Koszmar na komisariacie. Mężczyzna wyrwał policjantom broń i popełnił samobójstwo
Samobójstwo na komisariacie w Krakowie
Wszystko zaczęło się od awantury na krakowskim Kazimierzu. Policjanci zostali wezwani na miejsce i musieli siłowo wkroczyć do mieszkania. Tam zastali ranną 24-letnią kobietę i jej partnera po próbie samobójczej.
Kobieta została zabrana do szpitala, ale niestety jej życia nie udało się uratować. Dziś rano w sprawie miał zostać przesłuchany mężczyzna, jej partner. Ten jednak w trakcie rozmowy wyrwał policjantom broń, zabarykadował się w jednym z pomieszczeń, po czym popełnił samobójstwo.
Na tę chwilę pracują służby, mamy tam grupę oględzinową. Wyjaśniamy przyczyny zdarzenia, zbieramy wszelkie ślady, przesłuchujemy świadków
– poinformował rozgłośnię asp. Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Potwierdził, że mężczyzna wyrwał mundurowym broń.
- Walczył o praworządność w Polsce. Komisarz Reynders podejrzany o pranie brudnych pieniędzy
- Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat
- Sprawca wypadku na Łazienkowskiej Łukasz Z. opuścił areszt
Samobójstwa poważnym problemem w Polsce
Samobójstwa wciąż stanowią poważny problem społeczny w Polsce; każdego dnia życie odbiera sobie 15 osób, głównie mężczyzn. Według danych Komendy Głównej Policji w ostatnich latach odnotowano wzrost liczby prób samobójczych, szczególnie wśród młodzieży oraz osób w średnim wieku. Główne przyczyny samobójstw to problemy zdrowia psychicznego, takie jak depresja, zaburzenia lękowe, uzależnienia, a także trudności życiowe, w tym problemy finansowe, zawodowe czy rodzinne. Polska wciąż zmaga się z niedostatecznym dostępem do wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego, co utrudnia skuteczną pomoc osobom w kryzysie.
Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub online:
- 116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
- 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
- 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 800 70 2222 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym