Prezydent Biden spotkał się z papieskim wysłannikiem. Rozmowa trwała ponad dwie godziny

Komunikat
"Prezydent Joseph R. Biden, Jr. spotkał się dziś z kardynałem Matteo Marią Zuppim, arcybiskupem Bolonii i przewodniczącym Konferencji Episkopatu Włoch" – czytamy w komunikacie Białego Domu opublikowanym minionej nocy czasu polskiego po spotkaniu amerykańskiego przywódcy z przedstawicielem Ojca Świętego.
Prezydent Biden podzielił się swoimi życzeniami dotyczącymi dalszej posługi papieża Franciszka i jego globalnego przywództwa oraz z zadowoleniem przyjął niedawną nominację arcybiskupa USA na kardynała [nowy prefekt Dykasterii d.s. Biskupów abp Robert Francis Prevost, OSA - przyp. KAI]. Omówiono również wysiłki Stolicy Apostolskiej na rzecz zapewnienia pomocy humanitarnej w celu zaradzenia rozpowszechnionemu cierpieniu spowodowanemu nieustającą agresją Rosji na Ukrainie, a także poparcie Watykanu dla powrotu przymusowo deportowanych ukraińskich dzieci – czytamy w komunikacie opublikowanym w Waszyngtonie.
Komentarz nuncjusza
Jak informują media spotkania prezydenta Bidena z papieskim wysłannikiem trwało niemal dwie godziny. Natomiast nuncjusz apostolski w USA, abp Christophe Pierre jeszcze przed spotkaniem zaznaczył, że kardynał Matteo Maria Zuppi, odwiedził Waszyngton, aby „prowadzić dialog, słuchać i być słuchanym”. Dodał, że „Prezydent zawsze był bardzo uważny na głos Ojca Świętego”.
st (KAI) / Waszyngton