Niepokojące doniesienia ws. Lewandowskiego. Lider klasyfikacji strzelców zagrożony

Kylian Mbappe coraz bliżej
Francuz w drugiej połowie sezonu prezentuje się znakomicie i wyrósł na największą gwiazdę Realu Madryt, przyćmiewając nawet Viniciusa Juniora. Kylian Mbappe zdobywa gole z niesamowitą regularnością, a po sobotnim meczu z Villarreal CF, w którym strzelił dwa razy, ma już na koncie 20 bramek.
„Mbappe w tym momencie ma 20 goli. W sobotę w wyjazdowym meczu z Villarreal CF dołożył dwa trafienia i zniwelował swoją różnicę do Roberta Lewandowskiego do zaledwie jednej bramki. W tym momencie przewaga Polaka jest już jedynie symboliczna”.
Choć mówi się o lekkim spadku formy Lewandowskiego, statystyki wciąż robią wrażenie. W ostatnich pięciu meczach zdobył cztery gole – to wynik, którego nie można lekceważyć. Na jego korzyść działa także kalendarz – Barcelona ma przed sobą jeszcze 12 ligowych spotkań, podczas gdy Real Madryt tylko 10. To daje Polakowi więcej szans na powiększenie swojego dorobku.
Kluczowe starcie z Atletico
Najbliższa okazja do oddalenia się od Mbappe nadarzy się w ten weekend, kiedy Barcelona zmierzy się na wyjeździe z Atletico Madryt. Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco.
Po takim ciosie drużyna Atletico Madryt może być bardzo rozbita i zmęczona – tutaj Barcelona może upatrywać swojej szansy na zwycięstwo.
FC Barcelona już dwa razy grała w tym sezonie z Atletico – w lidze przegrała 1:2, a w Pucharze Króla padł szalony remis 4:4. Teraz ten mecz może mieć kluczowe znaczenie w wyścigu o tytuł króla strzelców.
- Kaczyński: Z Trzaskowskiego taki patriota, jak ze mnie skoczek wzwyż
- Komunikat dla mieszkańców Krakowa
- Znana dziennikarka „Dzień dobry TVN” trafiła do szpitala
- Komunikat dla mieszkańców Gdańska
- Właściciel TVN Warner Bros. Discovery robi krok w tył
- Komunikat dla mieszkańców Poznania
Robert Lewandowski – podstawowe informacje
Robert Lewandowski to polski piłkarz grający na pozycji napastnika. Urodził się 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie. Jest kapitanem reprezentacji Polski i zawodnikiem FC Barcelona. Uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie i jednego z najlepszych środkowych napastników w historii futbolu. Zdobył wiele trofeów klubowych i indywidualnych wyróżnień w Europie i na świecie, m.in. 1 Liga Mistrzów z Bayernem Monachium, 8 tytułów mistrzowskich Niemiec z Bayernem Monachium, 1 tytuł mistrzowski Polski z Lechem Poznań, 1 Superpuchar Europy z Bayernem Monachium czy 4 klubowe mistrzostwa świata z Bayernem Monachium. Został piłkarzem roku FIFA (The Best FIFA Men’s Player) w 2020 roku, najlepszym piłkarzem Europy UEFA w 2020 roku oraz laureatem nagrody im. Gerda Müllera za 41 goli w Bundeslidze w sezonie 2020/2021. Jego żoną jest trenerka fitness, dietetyk i coach Anna Lewandowska, z którą ma dwie córki.