Uczelnia Collegium Intermarium zaprasza na drugą konferencję z cyklu „Odkrywać wiecznotrwałe". Wydarzenie będzie poświęcone zagadnieniom takim, jak relacje między wiarą a nauką, wpływ liturgii na życie indywidualne i wspólnotowe, sztuka sakralna czy edukacja w dobie kryzysu cywilizacyjnego. Prelegentami będą m.in. prof. Grzegorz Kucharczyk, prof. Jacek Bartyzel, dr hab. Mieczysław Ryba czy adw. Jerzy Kwaśniewski. Wydarzenie poprowadzą historyk Krzysztof Drozdowski i publicysta Jan Pospieszalski. Konferencja pt. „Ocalić Logos. XX-wieczne spory o Prawdę, Dobro i Piękno” odbędzie się 9-10 grudnia w siedzibie Collegium Intermarium w Warszawie. Portal Tysol.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.
JAK WOJNA W IZRAELU PODZIELIŁA ŚWIAT PIŁKI
ŻUŻLOWA KARIERA RYSZARDA CZARNECKIEGO (NA TORZE!)
QUO VADIS, BUŁGARIO?
NIE JESTEM FANEM POWSTAŃ, ALE LISTOPADOWE MOŻNA BYŁO
TUSK SZACHUJE TRZASKOWSKIEGO HOŁOWNIĄ
EKSTRALIGA JAK GOSPODYNI DOMOWA, A I LIGA JAK UBOGA KREWNA
CBM w Strasburgu
Kto choć raz był w kopalni na dole, prawdziwej kopalni a nie muzeum typu Wieliczka, ten wie co to znaczy ciężka praca. Ile wysiłku trzeba włożyć, by skarby wydarte Ziemi znalazły się na powierzchni i ułatwiły życie nam wszystkim. Żaden zielony ład czy nieład tego nie zmieni.
TRZY PARADOKSY
MOGLIŚMY WYGRAĆ TO POWSTANIE!
KORUPCJA NA UKRAINIE - KARTĄ W GRZE ROSJI
PO DRUGIEJ BITWIE O TRAKTATY I SUWERENNOŚĆ
RZYMSKIE BOJE
PIS WYGRYWA SONDAŻE I NA RAZIE MA POLE-POSITION PRZED WYBORAMI WIOSENNYMI
Dzisiaj newsem dnia z Ukrainy jest próba otrucia żony szefa wojskowego wywiadu, ale też wysokich oficerów tej instytucji, niewątpliwie groźniejszej dla Rosji niż skompromitowana SBU. Sprawa Marianny Budanowej i kolegów jej męża pokazuje, jak długie macki ma Moskwa nad Dnieprem. To kolejna nienajlepsza wiadomość dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Nadciągają ciężkie zimowe miesiące w tej wojnie.
„MOJE” MECZE NA STADIO OLIMPICO
JAK FENIKS Z POPIOŁÓW CZYLI ODRODZENIE 3 OŚRODKÓW ŻUŻLA…
We wtorek Sejm będzie głosował nad projektem dofinansowania z budżetu państwa zapłodnienia in vitro kwotą nie mniejszą niż 500 milionów zł rocznie. Projekt nie likwiduje głównego zastrzeżenia wobec obecnie obowiązującej ustawy o in vitro z 2015 r., która posiada charakter eugeniczny, dopuszczając powołanie do życia aż 6 istnień ludzkich tylko po to, by 5 z nich zostało zamrożonych jako zarodki „nadliczbowe”. Instytut Ordo Iuris przygotował opinię, w której rekomenduje odrzucenie projektu. Na wypadek braku większości sejmowej do odrzucenia projektu, eksperci Instytutu sformułowali szereg rekomendowanych zmian w projekcie.
ITALIA POLITYKĄ PACHNĄCA