Najnowszy "Tygodnik Solidarność" Sofia Ennaoui: Na polskie obywatelstwo trzeba sobie zasłużyć Wiadomości
Najnowszy "Tygodnik Solidarność" Sofia Ennaoui: Na polskie obywatelstwo trzeba sobie zasłużyć

Emigrantów jest w Polce coraz więcej, czy nam się to podoba, czy nie. Czy są zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Na to pytanie odpowiadają nasi dziennikarze – temat najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” zdradza w swoim wstępniaku Michał Ossowski, redaktor naczelny.

Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Po co Niemcom Trójmorze? Wiadomości
Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Po co Niemcom Trójmorze?

– Stało się tak, że Niemcy, uważający się za lidera Europy, taką klasową „Top Girl”, wpraszają się na imprezę organizowaną przez kraje Trójmorza, klasowych przeciętniaków. Wiadomość tę przyjąłem z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony niekłamana satysfakcja, a z drugiej – obawa. Satysfakcja, bo przecież do niedawna to my, Polacy, zmuszeni byliśmy do znoszenia tonu wyższości, z radością przyjmując każdy gest serdeczności, czy choćby akceptacji, a możliwość pokazania się w towarzystwie klasowej księżniczki była wielkim wyróżnieniem. A tu, proszę, księżniczka sama dzwoni, że chce wpaść do nas na imprezę. Jak tu nie czuć satysfakcji? – retorycznie pyta we wstępniaku najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski, redaktor naczelny. To właśnie relacjom między Trójmorzem a Niemcami poświęcone jest 37. wydanie TS.

Potwierdzają się ustalenia "Tygodnika Solidarność". NIK po kontroli w szpitalach Centrum Dializa Wiadomości
Potwierdzają się ustalenia "Tygodnika Solidarność". NIK po kontroli w szpitalach Centrum Dializa

NIK przebadał proces wydzierżawienia mienia komunalnego powiatów, obejmującego składniki majątkowe szpitali w Pszczynie, Białogardzie, Opatowie oraz Łasku Centrum Dializa Sp. z o.o. z Siedzibą w Sosnowcu. Podczas kontroli ujawniono szereg nieprawidłowości.

Czytaj w najnowszym Tygodniku Solidarność: "Solidarność i niezależność" Wiadomości
Czytaj w najnowszym Tygodniku Solidarność: "Solidarność i niezależność"

Letnie strajki w 1980 r. rozpoczęły się w lipcu w Ursusie, Świdniku i kilku innych zakładach, przede wszystkim w południowej Polsce, a jednak to Gdańsk i sierpień stały się symbolami, niemal synonimami solidarności. To słowo idealnie pasowało na nazwę nowych niezależnych samorządnych związków zawodowych. Najcelniej wyrażało wartości, o które walczono, ale też od pierwszych sierpniowych dni w 1980 r. stało się czymś realnym, ideą wcielaną w życie.

Najnowszy, specjalny numer "Tygodnika Solidarność": 38. rocznica Porozumień Sierpniowych Wiadomości
Najnowszy, specjalny numer "Tygodnika Solidarność": 38. rocznica Porozumień Sierpniowych

35. numer "Tygodnika Solidarność" jest wydaniem specjalnym, w całości poświęconym 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

Prosimy o udostępnienie! Chcą nas cenzurować? – Facebook blokuje treści „Tygodnika Solidarność” Wiadomości
Prosimy o udostępnienie! Chcą nas cenzurować? – Facebook blokuje treści „Tygodnika Solidarność”

Wiele mówi się o tym, że Facebook od lat ogranicza zasięgi i kasuje treści prawicowych mediów. Tym razem portal społecznościowy poszedł o krok dalej –wczoraj część postów profilu „Tygodnika Solidarność” zniknęła, dzisiaj z kolei posty nie są nawet widoczne nawet dla osób, które polubiły profil naszego tygodnika.

Nagroda dla naszego rysownika za rysunek dla „Tygodnika Solidarność” Wiadomości
Nagroda dla naszego rysownika za rysunek dla „Tygodnika Solidarność”

Maciek Michalski, rysownik „Tygodnika Solidarność” dostał Nagrodę Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury za rysunek „won stąd”.

Najnowszy "Tygodnik Solidarność": Kto niszczy polskie rolnictwo? Wiadomości
Najnowszy "Tygodnik Solidarność": Kto niszczy polskie rolnictwo?

– Kto niszczy polskie rolnictwo? – to pytanie przewodnie #32 numeru „Tygodnika Solidarność”. 

Nowy nr "Tygodnika Solidarność": Powstanie Warszawskie - pamiętamy? Wiadomości
Nowy nr "Tygodnika Solidarność": Powstanie Warszawskie - pamiętamy?

- 1 sierpnia 1944 Wybuchło Powstanie Warszawskie, największy zryw militarny w okupowanej przez Niemców Europie. 63 dni nierównej walki, a w rezultacie blisko 150 tys. ofiar i praktycznie unicestwienie Warszawy. O Powstanie Warszawskie spór toczy się od wielu lat – czy słusznie, czy zasadnie, czy warto było przelewać krew tysięcy dla przegranej sprawy. Dla jednych było ono bezmyślnym wysłaniem na rzeź, dla drugich aktem bohaterstwa i najwyższego poświęcenia dla ojczyzny - pisze we wstępniaku do najnowszego numeru "Tygodnika Solidarność" Michał Ossowski, redaktor naczelny.

Autor okładek Tygodnika Solidarność Wojciech Korkuć wygrał proces z tygodnikiem "Polityka"! Wiadomości
Autor okładek Tygodnika Solidarność Wojciech Korkuć wygrał proces z tygodnikiem "Polityka"!

Znany i utytułowany grafik Wojciech Korkuć pozwał tygodnik "Polityka" za bezprawne wykorzystanie jego grafiki "Achtung Russia". Tygodnik przyznawał, ze naruszył dobra autora, jednak nie chciał ponieść tego konsekwencji

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Kazik Staszewski nie staje po żadnej stronie: "Idę prosto!" Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Kazik Staszewski nie staje po żadnej stronie: "Idę prosto!"

Trwają wakacje i teoretycznie powinniśmy zapomnieć o polityce. W tej jednak wrze. Nie wszyscy jednak chcą stanąć po jednej ze stron. – „Prosto” zawiera wszystkie cechy antyprzeboju. Z każdym dniem trudniej jest nie należeć do mafii czy do sekty. Cały czas wymaga się ode mnie deklaracji politycznej. Każda strona chciałaby mieć mnie po swojej stronie, ale ja się nie dam i idę prosto. Mam nadzieję, że jest nas więcej – zdradza w 30 numerze „Tygodnika Solidarność” Kazik Staszewski, lider zespołu „Kult”. 

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Rusza 29. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Rusza 29. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

Za nami burzliwy tydzień związany z nowelizacją ustawy o IPN. Przed nami równie ciekawe dni – rusza 29. edycja Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, najważniejsza po Tour de Pologne impreza kolarska w kraju. Te dwa tematy dominują w #27 numerze „Tygodnika Solidarność”. 

Nowy "Tygodnik Solidarność" Paweł Adamowicz: Dobry, zły, czy brzydki? Wiadomości
Nowy "Tygodnik Solidarność" Paweł Adamowicz: Dobry, zły, czy brzydki?

W całej Polsce trwa pre-kampania przed wyborami samorządowymi. W najnowszym numerze naszego tygodnika opisujemy problemy Gdańska, kolebki „Solidarności”.

Człowiek Roku 2017 "Tygodnika Solidarność": Abp Marek Jędraszewski Wiadomości
Człowiek Roku 2017 "Tygodnika Solidarność": Abp Marek Jędraszewski

Na początku roku Tygodnik Solidarność wybrał osobistość roku 2017, którą został abp Marek Jędraszewski. Ci, którzy osobiście znają ks. arcybiskupa podkreślają, że potrafi dotrzeć swoją nauką zarówno do uczonych, jak i do prostych ludzi. Często staje w obronie podstawowych wartości chrześcijańskich. Za to szanują go ludzie. I za to ceni go Solidarność. Dzisiaj nadszedł czas na uroczyste wręczenie Jego Ekscelencji Nagrody.

Człowiek Roku 2017 "Tygodnika Solidarność": Abp Marek Jędraszewski Wiadomości
Człowiek Roku 2017 "Tygodnika Solidarność": Abp Marek Jędraszewski

Na początku roku Tygodnik Solidarność wybrał osobistość roku 2017, którą został abp Marek Jędraszewski. Ci, którzy osobiście znają ks. arcybiskupa podkreślają, że potrafi dotrzeć swoją nauką zarówno do uczonych, jak i do prostych ludzi. Często staje w obronie podstawowych wartości chrześcijańskich. Za to szanują go ludzie. I za to ceni go Solidarność. Dzisiaj nadszedł czas na uroczyste wręczenie Jego Ekscelencji Nagrody.

Najnowszy numer Tygodnika Solidarność: Historia w popkulturze | Specjalny dodatek: "Oblicza niepodległej" Wiadomości
Najnowszy numer Tygodnika Solidarność: Historia w popkulturze | Specjalny dodatek: "Oblicza niepodległej"

Świat w którym żyjemy jest światem popkultury. Mieszkańcy całego globu w kinach oglądają popisy tych samych bohaterów, sztuka przeplata się z rozrywką, a młodzież historii uczy się zarówno przy pomocy książek, jak i filmów, czy gier komputerowych. Czy można, a może wręcz trzeba, promować Polskę i jej historię przy pomocy popkultury? Na te pytania odpowiedzi udzielić ma najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Jerzy Dudek w szczerej rozmowie o szansach Polaków na mundialu Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Jerzy Dudek w szczerej rozmowie o szansach Polaków na mundialu

Ladies and gentlemen, panie i panowie – wielkimi krokami nadchodzi jedna z największych imprez sportowych naszych czasów – piłkarski mundial. W święcie tym bierze udział również polska reprezentacja, a kibice rozochoceni dobrym występem w Mistrzostwach Europy i w eliminacjach marzą o medalu. #24 numer „Tygodnika Solidarność” poświęcamy w znacznej mierze piłce nożnej.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Jaki Jaki? Jaka Warszawa? Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Jaki Jaki? Jaka Warszawa?

„Proszę państwa! Bomba w górę i ruuuuszyły! ” – tymi charakterystycznymi słowami wita kibiców spiker wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Tej wiosny, poza tradycyjnymi warszawskimi gonitwami, ruszył też wyścig po fotel prezydenta Warszawy – możemy przeczytać w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność”. Tego typu wyścigi ruszyły w całej Polsce, zbliżają się bowiem wybory samorządowe, którymi nasz tygodnik będzie się w najbliższym czasie zajmował ze szczególnym zainteresowaniem. 

Nowy numer Tygodnika Solidarność: Kwadratura koła polskiego przemysłu Wiadomości
Nowy numer Tygodnika Solidarność: Kwadratura koła polskiego przemysłu

– Przez ponad 25 lat Polska była bodaj największym w Europie bazarem z przemysłem na sprzedaż. Motywy wykupu polskiego przemysłu były różne; osłabienie konkurencji, przejęcie co bardziej perspektywicznych zakładów czy chęć przejęcia gruntów położonych w atrakcyjnych lokalizacjach – pisze we wstępniaku do najnowszego (#21) numery „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski, redaktor naczelny.

Nowy Tygodnik Solidarność, P. Gliński: Zabezpieczyłem interes państwa Wiadomości
Nowy Tygodnik Solidarność, P. Gliński: Zabezpieczyłem interes państwa

Kupiliśmy dla Polski tysiące bezcennych dzieł, w tym Rembrandta i prawa do dzieł ukradzionych. Sam „Portret młodzieńca” Rafaela to dziesiątki milionów dolarów, a może setki. To była dla mnie oczywista decyzja – mówi wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem i Maciejem Chudkiewiczem.

Emerytury
Stażowe