Kosiński: W aktualnym numerze „Tygodnika Solidarność" dołączamy do promowania historii poprzez popkulturę Wiadomości
Kosiński: W aktualnym numerze „Tygodnika Solidarność" dołączamy do promowania historii poprzez popkulturę

- W poprzednim roku na jednej z okładek „Tygodnika Solidarność” zadaliśmy pytanie o rolę popkultury w promocji historii. Jednym głosem stwierdziliśmy, że obok pracy naukowej należy umieć sprzedać historię, tak jak robią to Amerykanie, poprzez seriale, gry komputerowe, komiksy. Dziś dołączamy się do promowania historii poprzez popkulturę w aktualnym numerze „Tygodnika Solidarność” zamieszczając komiks poświęcony 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka - w rozmowie z porankiem "Siódma 9" powiedział Mateusz Kosiński, dziennikarz "Tygodnika Solidarność".

Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Polacy znowu zwyciężyli w Holandii Wiadomości
Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Polacy znowu zwyciężyli w Holandii

„W Waszych życiorysach, czcigodni żołnierze gen. Stanisława Maczka, jest chwała naszej historii. Walcząc za «wolność naszą i waszą», podarowaliście światu i własnej Ojczyźnie najcenniejszy dar” – mówił podczas uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia holenderskiej Bredy przez 1 Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka minister Jan Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, a Holendrzy powtarzali: „Thank You, Poles” i po polsku: „Dziękujemy Wam, Polacy”.

[Publicystyka "Tygodnika Solidarność"] Eutanazja: Zabawa w Boga Wiadomości
[Publicystyka "Tygodnika Solidarność"] Eutanazja: Zabawa w Boga

Eutanazja, podczas której uśmiercany rozmyśla się i jednak wybiera życie, choć na to jest zbyt późno, eutanazja dzieci – na ich własne życzenie i za zgodą rodziców (!), czy chemiczna i fizyczna kastracja siedmioletniego chłopca oraz wymuszona przez rodzica i sąd zmiana płci to zwiastuny problemów, z jakimi będziemy się zmagać w nadchodzących latach. Zachodnia cywilizacja sięgnęła po domenę dotychczas przypisywaną Stwórcy. I bezspornie skończy się to katastrofą, której skali nie jesteśmy w stanie przewidzieć – w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” pisze Paweł Pietkun. 

"Tygodnik Solidarność" zwiększa nakład. Będzie dostępny w każdym empiku Wiadomości
"Tygodnik Solidarność" zwiększa nakład. Będzie dostępny w każdym empiku

Coraz większe czytelnictwo i zainteresowanie "Tygodnikiem Solidarność" zaowocowało zwiększeniem nakładu zewnętrznej sprzedaży jednego z najstarszych tygodników opinii na polskim rynku prasy. Od następnego numeru popularny Tysol będzie dostępny w każdym empiku.

Media o blokadzie twitterowego konta Tygodnika Solidarność: Blokowane są treści niepoprawne politycznie Wiadomości
Media o blokadzie twitterowego konta Tygodnika Solidarność: Blokowane są treści niepoprawne politycznie

- Twitter zablokował redakcyjne konto „Tygodnika Solidarność” – tysol.pl. - pisze Nasz Dziennik - Blokowane są treści niepoprawne politycznie, szeroko rozumiane jako prawicowe, a nie odwrotnie. Jest to jednostronna blokada. Tymczasem druga strona może obrażać i pisać często w sposób wulgarny – ocenia na łamach Naszego Dziennika dr Kawęcki.

Twitter ośmielił się zablokować historyczny pomnik wolności słowa Tygodnik Solidarność #ZablokowanyTysol Wiadomości
Twitter ośmielił się zablokować historyczny pomnik wolności słowa Tygodnik Solidarność #ZablokowanyTysol

To dzięki rewolucji Solidarności, której ważnym elementem był Tygodnik Solidarność, żyjemy dziś w świecie, w którym nie ma Związku Sowieckiego. Dzięki rewolucji Solidarności wiele krajów, które były pod butem Sowietów, dziś jest niepodległych. Tygodnik Solidarność jest historycznym pomnikiem wolności słowa. Jednocześnie jest jakimś symbolem fakt, że Twitter ośmiela się go banować bez podania żadnej przyczyny.

Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Układy zbiorowe to szansa na stabilny rynek pracy Wiadomości
Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Układy zbiorowe to szansa na stabilny rynek pracy

IndustriALL European wystąpiła właśnie z inicjatywą Together at Work, mającą na celu podkreślenie znaczenia branżowych układów zbiorowych pracy. O konieczności ich wprowadzenia mówił także wielokrotnie przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda. W wywiadzie udzielonym „Tygodnikowi Solidarność”, podkreślając rolę i znaczenie branżowych układów zbiorowych, wskazywał jednocześnie, że do ich wprowadzenia potrzebne są zmiany systemowe.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". Kali: raperzy mają wpływ na świat Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". Kali: raperzy mają wpływ na świat

 – Świat zwariował. Rap zawsze jest odbiciem świata i życia. Zawsze nawijamy o życiu. Raperzy mają wpływ na świat. Twórcy potrafią przekazać ładunek emocjonalny, który sprowadzi świat na lepsze tory. Niech ci twórcy przedzierają się przez wszechobecny plastik. Mam nadzieję, że będziemy słuchać rapu bez kpin i wstydu. Wierzę w polski rap, gdyż jesteśmy przyszłością muzyki. Wychowamy jeszcze niejedno polskie pokolenie – mówi w rozmowie tygodnia najnowszego "Tygodnika Solidarność" Kali, raper, autor tekstów, przedsiębiorca.

Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Polska po wyborach Wiadomości
Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Polska po wyborach

Wszystko wskazuje na to, że zakończone wybory parlamentarne nie ostudzą emocji związanych z krajową polityką. Wręcz przeciwnie, zapowiadają się kolejne cztery lata pełne napięć i eskalacji konfliktów. Wszystko za sprawą nowego rozkładu sił w parlamencie. Jaka więc będzie Polska po wyborach?

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": PiS zwycięstwo i ostrzeżenie Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": PiS zwycięstwo i ostrzeżenie

I wszystko jasne! Poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. To właśnie analiza nowej sceny politycznej stanowi oś najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność”.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": „Niosę Ciebie, Polsko, jak żagiew” Kornel Morawiecki 1941-2019 Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": „Niosę Ciebie, Polsko, jak żagiew” Kornel Morawiecki 1941-2019

- Kornel nie był radykalny, mówi się tak niesłusznie. On widział we wszystkich ludziach dobro, z każdym chciał rozmawiać, szukał pojednania. Opierał się na zasadach, na wartościach, nie znosił politykierstwa, kunktatorstwa, to było dla niego nie do przyjęcia. Dlatego cała Solidarność Walcząca odrzucała ideę okrągłego stołu, widzieliśmy w tym nieuczciwość. To było podtrzymanie systemu komunistycznego przy życiu w nieco innej, łagodniejszej formie. Po latach widać, że i Kornel, i działacze SW mieli rację - mówi nam Andrzej Kołodziej sygnatariusz Porozumień Sierpniowych i przyjaciel Kornela Morawieckiego.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Powrót "czerwonych diabłów" Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Powrót "czerwonych diabłów"

Wiele wskazuje na to, że po nadchodzących wyborach do parlamentu w ławy poselskie wrócą ugrupowania lewicowe. – Lewica w Polsce znajduje się dzisiaj na bezdrożach, zwłaszcza na bezdrożach ideowych i programowych. – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem prof. Kazimierz Kik, politolog. To właśnie tematem kształtu współczesnej lewicy zajmujemy się w #40 numerze „Tygodnika Solidarność”. 

Nowy Tygodnik Solidarność: Gej Waldek. Czy LGBT to ideologia neomarksistowska? Wiadomości
Nowy Tygodnik Solidarność: Gej Waldek. Czy LGBT to ideologia neomarksistowska?

– Istnieją moim zdaniem postulaty ideologii LGBT, które są słuszne, ale większość z nich jest histerią i przesadą. Przesadą jest na przykład narracja, że niespełnianie żądań aktywistów LGBT powoduje śmierć osób LGBT, szczególnie dzieci i nastolatków (...) Aktywiści LGBT są pierwszymi, którzy krzyczą o potrzebie tolerancji, szacunku, a nie okazują tego szacunku w żadnym stopniu innym. Kiedy taki aktywista mówi o szacunku i zwalczaniu mowy nienawiści – mówi tylko o nienawiści i braku szacunku wobec siebie samego – mówi w rozmowie z Cezarym Krysztopą zatytułowanej "Polska jest OK, lubię być w Polsce" Waldemar Krysiak, gej mieszkający na co dzień w Niemczech i prowadzący na Facebooku bloga „Gej przeciwko światu”.

Michał Ossowski, redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność": Mamy to! Wiadomości
Michał Ossowski, redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność": Mamy to!

Czasy, w których Polacy mieli być sprowadzeni do roli rezerwuaru taniej siły roboczej i rynku zbytu dla zachodnich koncernów, szczęśliwie jakby trochę się kończą. Boleśnie przekonali się o tym niemieccy plantatorzy szparagów. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że rola, którą przed laty Polakom wyznaczono, nie mieści się w ich ambicjach. Dzieje się tak również dlatego, że model gospodarki oparty na taniej sile roboczej, również zdaniem wielu ekonomistów, wyczerpuje swój potencjał wzrostu.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Jarosław Gowin - ostra dezubekizacja nauki Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Jarosław Gowin - ostra dezubekizacja nauki

– Mało kto zwraca uwagę na fakt, że Konstytucja dla Nauki zawiera najostrzejsze przepisy dezubekizacyjne ze wszystkich dotychczasowych ustaw, ponieważ pracownicy i współpracownicy komunistycznych służb bezpieczeństwa nie mogą piastować na uczelniach żadnych stanowisk kierowniczych – mówi w rozmowie z Mateuszem Kosińskim i Jakubem Pacanem Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. To właśnie reforma tej dziedziny jest tematem numeru najnowszego „Tygodnika Solidarność”. 

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": 1 IX – 17 IX 1939 wrogowie zbyt silni, sojusze zbyt słabe Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": 1 IX – 17 IX 1939 wrogowie zbyt silni, sojusze zbyt słabe

– Im więcej czasu mija od zakończenia II wojny światowej, im mniej żyje jej autentycznych uczestników i świadków, w tym większym stopniu ci, których sumieniom zbrodnie dokonane podczas ostatniej wojny światowej przez nich samych, ich ojców i dziadków, nie dają spokoju, usiłują relatywizować role zbrodniarzy, agresorów i ofiar. Tym bardziej że jest to kwestia nie tylko sumienia, ale też narzędzi prowadzenia geopolityki – we wstępniaku do najnowszego „Tygodnika Solidarność” pisze Michał Ossowski, redaktor naczelny. To właśnie 80. rocznica wybuchu II wojny światowej jest tematem 36. numeru "TS". 

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Zdradzona Ukraina Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Zdradzona Ukraina

Na wschodzie bez zmian. Jak pisze Mike Bruszewski – Nie ma tygodnia, by ktoś nie zginął albo nie został ranny na froncie. Na domy cywilów cały czas spadają artyleryjskie pociski wystrzeliwane przez „separów”. Nie przez przypadek to właśnie na wschodniej Ukrainie, rzecz jasna, nie licząc obwodów zajętych przez prorosyjskich separatystów, Zełeński uzyskał najlepszy wynik (87,7 proc. głosów). To z jego kandydaturą wiąże się nadzieje na zmianę sytuacji, być może nawet zakończenie wojny, która trwa już piąty rok i pochłonęła 35 tysięcy rannych i zabitych, a w wyniku rebelii „separów” 1,5 mln osób opuściło swoje domy – to właśnie problemy naszych Ukraińskich sąsiadów stanowią temat numeru najnowszego „Tygodnika Solidarność”. 

Nowy Tygodnik Solidarność: Letnie Grand Prix: XI Puchar "S" w Skokach Narciarskich Wiadomości
Nowy Tygodnik Solidarność: Letnie Grand Prix: XI Puchar "S" w Skokach Narciarskich

- 11. edycja Pucharu Solidarności w Skokach Narciarskich będzie wyjątkowa. W tym roku zawody pod patronatem Solidarności odbędą się w ramach Letniego Grand Prix, będzie to więc turniej najwyższej, światowej klasy. To ukoronowanie długiej drogi, którą przebył Puchar Solidarności. Przypominamy, że pierwsza edycja odbyła się w 2008 r., a jej inicjatorami była małopolska Solidarność oraz Fundacja Izabeli i Adama Małyszów - Solidarność to nie tylko walka o godność pracowników i obrona ich praw, ale też wiele aktywności w innych dziedzinach. W tym również sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych i oświatowych - mówi Tygodnikowi Solidarność przewodniczący Piotr Duda

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Powstanie żyje! Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Powstanie żyje!

– Łatwo dziś prowadzić często ahistoryczne dyskusje na temat sensowności decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego. Szczególnie z perspektywy wiedzy, której ówcześni decydujący o rozpoczęciu walki nie mieli. Z drugiej strony, oczywiście, że historia ma być nauczycielką życia i również, a może przede wszystkim po to ją mamy, żeby wyciągać z niej wnioski na przyszłość. Dziś jednak, uważam, nie czas na taką dyskusję, na to jest cały rok. Dziś jest czas na pochylenie się w zadumie nad ofiarą Powstańców i Dziedzictwem, które nam pozostawili – we wstępniaku najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” pisze Michał Ossowski, redaktor naczelny. To właśnie bohaterskiemu zrywowi z sierpnia 1944 r. poświęcona jest lwia część najnowszego TS. 

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność ": O.S.T.R. - hip-hop jest smakiem wolności Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność ": O.S.T.R. - hip-hop jest smakiem wolności

– Nigdy nie robiłem muzyki dla pieniędzy, to sprawia mi przyjemność. Starałem się kiedyś siedzieć w muzyce klasycznej i rozrywkowej. Żyłem z dnia na dzień. Były pieniądze, było fajnie. Nie było pieniędzy, też było fajnie. Najważniejsze było to, żeby móc usiąść w studiu i robić muzykę. Nic innego się nie liczyło. Tak jest do dzisiaj – mówi O.S.T.R., raper, autor tekstów, muzyk i producent, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem. To właśnie rozmowa z popularnym artystą jest okładkowym tematem najnowszego numeru naszego tygodnika. 

Emerytury
Stażowe