Najnowszy TS: Szeremietiew, Polko, o manewrach wojsk rosyjskich niedaleko granicy z Polską
Jak nie teraz, to nigdy (o potrzebie Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy)
„W Polsce nie ma formalnego dialogu społecznego na poziomie branż. Takim dialogiem w krajach UE jest przede wszystkim negocjowanie, podpisywanie i kontrolowanie działania Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy. Można zdecydowanie stwierdzić, że w tych krajach negocjowanie PUZP jest podstawowym zadaniem organizacji związkowych” - pisze Mirosław Miara.
Uzdrowić szpital (za pomocą obniżania pensji)
„Program naprawczy oparty na obniżce wynagrodzeń personelu? To często spotykana taktyka. Tym razem o sprawiedliwość walczą pracownicy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli” - pisze Izabela Kozłowska.
Maniak, geniusz czy nudziarz?
Bolesława Prusa nazywano „sercem serc”. Pisano o znakomitym autorze najlepszej polskiej powieści, stawiano mu pomniki, bito
monety z jego wizerunkiem. A jednak był człowiekiem nieznanym. Więcej w artykule Piotra Łopuszańskiego.
Zwierzęta ponad podziałami
„Według raportu fundacji „Viva!” w 2014 roku zabito w Polsce prawie 8 mln zwierząt hodowanych na futra. Ich pełne cierpienia życie ma tylko jeden cel – zysk hodowców” - pisze Anna Brzeska.
W Tygodniku nie zabrakło felietonów Jana Pietrzaka (Kandydaci na zdrajców), Mieczysława Gila (Lepiej trzymać język za zębami), Rafała Górskiego (Marzenie ściętej głowy), Mareka Jana Chodakiewicza (Zachód o Zapadzie), Paweła Janowskiego (Volksogórki i pasteryzowany Wałęsa) oraz Cezarego Krysztopy (Nagrodę przyjmę, ale z obrzydzeniem). Są też rysunki i rubryka sportowa.