Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Europa chadeka Schumana czy komunisty Spinellego?
Przypominamy, że w związku z pandemią Koronowirusa "Tygodnik Solidarność" jest do pobrania w aplikacji za darmo.
Co zrobić by otrzymać dostęp do darmowego „Tygodnika Solidarność”?
Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację „Tygodnik Solidarność”, którą znajdziecie w Google Play i App Store lub pobrać ją bezpośrednio pod tym linkiem:
http://bit.ly/aplikacjaTS
Co jeszcze w rozmowie z prof. Krysiakiem?
Pandemia koronawirusa ukazała, że „król jest nagi”, czyli wykazała egoistyczny charakter UE, która na potrzeby ludzi jest obojętna, gdyż jest oparta nie na solidarności z ludźmi, bo jedynie solidaryzuje się z ponadnarodowymi elitami i oligarchią paneuropejską. To ciężkie doświadczenie Włochów, Hiszpanów, Polaków, Węgrów i wielu narodów w Europie wytworzy presję na reformę UE i powrót do Wspólnoty Narodów Europy. W sytuacji, gdy wszyscy w Europie trudzą się walką z koronawirusem, instytucje i tzw. liderzy w UE wykazali się szczytem arogancji, atakując narody za tzw. niedemokracje lub złe działanie w walce z pandemią, podczas gdy sami, teoretyzując, siedzą w „schronach”, troszcząc się jedynie o samych siebie i swoje bezpieczeństwo i nie zważając na setki tysięcy umierających ludzi.
Czy grupa Spinelego może wykorzystać koronawirus by pogłębić integrację Unii Europejskiej? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Jakub Pacan.
Odpowiadając na pytanie, czy federaliści i eurokomuniści wykorzystają obecną sytuację do przyspieszenia realizacji utopii Spinellego, odpowiedzi znowu udziela nam sam manifest: „Adekwatność i realizacja każdego pojedynczego punktu programowego musi być badana pod względem jego zgodności z bezdyskusyjnym warunkiem europejskiej jedności”.
25 marca br. grupa Spinellego i Unia Europejskich Federalistów (UEF) wydały oświadczenie w sprawie „europejskiej odpowiedzi na problem zdrowotnego i społeczno-gospodarczego wpływu COVID-19”. Wśród recept są wszystkie ważniejsze założenia planu Spinellego.
O tym, że Unia Europejska nie zamierza zrezygnować z Europejskiego Zielonego Ładu z Izabelą Kloc, europoseł PiS rozmawiała Teresa Wójcik.
– mówi nam polityk.Cały świat, kiedy zabierze się za odbudowę gospodarki po koronawirusie, będzie musiał to zrobić szybko i przy minimalnych kosztach. USA, Chiny, Indie, Japonia, Rosja i wiele innych państw sięgnie po tradycyjne źródła energii, ponieważ są one tanie i sprawdzone pod względem technologicznym. Unia Europejska idzie inną drogą, choć w globalnej skali emituje zaledwie 10 proc. dwutlenku węgla. Na odroczeniu albo poluzowaniu Europejskiego Zielonego Ładu nie ucierpiałaby planeta, ale jedynie prestiż Brukseli
Marcin Koziestański rozmawia z Wojciechem Grzeszkiem, przewodniczącym małopolskiej Solidarności:
Cały czas funkcjonują nasze biura prawne, a prawnicy odpowiadają na wszelkie zapytania kierowane przez telefon czy komputer. Wiem, że zgłaszają się pracownicy z problemami dotyczącymi nowych rozwiązań prawnych, wypłacania tzw. postojowego czy zmiany regulaminów pracy. I takie porady są im udzielane.
W numerze również m.in.:
- "Jak koronawirus zmieni Europę" Agnieszki Żurek
- "Wracają stare, klasyczne opisy rzeczywistości" Jakub Pacan rozmawia z prof. Mieczysławem Rybą z KUL
- "Rząd zmierza do otwartego konfliktu z Solidarnością"
- "Jak nie zwariować na kwarantannie" Agnieszki Żurek
- "Wielkie latanie po pracowników" Paweł Pietkun o zmianach, które czekają rynek pracy
- "Chłopi i niepodległość" prof. Marek Jan Chodakiewicz
- "Chcemy ukoić emocje" Bartosz Boruciak rozmawia ze skipiem i AWGS z zespołu Miętha
- Piotr Łopuszański recenzuje książkę "1989. Rok Przemian" Sebastiana Ligarskiego i Grzegorza Majchrzaka
- "Uwolnić kłopotliwych braci" o "wyprawie kijowskiej" Józefa Piłsudskiego
- "Pracownicy nad przepaścią" Anna Zielińska o nadchodzących zwolnieniach
Najnowszy numer "TS" (17/2020) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj.