"Mogą być stresujące". Policja wydała komunikat

W związku z majowymi wyjazdami od 30 kwietnia na drogi w całym kraju wyjeżdżało średnio ponad 4,1 tys. policjantów tzw. drogówki na dobę. W kontrolach udział brali także policjanci ze specjalnych grup SPEED.
- Polski wynalazca zaprezentował latający ścigacz jak z Gwiezdnych Wojen
- Komunikat dla mieszkańców Warszawy
- IMGW wydał nowy komunikat. Oto co nas czeka
- Znana imigrantka z Pakistanu groziła, że "jak dostanie niemiecki paszport wykończy Niemców". Właśnie dostała
- Wraca sprawa długu terytorialnego. Będzie korekta granicy z Czechami?
Komunikat policji
W czasie pięciu dni majówki policja zanotowała 307 wypadków drogowych, w których zginęło 19 osób, a 383 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 1628 osób jadących po użyciu alkoholu. Zatrzymali też 376 dowodów rejestracyjnych za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością wyższą o 50 km/h niż dopuszczalna.
Z danych tych wynika, że tegoroczna majówka była znacznie bezpieczniejsza od ubiegłorocznej. W 2024 r. podczas pięciu dni majowego weekendu doszło do 349 wypadków drogowych, w których zginęły 34 osoby, a 389 zostało rannych. Policjanci zatrzymali mniej nietrzeźwych kierowców. Rok temu było ich 1594.
"Mogą być stresujące". Policja podsumowuje majówkę
Te statystyki są zdecydowanie lepsze. Dziękujemy kierowcom za bezpieczną jazdę, choć wiemy, że również poniedziałek będzie dniem powrotów, które dodatkowo, ze względu na matury, mogą być stresujące
– poinformował PAP nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP.
W czasie przedłużonego weekendu majowego policjanci ułatwiali ruch pojazdów, szczególnie na głównych drogach wyjazdowych i dojazdowych do wielu miejscowości i dużych miast. W przypadku poważniejszych utrudnień w ruchu funkcjonariusze przywracali jego płynność, kierując ruchem.
Sprawdzali także stan trzeźwości kierujących i sposób przewożenia pasażerów w pojazdach. Interweniowali również w związku z nieprawidłowymi zachowaniami kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów czy motocyklistów.