył w czwartek, że zarys projektu planu pokojowego, omawiany przez USA i Ukrainę, mógłby stać się podstawą przyszłego porozumienia kończącego konflikt w Ukrainie.

Lawina porwała narciarzy. Wielka akcja ratunkowa na popularnym lodowcu w  Austrii pilne
Lawina porwała narciarzy. Wielka akcja ratunkowa na popularnym lodowcu w Austrii

Ponad 250 ratowników, w tym Polacy, Niemcy i Czesi, brało udział w dramatycznym przeszukiwaniu lawiniska na lodowcu Stubai, gdzie ze śniegu wydobyto osiem osób.

REKLAMA

VI Forum Wizja Rozwoju już 19 i 20 czerwca w Gdyni

Jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych startuje już 19 i 20 czerwca w Gdyni. W ciągu dwóch dni i podczas 50 paneli dyskusyjnych 200 ekspertów, przedstawicieli świata biznesu i władz państwa podejmie się poszukiwania wspólnych projektów gospodarczych oraz pozyskiwania informacji na temat trendów rozwojowych i innowacji. Zapraszamy na VI edycję Forum Wizja Rozwoju do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
/ fot. Forum Wizji Rozwoju

VI Forum Wizja Rozwoju to wydarzenie, które stwarza niepowtarzalną okazję do dyskusji dotyczących każdej z dziedzin polskiej gospodarki. Uczestniczyć w nich będą ludzie świata biznesu, polityki, nauki, eksperci różnych dziedzin, przedsiębiorcy i przedstawiciele mediów oraz osoby zainteresowane szeroko pojętym rozwojem polskiej gospodarki. Swój udział zapowiedział także premier Mateusz Morawiecki, którzy wygłosi przemówienie na otwarcie wydarzenia. Szef rządu objął także wydarzenie honorowanym patronatem.

W tym roku podczas gdyńskiego spotkania paneliści zajmą się m.in. energetyką, e-gospodarką, gospodarką morską, wpływem wojny w Ukrainie na gospodarkę w Polsce, innowacjami, finansami, inwestycjami, zdrowiem czy obecnością seniorów na rynku pracy. Głos w dyskusjach zabiorą m.in.: Tomasz Heryszek, prezes zarządu Węglokoks S.A. podczas panelu poświęconego Skutkom agresji Rosji na polską gospodarkę, Marian Krzemiński wiceprezes Zarządu GAZ-SYSTEM S.A. w dyskusji na temat Inwestycji w strategiczne obszary zapewniające bezpieczeństwo kraju, Marek Grzybowski, wiceprezes zarządu Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego, profesor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w panelu Znaczenie portów morskich dla gospodarki, Barbara Dziuk, poseł na Sejm w dyskusji dotyczącej Wpływu nowych technologii na rozwój medycyny.

Interesującą częścią Forum Wizja Rozwoju będą imprezy towarzyszące. W tym roku swoją kontynuację będzie miał Kongres Srebrnej Gospodarki. W VI edycji tego wydarzenia poświęconego najstarszej części polskiego społeczeństwa wezmą udział m.in. Olga Ewa Semeniuk-Patkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Pełnomocnik Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw w panelu Seniorzy motorem napędowym gospodarki czy Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w dyskusji Polityka Seniorów wyzwaniem dla rządu.

W czasie tegorocznego Forum odbędą się również II Targi Pracy oraz zaprezentowane zostaną projekty dziewięciu kół naukowych z sześciu renomowanych polskich uczelni wyższych. Natomiast na uroczystej Gali, która zakończy pierwszy dzień konferencyjny, zostaną wręczone Nagrody Gospodarcze firmom szczególnie zasłużonym rodzimej gospodarce oraz Nagroda Złotej Wstęgi.

Więcej informacji oraz agenda VI Forum Wizja Rozwoju na stronie wizjarozwoju.pl. Bezpłatna rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie: rejestracja.wizjarozwoju.pl.

Patronat honorowy nad VI Forum Wizja Rozwoju objął Premier RP Mateusz Morawiecki. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego oraz ENERGA S.A. Grupa ORLEN. Partnerami Głównymi są: Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. oraz ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. Partnerem+ jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Polskie Koleje Państwowe S.A., Polski Fundusz Rozwoju S.A., Węglokoks S.A. oraz Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o o. Partnerami są: KGHM Polska Miedź S.A., Polski Holding Nieruchomości S.A., NASK, PERN S.A., PKO Bank Polski, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Rzecznik Finansowy, POLREGIO S.A., Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A., Instytut Finansów, Polskie Sieci Elektroenergetyczne  S.A., Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., HOTEL SOPOT. Mikro Partnerami są: Poczta Polska S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. oraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

W partnerstwo merytoryczne nad Forum Wizja Rozwoju włączyły się m.in.: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Infrastruktury oraz Komitet ds. Pożytku Publicznego.



 

Polecane