Kalifornia przeciwko rodzicom

Rodzice w Kalifornii stracili prawo do informacji na temat własnych dzieci: tamtejsze szkoły będą mogły teraz zataić przed prawnymi opiekunami zaburzenia tożsamości płciowej uczniów. Jeżeli dziecko zacznie „zmieniać sobie płeć”, to rodzice o tym fakcie nie usłyszą, jeżeli dziecko nie będzie sobie tego życzyć.
Smutna dziewczyna. Ilustracja poglądowa Kalifornia przeciwko rodzicom
Smutna dziewczyna. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

Kalifornia to prawdopodobnie najbardziej lewicowy, „postępowy” ze wszystkich regionów w USA. Stan od dawna kontrolowany jest przez „zielonych aktywistów” i nakłada na mieszkańców drakońskie podatki, które mają prowadzić do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Kalifornia zdekryminalizowała kilka lat temu posiadanie i używanie wielu narkotyków, legalizując też marihuanę do celów rekreacyjnych w 2016. Od 2019 stan zmusza publiczne uniwersytety do udostępniania studentkom leków wczesnoporonnych, służących do aborcji. Kalifornia jest też "sanktuarium" dla nielegalnych imigrantów, chroniącym ich przed deportacją. Niedawno w Kalifornii złagodzono nawet kary za umyślne zarażenie partnera lub partnerki wirusem HIV – i było to wydarzenie celebrowane przez lewicowych aktywistów. Teraz Kalifornia postanowiła ograniczyć prawa rodzicielskie, stając jasno po stronie ideologii gender.

Czytaj również: Pożar w zakładach Polimery Police Grupy Azoty

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

 

Musk zapowiada przeprowadzkę

Antypłciowy radykalizm kolejny już raz ma w USA realny wpływ na politykę i gospodarkę: Elon Musk ogłosił, że przeniesie siedzibę swojej firmy, SpaceX, z Kalifornii do Teksasu. Powodem dla przeprowadzki jest podpisanie przez kalifornijskiego gubernatora Gavina Newsoma nowego prawa, tzn. ustawy AB 1955. Prawo to zabrania szkołom informowania rodziców, że ich dziecko używa fikcyjnych zaimków lub identyfikuje się jako płeć przeciwna lub... żadna. Musk widzi, że nowe prawo ogranicza rolę rodziców w wychowywaniu własnego potomstwa, co jest dla niego niedopuszczalne. Jego przeprowadzka do Teksasu, który od dawna staje w sporach ideologicznych ze skrajną lewicą po stronie rodziców, to manifest polityczny.

- Ze względu na to prawo oraz wiele innych, które atakują rodziny i firmy, SpaceX przeniesie teraz swoją siedzibę z Hawthorne w Kalifornii do Starbase w Teksasie.

- zapowiedział miliarder.

Jego decyzja będzie też pewnie szczególnie ciężko odczuwalna w najbliższych latach. Kalifornia, pomimo posiadania jednej z najbardziej rozwiniętych gospodarek na świecie, zmaga się z najwyższą stopą bezrobocia w USA i wieloma innymi problemami.

 

Upadek Kaliforni

Kalifornia w ostatnich latach odnotowała, na przykład, znaczny wzrost przestępczości, zwłaszcza przestępstw najbardziej brutalnych. W 2022 roku liczba zabójstw wzrosła tam o 33,9% w porównaniu do 2019 roku, a napaści i rozboje pomnożyły się o 25,3%. Wzrosła również liczba kradzieży samochodów i pomniejszych rabunków.

Stan ma też największą populację bezdomnych w USA, z około 171 000 osób żyjących na ulicach miasta w 2022 roku. To jedna trzecia całej populacji bezdomnych w kraju! Rządy Demokratów doprowadziły więc wcześniej miasto do przerażającej ruiny, a teraz do ucieczki znanego miliardera. Zmiana lokalizacji firmy Muska nie zmieni jednak sytuacji rodziców z Kalifornii, która stała się teraz beznadzieja.

 

Prawa rodzicielskie

Zwolennicy AB 1955 podkreślają, że nie pozwala ona niby na zmianę imienia lub tożsamości płciowej ucznia w oficjalnych dokumentach szkolnych bez zgody rodziców. Aktywiści gender bezczelnie powtarzają też, że nowe prawo nie ogranicza możliwości dyskutowania na temat tożsamości płciowej z własną rodziną: jeżeli dziecko chce, to może samemu zdradzić swoim opiekunom, że nie identyfikuje się ze swoją prawdziwą płcią. To, oczywiście, mydlenie oczu mieszkańcom Kalifornii, bo problemem nie jest to, o czym dziecko może chcieć rozmawiać, ale faktyczne ograniczenie władzy rodzicielskiej, której inne stany nie ważyły się dotąd naruszyć.

Warto bowiem zauważyć, że obecnie osiem stanów w USA, w tym Idaho, Północna Dakota i Alabama, wprowadziło przepisy wymagające od pracowników szkół ujawniania zaburzeń tożsamości płciowej uczniów ich rodzicom. Jeżeli dziecko w tych stanach zaczyna przejawiać oznaki tzn. dysforii płciowej, czyli wstrętu czy nienawiści wobec własnej płci, to matka i ojciec się o tym dowiedzą. Tak samo będzie, jeżeli dziecko spróbuje rozpocząć „społeczną tranzycję”, czyli zmiany, które bardzo często prowadzą do trwałego okaleczania swojego ciała.

 

Początek tragedii

Społeczna tranzycja, którą kalifornijskie szkoły chcą teraz zataić przed rodzicami, może się wydawać na pierwszy rzut oka tylko niewinnymi zmianami. Do tego rodzaju tranzycji należy często zmiana imienia, domaganie się od otoczenia, by używało kontrfaktycznych zaimków i końcówek, oraz przebieranie się w strój typowy dla płci przeciwnej.

Jednak taka przemiana społeczna w dzieciństwie może zmienić trajektorię rozwoju tożsamości płciowej u dzieci. Jeżeli dziecko przechodzi przez trudny okres dojrzewania i już na tym etapie przejawia problemy psychiczne, to społeczna tranzycja często utwierdza je w błędnym przekonaniu, że faktycznie urodziło się w złym ciele – cokolwiek to by miało dokładnie oznaczać.

Badania (np. ze Skandynawii) pokazują natomiast, że jeżeli da się dziecku normalnie dorosnąć, nie afirmując błędnej identyfikacji, to ok. 80% dzieci wyrasta z dysforii płciowej i pod koniec procesu maturyzacji mózgu akceptuje swoje ciało i jego płeć. Te natomiast dzieci, które zaczęły społeczną tranzycję, często idą dalej w kierunku okaleczania samych siebie: chcą przyjmować hormony i ich blokery, ryzykując nieodwracalne zmiany, takie jak uszkodzenie kośćca i bezpłodność.

Problem społecznej tranzycji okazał się na tyle poważny, że brytyjski Raport Cass, dzięki któremu zakazano w Wielkiej Brytanii transowania dzieci, przestrzegał w całej swojej analizie przed podobnymi eksperymentami. Raport zalecał wprost, aby dzieci i ich rodziny były informowane o ryzykach tranzycji, odwołując się do najlepszych dostępnych dowodów naukowych. Rodzice powinni być też aktywnie zaangażowani w decyzje, które próbuje podjąć dziecko.

Kalifornijskie prawo staje więc nie tylko w kontrze do praw rodzicielskich, ale też przeczy najnowszym ustaleniom medycyny.


 

POLECANE
Maciej Świrski: Nie poddam się presji z ostatniej chwili
Maciej Świrski: Nie poddam się presji

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski powiedział w poniedziałek, że będzie trwał na swoim stanowisku oraz nie podda się presji. Zapowiedział także, że Krajowa Rada będzie działała tak, jak do tej pory.

Nie można oderwać wzroku. Komunikat wrocławskiego zoo Wiadomości
"Nie można oderwać wzroku". Komunikat wrocławskiego zoo

Wrocławskie zoo chętnie dzieli się informacjami o swoich podopiecznych, licząc, że zainteresuje ich losem jak największą rzeszę ludzi, którym na sercu leży ich dobro. Dziś ma szczególny komunikat.

Napastnik zaatakował ratowników, którzy chcieli mu pomóc. Dostał wyrok ekspresowym tempie z ostatniej chwili
Napastnik zaatakował ratowników, którzy chcieli mu pomóc. Dostał wyrok ekspresowym tempie

W toruńskiej dzielnicy Kaszczorek 43-letni mężczyzna zaatakował ratowników medycznych podczas interwencji. Dzień później zapadł już wyrok. Napastnik trafił do więzienia.

Niepokojące doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej pilne
Niepokojące doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej

Straż Graniczna publikuje raporty dotyczące wydarzeń na polskiej granicy, która znajduje się pod naciskiem ataku hybrydowego zarówno ze strony Białorusi, jak i Niemiec.

Ważny komunikat dla mieszkańców Gdańska z ostatniej chwili
Ważny komunikat dla mieszkańców Gdańska

Od poniedziałku, 4 sierpnia, w Gdańsku ruszają prace remontowe mostu nad Kanałem Raduni w ciągu ul. Nowiny. Inwestycja oznacza duże zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Sprawdź, jakich utrudnień możesz się spodziewać i jakie trasy objazdowe będą obowiązywać.

Gigantyczny pożar odpadów plastikowych. Straż apeluje: Nie otwierajcie okien pilne
Gigantyczny pożar odpadów plastikowych. Straż apeluje: "Nie otwierajcie okien"

Potężny pożar wybuchł na składowisku odpadów chemicznych w pobliżu Kraśnika na Lubelszczyźnie. Z żywiołem walczy już ponad trzydzieści zastępów straży pożarnej. W obawie przed skażeniem powietrza Sytuacje monitorują służby ratownictwa chemicznego. Zobacz nagranie

Porozumienie celne UE-USA. Jest reakcja Francji z ostatniej chwili
Porozumienie celne UE-USA. Jest reakcja Francji

We Francji minister ds. europejskich Benjamin Haddad i minister przemysłu Marc Ferracci ocenili w poniedziałek, że porozumienie w sprawie ceł między Unią Europejską a USA wnosi pewną stabilność, ale jest nieproporcjonalne. Haddad twierdzi, że należy „walczyć o poszukiwanie równowagi handlowej z USA”.

Pilny komunikat IMGW pilne
Pilny komunikat IMGW

W województwie śląskim na rzece Iłownica, Biała, Wapienica i Brynica poziom wody przekroczył stan alarmowy - wynika z danych IMGW. W gminie Czechowice-Dziedzice wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe. Z kolei, Wody Polskie ostrzegają, że na terenach Krakowa i Gliwic mogą wystąpić lokalne podtopienia. Publikujemy za IMGW mapkę z modelem opadu na najbliższe godziny. Sprawdź poniżej.

Najnowszy sondaż: PiS na czele, spadek KO, potężny wzrost Konfederacji z ostatniej chwili
Najnowszy sondaż: PiS na czele, spadek KO, potężny wzrost Konfederacji

Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski Prawo i Sprawiedliwość prowadzi z poparciem 28,3 proc., wyprzedzając Koalicję Obywatelską o 2,5 pkt. proc. i Konfederację popieraną przez 17,4 proc. Do Sejmu nie weszłyby: Partia Razem, Polska 2050 i PSL.

TV Republika: Policja weszła do siedziby KRRiT z ostatniej chwili
TV Republika: Policja weszła do siedziby KRRiT

Policja weszła do siedziby Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – informuje w niedzielę Telewizja Republika.

REKLAMA

Kalifornia przeciwko rodzicom

Rodzice w Kalifornii stracili prawo do informacji na temat własnych dzieci: tamtejsze szkoły będą mogły teraz zataić przed prawnymi opiekunami zaburzenia tożsamości płciowej uczniów. Jeżeli dziecko zacznie „zmieniać sobie płeć”, to rodzice o tym fakcie nie usłyszą, jeżeli dziecko nie będzie sobie tego życzyć.
Smutna dziewczyna. Ilustracja poglądowa Kalifornia przeciwko rodzicom
Smutna dziewczyna. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

Kalifornia to prawdopodobnie najbardziej lewicowy, „postępowy” ze wszystkich regionów w USA. Stan od dawna kontrolowany jest przez „zielonych aktywistów” i nakłada na mieszkańców drakońskie podatki, które mają prowadzić do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Kalifornia zdekryminalizowała kilka lat temu posiadanie i używanie wielu narkotyków, legalizując też marihuanę do celów rekreacyjnych w 2016. Od 2019 stan zmusza publiczne uniwersytety do udostępniania studentkom leków wczesnoporonnych, służących do aborcji. Kalifornia jest też "sanktuarium" dla nielegalnych imigrantów, chroniącym ich przed deportacją. Niedawno w Kalifornii złagodzono nawet kary za umyślne zarażenie partnera lub partnerki wirusem HIV – i było to wydarzenie celebrowane przez lewicowych aktywistów. Teraz Kalifornia postanowiła ograniczyć prawa rodzicielskie, stając jasno po stronie ideologii gender.

Czytaj również: Pożar w zakładach Polimery Police Grupy Azoty

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

 

Musk zapowiada przeprowadzkę

Antypłciowy radykalizm kolejny już raz ma w USA realny wpływ na politykę i gospodarkę: Elon Musk ogłosił, że przeniesie siedzibę swojej firmy, SpaceX, z Kalifornii do Teksasu. Powodem dla przeprowadzki jest podpisanie przez kalifornijskiego gubernatora Gavina Newsoma nowego prawa, tzn. ustawy AB 1955. Prawo to zabrania szkołom informowania rodziców, że ich dziecko używa fikcyjnych zaimków lub identyfikuje się jako płeć przeciwna lub... żadna. Musk widzi, że nowe prawo ogranicza rolę rodziców w wychowywaniu własnego potomstwa, co jest dla niego niedopuszczalne. Jego przeprowadzka do Teksasu, który od dawna staje w sporach ideologicznych ze skrajną lewicą po stronie rodziców, to manifest polityczny.

- Ze względu na to prawo oraz wiele innych, które atakują rodziny i firmy, SpaceX przeniesie teraz swoją siedzibę z Hawthorne w Kalifornii do Starbase w Teksasie.

- zapowiedział miliarder.

Jego decyzja będzie też pewnie szczególnie ciężko odczuwalna w najbliższych latach. Kalifornia, pomimo posiadania jednej z najbardziej rozwiniętych gospodarek na świecie, zmaga się z najwyższą stopą bezrobocia w USA i wieloma innymi problemami.

 

Upadek Kaliforni

Kalifornia w ostatnich latach odnotowała, na przykład, znaczny wzrost przestępczości, zwłaszcza przestępstw najbardziej brutalnych. W 2022 roku liczba zabójstw wzrosła tam o 33,9% w porównaniu do 2019 roku, a napaści i rozboje pomnożyły się o 25,3%. Wzrosła również liczba kradzieży samochodów i pomniejszych rabunków.

Stan ma też największą populację bezdomnych w USA, z około 171 000 osób żyjących na ulicach miasta w 2022 roku. To jedna trzecia całej populacji bezdomnych w kraju! Rządy Demokratów doprowadziły więc wcześniej miasto do przerażającej ruiny, a teraz do ucieczki znanego miliardera. Zmiana lokalizacji firmy Muska nie zmieni jednak sytuacji rodziców z Kalifornii, która stała się teraz beznadzieja.

 

Prawa rodzicielskie

Zwolennicy AB 1955 podkreślają, że nie pozwala ona niby na zmianę imienia lub tożsamości płciowej ucznia w oficjalnych dokumentach szkolnych bez zgody rodziców. Aktywiści gender bezczelnie powtarzają też, że nowe prawo nie ogranicza możliwości dyskutowania na temat tożsamości płciowej z własną rodziną: jeżeli dziecko chce, to może samemu zdradzić swoim opiekunom, że nie identyfikuje się ze swoją prawdziwą płcią. To, oczywiście, mydlenie oczu mieszkańcom Kalifornii, bo problemem nie jest to, o czym dziecko może chcieć rozmawiać, ale faktyczne ograniczenie władzy rodzicielskiej, której inne stany nie ważyły się dotąd naruszyć.

Warto bowiem zauważyć, że obecnie osiem stanów w USA, w tym Idaho, Północna Dakota i Alabama, wprowadziło przepisy wymagające od pracowników szkół ujawniania zaburzeń tożsamości płciowej uczniów ich rodzicom. Jeżeli dziecko w tych stanach zaczyna przejawiać oznaki tzn. dysforii płciowej, czyli wstrętu czy nienawiści wobec własnej płci, to matka i ojciec się o tym dowiedzą. Tak samo będzie, jeżeli dziecko spróbuje rozpocząć „społeczną tranzycję”, czyli zmiany, które bardzo często prowadzą do trwałego okaleczania swojego ciała.

 

Początek tragedii

Społeczna tranzycja, którą kalifornijskie szkoły chcą teraz zataić przed rodzicami, może się wydawać na pierwszy rzut oka tylko niewinnymi zmianami. Do tego rodzaju tranzycji należy często zmiana imienia, domaganie się od otoczenia, by używało kontrfaktycznych zaimków i końcówek, oraz przebieranie się w strój typowy dla płci przeciwnej.

Jednak taka przemiana społeczna w dzieciństwie może zmienić trajektorię rozwoju tożsamości płciowej u dzieci. Jeżeli dziecko przechodzi przez trudny okres dojrzewania i już na tym etapie przejawia problemy psychiczne, to społeczna tranzycja często utwierdza je w błędnym przekonaniu, że faktycznie urodziło się w złym ciele – cokolwiek to by miało dokładnie oznaczać.

Badania (np. ze Skandynawii) pokazują natomiast, że jeżeli da się dziecku normalnie dorosnąć, nie afirmując błędnej identyfikacji, to ok. 80% dzieci wyrasta z dysforii płciowej i pod koniec procesu maturyzacji mózgu akceptuje swoje ciało i jego płeć. Te natomiast dzieci, które zaczęły społeczną tranzycję, często idą dalej w kierunku okaleczania samych siebie: chcą przyjmować hormony i ich blokery, ryzykując nieodwracalne zmiany, takie jak uszkodzenie kośćca i bezpłodność.

Problem społecznej tranzycji okazał się na tyle poważny, że brytyjski Raport Cass, dzięki któremu zakazano w Wielkiej Brytanii transowania dzieci, przestrzegał w całej swojej analizie przed podobnymi eksperymentami. Raport zalecał wprost, aby dzieci i ich rodziny były informowane o ryzykach tranzycji, odwołując się do najlepszych dostępnych dowodów naukowych. Rodzice powinni być też aktywnie zaangażowani w decyzje, które próbuje podjąć dziecko.

Kalifornijskie prawo staje więc nie tylko w kontrze do praw rodzicielskich, ale też przeczy najnowszym ustaleniom medycyny.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe