Grzegorz „GrzechG” Gołębiewski:  Nowy świat jest tuż za zakrętem Wiadomości
Grzegorz „GrzechG” Gołębiewski: Nowy świat jest tuż za zakrętem

To nie będzie tylko czysta futurologia polityczna. Co prawda nie wiemy, jak będzie opisywany świat czy nasze wielkie rocznice za sto lat, ale obserwując narastającą z dnia na dzień rewolucję kulturową na Zachodzie, można snuć jak najbardziej realne wizje. Jeśli cywilizacja chrześcijańska zniknie pod naporem lewicowej ofensywy, to za sto lat nie będziemy już obchodzić z dumą wielkiej wiktorii nad bolszewikami.

[Felieton TS] Cezary Krysztopa: Znaczek Wiadomości
[Felieton "TS"] Cezary Krysztopa: Znaczek

Pamiętam, kiedy dostałem – miałem wtedy może 15 lat – znaczek Solidarności. Plastikowy, z agrafką, niby nic nadzwyczajnego, trochę zniszczony. Zdarzyło się to pod koniec lat osiemdziesiątych i być może zmieniło moje życie.

[Felieton TS] Waldemar Biniecki: Rola Solidarności jako zbiorowego protestu przeciw totalitaryzmom Wiadomości
[Felieton "TS"] Waldemar Biniecki: Rola Solidarności jako zbiorowego protestu przeciw totalitaryzmom

W 1949 r. George Orwell napisał powieść „1984”. Ta futurystyczna antyutopia dotarła do Polaków dzięki tłumaczeniu Juliusza Mieroszewskiego i wydana została na emigracji w Instytucie Literackim w Paryżu w roku 1953. W PRL powieść Orwella była zakazana przez cenzurę.

[Tylko u nas] Prof. Marek Jan Chodakiewicz: „Żydokomuna” agrarna Wiadomości
[Tylko u nas] Prof. Marek Jan Chodakiewicz: „Żydokomuna” agrarna

Droga do kolektywu rolniczego była ideową drogą przez mękę. Syjonizm opierał się na apoteozie pracy. Chciano stworzyć „nowego Żyda”. Miał być samowystarczalnym pionierem-rolnikiem. Nad tą koncepcją pochylili się też nacjonaliści-socjaliści. Zgodnie z marksistowską dogmą gloryfikowali oni „klasę robotniczą”, a szczególnie żydowski proletariat. Szkopuł w tym, że w Palestynie przemysłu było bardzo mało. I proletariatu jak kot napłakał. Syjonistyczni pionierzy wykazywali się w rolnictwie, a szczególnie wybijali się wśród nich socjaliści-syjoniści. Normalni syjoniści po pewnym czasie ciężkiej pracy na roli stawali się zamożnymi rolnikami, stać ich było na wynajmowanie rąk do pracy. Wśród nich nie tylko Arabów, ale również syjonistów-socjalistów. 

[Felieton TS] Tadeusz Płużański: Pytanie do ambasadora Wiadomości
[Felieton "TS"] Tadeusz Płużański: Pytanie do ambasadora

26 sierpnia br. to setna rocznica zakończenia Bitwy Warszawskiej. Wielkie zwycięstwo odparcia czerwonej zarazy spod stolicy pozwoliło Polsce cieszyć się niepodległością do września 1939 r. Zatrzymało również zalew bolszewickiej rewolucji na Europę, choć ambasador Rosji Siergiej Andriejew w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” stwierdził – można rzec kabaretowo – że Rosja takich działań nie szykowała. I w ogóle sam pomysł rozmowy na stulecie z przedstawicielem państwa wówczas i dziś agresywnego – iście szatański. Szczególnie że ambasador za krzywdy wyrządzone Polakom nie przeprosił, a nawet nie był o to pytany.

[Felieton TS] Tomasz P. Terlikowski: Podzieleni politycznie chrześcijanie Wiadomości
[Felieton "TS"] Tomasz P. Terlikowski: Podzieleni politycznie chrześcijanie

Głęboki podział polityczny wśród ludzi wierzących nie jest charakterystyczny tylko dla Polski. I nie tylko u nas chrześcijanie chętnie odwołują się do motywowania swoich politycznych wyborów poglądami religijnymi.

[Felieton TS] Tomasz Terlikowski: Podzieleni politycznie chrześcijanie Wiadomości
[Felieton "TS"] Tomasz Terlikowski: Podzieleni politycznie chrześcijanie

Głęboki podział polityczny wśród ludzi wierzących nie jest charakterystyczny tylko dla Polski. I nie tylko u nas chrześcijanie chętnie odwołują się do motywowania swoich politycznych wyborów poglądami religijnymi.

M. Ossowski, red. nacz. TS: Rewolucja Solidarności dokonała się pokojowo,  z podniesionym krzyżem i dłonią ułożoną w gest zwycięstwa Wiadomości
M. Ossowski, red. nacz. "TS": Rewolucja Solidarności dokonała się pokojowo, z podniesionym krzyżem i dłonią ułożoną w gest zwycięstwa

Trudno przecenić rolę, jaką Solidarność odegrała w historii Polski i świata. Zainicjowane przez ten wielomilionowy zryw społeczny przemiany skutkujące powstaniem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego zmieniły rzeczywistość, która wydawała się niemożliwa do zmiany.

Najnowszy numer Tygodnika Solidarność: Solidarność jest jedna Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Solidarność jest jedna

– To mit, że ludzie formalnie lepiej wykształceni są mądrzejsi od gorzej wykształconych. Ten mit obaliła Solidarność mądra osobistą mądrością milionów polskich robotników. Obaliła też inne szkodliwe mity – w 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność” o historycznym Sierpniu ’80 i jego dziedzictwie w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” mówią legendarni przywódcy Joanna i Andrzej Gwiazdowie. W specjalnym numerze przygotowanym na 40-lecie „S” znajduje się również dodatek komiksowy przedstawiający polską „Drogę ku wolności”.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". AniKa Dąbrowska: Afirmuję życie Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". AniKa Dąbrowska: Afirmuję życie

Na przekór wszystkiemu i wszystkim idę pod prąd i staram się przekazywać słuchaczom dużo uśmiechu i pozytywnej energii. Brakuje osób, które cieszą się chwilą i dają ludziom radość. Chcę być artystką, która przekazuje emocje w wartościowych tekstach – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” AniKa Dąbrowska, wokalistka, autorka tekstów. 

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Powstanie Warszawskie - symbol dla świata Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Powstanie Warszawskie - symbol dla świata

W Powstaniu Warszawskim oprócz Polaków walczyli przedstawiciele kilkunastu narodowości. Najsłynniejszym z nich był czarnoskóry muzyk August Agbola O’Brown. We współczesnych obchodach rocznicy sierpniowego zrywu także uczestniczą nie tylko Polacy – pisze w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” Agnieszka Żurek. 

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Nowa zimna wojna Koncert mocarstw. Interes Polski Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Nowa zimna wojna Koncert mocarstw. Interes Polski

Niemiecka Mitteleuropa, chiński Nowy Jedwabny Szlak czy Trójmorze ze strategicznym wsparciem USA – nad Warszawą aż kłębi się od różnych geopolitycznych koncepcji i pytań, które dyplomatyczne wektory i sojusze będą dla Polski najkorzystniejsze? - pyta w najnowszym "Tygodniku Solidarność" Michał Bruszewski. To właśnie roli Polski w geopolitycznej układance poświęcony jest najnowszy numer naszego tygodnika. 

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Kazik Staszewski: Męczą mnie pytania o politykę Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Kazik Staszewski: Męczą mnie pytania o politykę

Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego wywołała medialną burzę. – Na początku wiosny nie wiedziałem, że będę nagrywał „Zarazę”. Nawet gdybym zebrał sztab najlepszych specjalistów od PR, to nikt by czegoś takiego nie wymyślił. Jednak nie ukrywam, że ten cały szum medialny był korzystny dla promocji płyty – zdradza na łamach najnowszego „Tygodnika Solidarność” Kazik Staszewski. 

M. Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Co szykują nam "światli Europejczycy"? Wiadomości
M. Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Co szykują nam "światli Europejczycy"?

Czterdzieści lat po powstaniu Solidarności i ponad trzydzieści lat od obalenia komunizmu historia zdaje się po raz kolejny zataczać koło. Tym razem nie chodzi jednak o totalitaryzm, o władzę narzuconą siłą czy o odzyskanie wolności. W ostatnich latach, w tym także w czasie trwających obecnie wyborów prezydenckich chodzi o to w jakim świecie przyjdzie nam żyć.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Wojna cywilizacji. Prof. David Engels: Twierdza Polska Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Wojna cywilizacji. Prof. David Engels: Twierdza Polska

– Przemoc, która wybucha teraz przeciwko wszystkiemu, co uosabia tożsamość Zachodu – przeciwko kościołom, pomnikom, dziełom literatury klasycznej, językowi – jest nieuniknionym rezultatem lewicowych i liberalnych przygotowań. A jesteśmy dopiero na początku – mówi „Tygodnikowi Solidarność” prof. David Engels, belgijski historyk starożytności i filozof, badacz kryzysu tożsamości Europy, wykładowca Instytutu Zachodniego w Poznaniu. To właśnie wojnie cywilizacji poświęcony jest najnowszy numer naszego tygodnika.

[Licytacja charytatywna] Kubek "Tygodnika Solidarność" z podpisem prezydenta Andrzeja Dudy Wiadomości
[Licytacja charytatywna] Kubek "Tygodnika Solidarność" z podpisem prezydenta Andrzeja Dudy

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnej licytacji kubka „Tygodnika Solidarność” z podpisem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.

M. Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Polskie czerwce Wiadomości
M. Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Polskie czerwce

Czerwiec jest miesiącem szczególnie naznaczonym w najnowszej historii polskich zrywów. W tym miesiącu obchodzimy rocznice i Poznańskiego Czerwca ’56, i Czerwców ’76 w Radomiu, Ursusie i Płocku. Dostarczająca nam, szczególnie ostatnio, choćby ze względu na wybory, „łatwej rozrywki” bieżąca polityka, odciąga naszą uwagę od spraw bardziej ponadczasowych. Jednak my, jako kustosze pamięci o polskich zrywach, które zaowocowały Solidarnością i upadkiem komuny, wybaczcie, nie pozwolimy Wam o nich zapomnieć.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". Andrzej Krzywy - De Mono: Jestem dla ludzi Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". Andrzej Krzywy - De Mono: Jestem dla ludzi

– Od samego początku miałem świadomość, że jestem osobą popularną, publiczną. Wiąże się to z tym, że ludzie będą mnie zaczepiać, prosić o autograf czy zdjęcie. To jest wpisane w nasz zawód i nie należy się na to obrażać. Jeśli może to sprawić przyjemność, to bardzo proszę – mówi w rozmowie numeru „Tygodnika Solidarność” Andrzej Krzywy, muzyk, wokalista, lider zespołu De Mono.

[nasza fotorelacja] Gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność" Wiadomości
[nasza fotorelacja] Gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność"

We wtorek 23 czerwca w Zakopanem odbyła się gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność". Statuetkę otrzymał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji naszego fotoreportera, Marcina Żeglińskiego.

[video] Gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność". Laureatem Prezydent Andrzej Duda Wiadomości
[video] Gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność". Laureatem Prezydent Andrzej Duda

We wtorek 23 czerwca w Zakopanem odbyła się gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność". Statuetkę otrzymał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Zapraszamy na relację online i do obejrzenia filmu wideo z uroczystości.

Emerytury
Stażowe