Młoda kobieta ubrana w bluzkę z głębokim dekoltem, trzyma w dłoniach białą, ceramiczną miskę, którą można kupić w chińskim markecie za pięć złotych. U spodu naczynia naklejka z widocznym kodem kreskowym, a na froncie ktoś kazał nadrukować kolorowe logo Światowych Dni Młodzieży. Zawartość naczynia okryta została niedbale folią spożywczą. Co było w jego wnętrzu? Ciało Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Nierozsądnie postępujemy z Bogiem. Lekkomyślnie. I udajemy, że nie zauważamy, jakie są rezultaty laicyzacji.
W ostatnich dniach mieliśmy być świadkami kolejnej afery – z ministrem Przemysławem Czarnkiem w roli głównej – jednakże to, co miało być sensacyjnym wydarzeniem, zakończyło się jako wielka kompromitacja dla stacji TVN. Podobnie jak wcześniej, gdy informowali o kontrowersjach związanych z aktywistką LGBT Joanną z Krakowa.
Rolnictwo bywa często niedoceniane a wręcz zapominane przez opinię publiczną, media, dziennikarzy, a nawet samych polityków. Taka postawa nie bierze się znikąd. Już w szkolnych podręcznikach uczy się nas, że rolnictwo to domena państw biednych, a te wysoko rozwinięte stawiają na usługi. Musimy się wyzbyć myślenia o rolnictwie jako o mało wartościowej części gospodarki, bo ta jest jednym z filarów suwerenności, bez którego nie da się budować poważnego państwa.
W najbliższy wtorek, pierwszego sierpnia rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, które tym razem zaplanowano w Lizbonie. Idea piękna bo zapoczątkowana w roku 1986 jeszcze przez świętego Jana Pawła II. Miałem okazję być na tym wydarzeniu raz w Kolonii osiemnaście lat temu, gdy papieżem był Benedykt XVI. Później już mnie tam jakoś nie ciągnęło. Spoglądając na treści przemycane w tegorocznej agendzie – wiem dlaczego.
Jeden transseksualista miał zranić trzy kobiety, drugi obnażał się przed płcią przeciwną w szatni. Obaj dalej działają w sporcie, bo identyfikują się osoby „trans żeńskie”. Czy aktywistom gender wolno więcej?
Za kilka dni (2 sierpnia) minie 80. rocznica rewolty w niemieckim obozie śmierci w Treblince, a przed kilkoma dniami (22/23 lipca) minęła 81. rocznica rozpoczęcia przez państwo niemieckie ludobójstwa w tym obozie.
Rozpoczęły się wybory do Kortezów. Lokale będą czynne do godz. 20. Uprawnionych do głosownia jest prawie 37,5 mln Hiszpanów., którzy wybiorą 350 deputowanych.
Wymuszanie przez Unię Europejską na Polsce, instalacji paneli fotowoltaicznych jest kolejnym przykładem ingerencji ze strony brukselskiej biurokracji. Ta decyzja, która przyszła w czasie, kiedy Chiny monopolizują europejski rynek tymi produktami, jest całkowicie niekorzystna dla naszej gospodarki i narusza naszą suwerenność. Unia Europejska, zamiast wspierać rodzimych producentów paneli, zniszczyła ich praktycznie, uzależniając nas od importu z Państwa Środka.
Na ile jesteśmy gotowi? Jak bardzo jesteśmy wierzący i wytrzymali? Czy w chwili próby nie zaprzemy się Chrystusa?
Upał nie upał w każdy weekend jak Polska długa i szeroka odbywają się polityczne wiece zakamuflowane jako spotkania, rodzinne pikniki lub plażowe wymiany poglądów, na których politycy popisują się swą elokwencją oraz oratorskimi trickami wymyślonymi przez ich sztaby i doradców do spraw “piaru”.
Wczorajszy odcinek serialu dokumentalnego „Reset” przypomniał, jaką rolę w polityce państwa rosyjskiego odgrywa historia. Moskwa dużo wcześniej, niż Zachód, zrozumiała, jak ważne jest to, kto opowiada historię, by dzięki temu wpływać na bieżącą politykę. Skoro zaś sposób manipulowania przeszłością jest tak ważny dla Rosji, to nie może dziwić, że odpowiadają za to najlepsi specjaliści.
Wojna na Ukrainie spełnia wiele warunków, które czynią ją - paradoksalnie - korzystną dla Stanów Zjednoczonych, dla Zachodniej Europy, dla krajów wschodniej flanki NATO, przyszłościowo - dla perspektyw światowego pokoju i bezpieczeństwa.
„[…] Dzieli nas nie tylko kwestia korzeni, jedziemy przecież na różnych wózkach, ja zwykłem inne wartości cenić niż Rewolucja Francuska. Dla mnie ojczyzna to wieczna sprawa, zawsze uklęknę przez Synem Bożym, mnie nie obchodzą lewackie prawa stworzone w niejawnej loży” pisał przed laty w jednej ze swoich pieśni polski bard Leszek Czajkowski…
„Sound of Freedom” to finansowy hit ostatnich tygodni. Film ostrzega przed okrucieństwami światowej, zorganizowanej pedofilii. Dlaczego więc atakują go lewicowe media?
Fornale ze stajni Manfreda Webera przegłosowali w Parlamencie Europejskim kolejną antypolską rezolucję i wezwali Komisję Europejską, aby w końcu wyciągnęła bata TSUE i przeciągnęła wierzgające polskie konie „środkami tymczasowymi”.
Zgoda Polski na „przymusową solidarność” w sprawach migracji byłaby przyjęciem w ciemno zobowiązań niedających się przewidzieć, a jednocześnie znajdujących się całkowicie poza kontrolą polskiego państwa.
80. rocznica Rzezi Wołyńskiej to ten moment, w którym władze Ukrainy powinny oczyścić atmosferę wokół Wołynia i raz na zawsze skończyć z niedomówieniami. Nie będzie lepszej okazji do godnego upamiętnienia ofiar ludobójstwa i podjęcia ekshumacji na szeroką skalę. Brak wyraźnego gestu ze strony Kijowa może zniechęcić polskie społeczeństwo do chęci pomagania Ukrainie, a to pociągnie za sobą brak woli politycznej. Co się powinno stać ze sprawą Wołynia?
W Wielkiej Brytanii rozpoczął się synod Kościoła Anglii. Cała dyskusja została zdominowana przez przemówienie Arcybiskupa Yorku Stephena Cottrella, który stwierdził, że najważniejsza modlitwa chrześcijan, jedyna, którą zostawił nam po sobie sam Jezus Chrystus, ta modlitwa, której nauczył apostołów osobiście – jest „problematyczna”.
Dzień zburzenia Bastylii jest we Francji obchodzony jako święto narodowe. Wiąże się ono z wydarzeniami Rewolucji Francuskiej, która to katastrofa na zawsze zmieniała oblicze „najstarszej córki Kościoła”. Warto przyjrzeć się niektórym wydarzeniom i postaciom towarzyszącym temu symbolicznemu aktowi.