Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Urodziny w czasach zarazy Wiadomości
Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Urodziny w czasach zarazy

39. urodziny „Tygodnika Solidarność” (które wypadają w tym tygodniu -przyp red.) przyszło nam świętować w szczególnym okresie. Pandemia wywołana COVID-19 zasadniczo zmieniła życie ludzi na całym świecie. Także nasze reakcyjne. Przez 39 lat „Tygodnik” odcisnął trwałe piętno na polskiej historii, będąc nie tylko jej świadkiem, ale przede wszystkim aktywnym komentatorem, a nierzadko nawet kreatorem. Te 39 lat nie zawsze były dla nas łaskawe, ale pomimo to trwaliśmy i trwamy nadal.

[W aplikacji ZA DARMO] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Europa "mądra" po szkodzie Wiadomości
[W aplikacji ZA DARMO] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Europa "mądra" po szkodzie

„Obecnie kryzys migracyjny zszedł na daleki plan wobec globalnego kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Ale to nie znaczy, że ten pierwszy kryzys nie istnieje. Setki tysięcy, a może i miliony migrantów mogą ponownie ruszyć do Europy” czytamy w artykule Teresy Wójcik w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność”. 

M. Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Podziękujemy bohaterom Wiadomości
M. Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Podziękujemy bohaterom

W tych trudnych i niepewnych dniach chciałbym w sposób szczególny podziękować bohaterom naszych czasów. Tym wszystkim, bez których dzisiaj po prostu nie dalibyśmy rady.

[W aplikacji ZA DARMO] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Bohaterowie czasu zarazy Wiadomości
[W aplikacji ZA DARMO] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Bohaterowie czasu zarazy

– Na przykładzie koronawirusa widać, jak ważne w walce z globalnym zagrożeniem jest państwo. NSZZ Solidarność przez okres rządów PO-PSL bardzo mocno walczyła o to, by służba zdrowia nie podlegała liberalnym prawom rynku. Dziś widać, że mieliśmy rację – mówi Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność, w rozmowie z Jakubem Pacanem. To właśnie m.in. pracownikom służby zdrowia, dzisiejszym bohaterom czasu zarazy, poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.

M. Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Bądźmy odpowiedzialni Wiadomości
M. Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Bądźmy odpowiedzialni

Z całą pewnością znajdujemy się w sytuacji trudnej. W chwili, kiedy to piszę, nie jest łatwo ocenić, ile w konsekwencjach epidemii koronawirusa jest konsekwencji epidemii faktycznej, a ile epidemii strachu. Nadal jednak są to konsekwencje realne, zarówno na poziomie społeczeństw, jak i gospodarki. Tak czy siak, lepiej dziś być nadmiernie zapobiegawczym, niż jutro wyrzucać sobie, że się nie było.

#zostańwdomu i czytaj ZA DARMO "Tygodnik Solidarność"! Wiadomości
#zostańwdomu i czytaj ZA DARMO "Tygodnik Solidarność"!

Ilość zarażeń koronawirusem w Polsce i Europie narasta. Władze państwowe apelują o pozostawanie w miejscach zamieszkania. W tym trudnym czasie bądźmy odpowiedzialni.  „Tygodnik Solidarność” przyłącza się do akcji #zostańwdomu, jednocześnie zachęca do lektury – od dziś wszystkie wydania „Tygodnika Solidarność”, zarówno nowe, jak i te archiwalne, dostępne są za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Wszystkie konflikty Muzeum Auschwitz Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Wszystkie konflikty Muzeum Auschwitz

– Nie zaprosić na promocję byłych polskich więźniów, o których wydaje się książkę z okazji 75 rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz Birkenau, potrafi tylko Muzeum KL Auschwitz. Kto z nich nas za to przeprosi? – mówi w rozmowie z Agnieszką Żurek Barbara Wojnarowska, była więźniarka obozu Auschwitz-Birkenau, ofiara eksperymentów medycznych „doktora” Mengele, prezes Stowarzyszenia Kontynuatorów Pamięci o Zagładzie Narodu Polskiego – Prawo do Prawdy. \nTo właśnie konfliktom narosłym wokół Muzeum Auschwitz poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”. 

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Epidemia strachu Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Epidemia strachu

Koronawirus wywołał prawdziwą epidemię strachu. To właśnie reakcjom świata na zarazę poświęcony jest najnowszy „Tygodnik Solidarność”. 

Tomasz Gutry, wieloletni fotograf "Tygodnika Solidarność" otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności Wiadomości
Tomasz Gutry, wieloletni fotograf "Tygodnika Solidarność" otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności

Dziś w w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyło się wręczenie Krzyży Wolności i Solidarności zasłużonym działaczom opozycji antykomunistycznej. Wśród wyróżnionych znalazł się wieloletni fotograf „Tygodnika Solidarność” – Tomasz Gutry. 

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Strefy zniewolone ideologią LGBT Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Strefy zniewolone ideologią LGBT

Kilka francuskich miast zawiesza współpracę z polskimi miastami partnerskimi. Powód? Danie wiary spreparowanym przez lewicowych aktywistów fake newsom o „strefach wolnych od LGBT”. Powodem rozpoczęcia nagonki przez lewicowych aktywistów stało się przyjęcie przez niektóre samorządy stanowisk sprzeciwiających się radykalnym postulatom politycznym zawartym w Karcie LGBT+ - czytamy w najnowszym “Tygodniku Solidarność”. 

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Wyklęci znowu przeszkadzają Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Wyklęci znowu przeszkadzają

Dlaczego Żołnierze Wyklęci znowu przeszkadzają? – Pamięć o Żołnierzach Wyklętych jest dla lewicy zbyt ważna, by zostawić ją w spokoju. Po pierwsze z punktu widzenia polityki historycznej. Po drugie żyją w Polsce ludzie związani z resortami siłowymi PRL, którym Wyklęci przypominają, że elitą są z nadania sowieckich okupantów – pisze w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” Jakub Pacan. 

Michał Ossowski, red. nacz. Tygodnik Solidarność: Ani „polexit”, ani „wypierpol” Wiadomości
Michał Ossowski, red. nacz. Tygodnik Solidarność: Ani „polexit”, ani „wypierpol”

Codziennie słyszymy histeryczne okrzyki usiłujące nas przestraszyć rzekomym „polexitem”. Chwilami można odnieść wrażenie, że pedagogikę wstydu zastąpiła pedagogika strachu. Mieliśmy zresztą okazję obserwować budowę jej strategii podczas spotkania Radosława Sikorskiego i prof. Wojciecha Sadurskiego z europarlamentarzystami, podczas którego nawoływali do eskalacji represji wobec własnego kraju.

[Teraz także w placówkach Poczty Polskiej] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Brexit. Kto następny? Wiadomości
[Teraz także w placówkach Poczty Polskiej] Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Brexit. Kto następny?

Kiedy Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską, odzyskało niepodległość narodową. Brytyjczycy mają nowe możliwości korzystania z naturalnych uprawnień, które zostały zmniejszone lub wyeliminowane przez członkostwo w UE. To w USA zyskuje aprobatę. Są głosy, że w USA republikanie – nie tylko prezydent Trump – byliby radzi z rozpadu Unii Europejskiej. Czy scenariusz „wyjścia” jest możliwy dla innych państw UE? Jeśli tak, to kto będzie następny po Brytyjczykach? M.in. na te pytania odpowie najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”. 

M. Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": 40 lat NSZZ Solidarność Wiadomości
M. Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": 40 lat NSZZ Solidarność

29 stycznia w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. To dla wszystkich ludzi Solidarności wyjątkowe wydarzenie, zwłaszcza że odbywa się w roku 40. urodzin NSZZ „S”.

Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Do przerwy 1:1   Wiadomości
Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Do przerwy 1:1  

Znajdujemy się w kluczowym dla naszej polityki zagranicznej momencie. Oto bowiem rosyjska niechęć do Polski spotkała się z izraelską niechęcią do Polski, co może akurat nie jest niczym nowym, ale chyba po raz pierwszy dało tak spektakularny efekt jak Światowe Forum Holocaustu, podczas którego pokazywano film propagandowy mający ilustrować współczesny antysemityzm, między innymi poprzez zestawienie swastyk namalowanych na macewach cmentarza we Francji z… ujęciami z Marszu Niepodległości, gdzie nigdy nie ma swastyk, oprócz tych przekreślonych.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Sebastian Fabijański: W "Psach 3" zagrałem dla Pasikowskiego Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Sebastian Fabijański: W "Psach 3" zagrałem dla Pasikowskiego

W „Psach” zagrałem dla samego Władysława Pasikowskiego. Nie było dla mnie ważne, czy to będzie mała czy duża rola. (…) Pan Władysław pracuje bardzo konkretnie. Jest bardzo dobrze przygotowany. Wie dokładnie, czego chce. Ponoć Pan Władysław chce, żebym zagrał u niego w kolejnym filmie. To znaczy, że nasze spotkanie czymś zaowocowało. Cieszę się, że mam zaufanie Legendy – w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” mówi nam Sebastian Fabijański, aktor, który wystąpił m.in. w trzeciej części Psów.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Kim pan jest, panie Kantor? Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Kim pan jest, panie Kantor?

Wzrost napięć na Bliskim Wschodzie, ofensywa rosyjskiej polityki historycznej, kryzys związany z obchodami wyzwolenia obozu w Auschwitz w Jerozolimie – to wszystko elementy „niebezpiecznej układanki”, o której piszemy w najnowszym „Tygodniku Solidarność”. 

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Nie byliśmy kolonizatorami! Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Nie byliśmy kolonizatorami!

W najnowszym „Tygodniku Solidarność” udowadniamy, że słowa o polskim kolonializmie, które padły w trakcie noblowskiej laudacji dla Olgi Tokarczuk są wymysłem zachodnich pseudoelit. Od wtorku do kupienia w salonikach prasowych EMPIK i dobrych kioskach. 

Felieton "Tygodnika Solidarność". Mieczysław Gil:  Bez histerii! Wiadomości
Felieton "Tygodnika Solidarność". Mieczysław Gil: Bez histerii!

Przedświąteczny tydzień trudno było przeżyć. „Potężny smog w niemal całej Polsce. Najgorzej na południu” – krzyczały tytuły prasowych publikacji. Istotnie, w Gliwicach stężenie PM10 nosiło 820 proc., podobnie złe były wskaźniki stężenia pyłów PM2,5.

Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Europa, Europa Wiadomości
Michał Ossowski, red. nacz. "Tygodnika Solidarność": Europa, Europa

Jednym z najważniejszych powodów powstania UE były kwestie gospodarcze. Po II wojnie światowej z jednej strony pojawiło się dążenie do odbudowania silnej Europy, a z drugiej – zapewnienie takich rozwiązań, aby nie dopuścić w przyszłości do nowej wojny.

Emerytury
Stażowe