Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": "Dzieci" Jaruzelskiego wracają na europejskich skrzydłach Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": "Dzieci" Jaruzelskiego wracają na europejskich skrzydłach

– 13 Grudnia 1981 roku wprowadzony został w Polsce stan wojenny. W czasie jego trwania internowano ponad 10 tys. osób. Wprowadzony został nielegalnie na mocy niejednogłośnie – co warto podkreślić – podjętej uchwały Rady Państwa na wniosek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Pierwsze plany wprowadzenia stanu wojennego rozważane były już w czasie fali strajków w sierpniu 1980 roku, jednak ostatecznie władze komunistyczne nie zdecydowały się na jego wprowadzenie. Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, jednak za najważniejszy uznano groźbę interwencji zbrojnej przez państwa Układu Warszawskiego – pisze we wstępniaku najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski, redaktor naczelny.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Dekarbonizacja - zbawienie dla klimatu czy utopia? Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Dekarbonizacja - zbawienie dla klimatu czy utopia?

– Komisja Europejska zaprezentowała w środę, 28 listopada, długoterminową strategię klimatyczną, której głównym założeniem jest zero emisji netto dwutlenku węgla w 2050 r. w Unii Europejskiej. Czyli pełna dekarbonizacja: stop dla kopalń oraz energetyki węglowej - pisze Teresa Wójcik. Jak ma się w tym odnaleźć Polska leżąca na pokładach węgla i opierająca na nim swoję energetykę?

Wojciech Korkuć, autor okładek "Tygodnika Solidarność" obnaża dziennikarskie "standardy" Wiadomości
Wojciech Korkuć, autor okładek "Tygodnika Solidarność" obnaża dziennikarskie "standardy"

Ostatnio dużo mówi się o wolności mediów. Wojciech Korkuć, grafik i plakacista, autor wielu okładek Tygodnika Solidarność dosadnie obnażył standardy niemieckiej prasy i niemieckiej prasy wydawanej w Polsce.

OKO.press uderza w autora okładek Tygodnika Solidarność Wiadomości
OKO.press uderza w autora okładek Tygodnika Solidarność

Portal OKO.press opublikował dziś tekst, w którym możemy przeczytać, że na ulicach Warszawy pojawiły się plakaty "w napastliwy sposób" poruszające temat niemieckich reparacji. Autorzy publikacji z tej okazji uderzyli w autora plakatów, współpracującym z "Tygodnikiem Solidarność" Wojciechem Korkuciem.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Beatyfikacja ks. Kotlarza. Bili go po cichu Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Beatyfikacja ks. Kotlarza. Bili go po cichu

– Jednym z tragicznych przykładów „doświadczeń” duchowieństwa z intencjami protoplastów dzisiejszej liberalnej lewicy jest historia księdza Romana Kotlarza, skromnego, acz niezłomnego proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Pelagowie (obecnie Trablice), który nie tylko, wbrew presji aparatu bezpieczeństwa, starał się wychowywać młodzież w duchu wartości, które w ciemnych czasach komuny uważane były za zakazane, ale też miał odwagę zostać kapelanem Radomskiego Czerwca ’76 – pisze we wstępniaku do najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski redaktor naczelny. To właśnie postaci ks. Kotlarza poświęcony jest 48. numer naszego tygodnika.

Na stronie Prezydenta RP pojawił się wywiad Andrzeja Dudy dla Tygodnika Solidarność Wiadomości
Na stronie Prezydenta RP pojawił się wywiad Andrzeja Dudy dla Tygodnika Solidarność

Z Prezydentem Andrzejem Dudą rozmawiali Michał Ossowski i Cezary Krysztopa. Wywiad dostępny jest w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność. Teraz ukazał się również na stronie prezydent.pl.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". Andrzej Duda: "Atakują nas? Atakuje się silnych" Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność". Andrzej Duda: "Atakują nas? Atakuje się silnych"

Tekstem przewodnim najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” jest wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Oni też się kłócili, ale Polskę widzieli jedną Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Oni też się kłócili, ale Polskę widzieli jedną

– 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach powróciła na mapę Europy jako niezależne i suwerenne państwo. Było to możliwe dzięki ogromnej ofiarności i wytrwałości społeczeństwa, które w okresie zaborów przekazywało młodej generacji Polaków wartości i przywiązanie do języka i kultury narodowej. Przez cały ten okres Polacy nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości – pisze we wstępniaku najnowszego numery „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski, redaktor naczelny.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Robimy swoje, nie musimy się podobać innym Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Robimy swoje, nie musimy się podobać innym

- Za nami XXIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność, który można nazwać prawdziwym świętem największego związku zawodowego w kraju, ale i prawdziwym świętem Polski. Bo przecież to w trakcie naszego zjazdu prezydent Andrzej Duda powiedział, że „cieszy się, że Solidarność w trosce o najsłabszych uczestniczy w polityce dotyczącej praw pracowniczych”. Prezydent dobitnie podkreślił, że Solidarność powinna stać na straży prawa pracy, niepodległości, suwerenności, ale i niepodważalnych wartości Rzeczpospolitej – napisał we wstępniaku do najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność Michał Ossowski, redaktor naczelny.

"Mocna odpowiedź Tygodnika Solidarność". Media komentują banner "Dekomunizacja" na siedzibie TS Wiadomości
"Mocna odpowiedź Tygodnika Solidarność". Media komentują banner "Dekomunizacja" na siedzibie TS

Redakcja "Tygodnika Solidarność" postanowiła odpowiedzieć na napis "Konstytucja", jaki zawisł na siedzibie Sądu Najwyższego. Dlatego dzisiaj zaprezentowaliśmy kilkudziesięciometrowy banner z rysunkiem "Dekomunizacja" autorstwa Cezarego Krysztopy, który pojawił się na siedzibie naszej redakcji. Bezkompromisowa odpowiedź "TS" wywołała spore zainteresowanie mediów. 

Napis "Dekomunizacja" pojawił się na siedzibie "Tygodnika Solidarność" Wiadomości
Napis "Dekomunizacja" pojawił się na siedzibie "Tygodnika Solidarność"

"Tygodnik Solidarność" postanowił odpowiedzieć na napis "Konstytucja" na siedzibie Sądu Najwyższego. Dlatego dzisiaj zaprezentowaliśmy kilkudziesięciometrowy baner z rysunkiem "Dekomunizacja" autorstwa Cezarego Krysztopy, który pojawił się na siedzibie naszej redakcji.

Miłosz Lodowski: Akcja „Tygodnika Solidarność” jest jaskółką zmiany w sferze działań tożsamościowych Wiadomości
Miłosz Lodowski: Akcja „Tygodnika Solidarność” jest jaskółką zmiany w sferze działań tożsamościowych

Miłosz Lodowski, dyrektor kreatywny, specjalizujący się w marketingu tożsamościowym, w rozmowie z Kacprem Pawowiczem z portalu Tysol.pl ocenił dzisiejszą prezentację banneru "Dekomunizacja Sądu Najwyższego" na budynku siedziby "Tygodnika Solidarność".

[Wideo] "Dekomunizacja!" - "Tygodnik Solidarność" odpowiada na napis "Konstytucja" / Zobacz konferencję Wiadomości
[Wideo] "Dekomunizacja!" - "Tygodnik Solidarność" odpowiada na napis "Konstytucja" / Zobacz konferencję

"Tygodnik Solidarność" postanowił odpowiedzieć na napis "Konstytucja" na siedzibie rzekomo bezstronnego Sądu Najwyższego. O 11:00 zaprezentujemy kilkudziesięciometrowy baner z rysunkiem "Dekomunizacja" Cezarego Krysztopy, który pojawi się na siedzibie redakcji "Tygodnika Solidarność". . Zapraszamy na transmisję live z prezentacji banneru.

Co knuje "Tygodnik Solidarność"? - Na Żywo - wtorek 11:00 na Tysol.pl! Wiadomości
Co knuje "Tygodnik Solidarność"? - Na Żywo - wtorek 11:00 na Tysol.pl!

Odpowiedź już jutro o godzinie 11:00.

#DebataONiemczech – zapraszamy do redakcji "Tygodnika Solidarność - środa 19:00 Wiadomości
#DebataONiemczech – zapraszamy do redakcji "Tygodnika Solidarność - środa 19:00

Niemiecka Fundacja Berteslmanna, założona przez Reinharda Mohna, jednego z właścicieli niemieckiego, współpracującego z III Rzeszą, koncernu medialnego Bertelsmann, oskarżanego o służbę w SS przedstawiła raport, w którego rankingu jakości demokracji krajów rozwiniętych Polska miała spaść o 29 pozycji. Nie zgadzamy się z tym i mając w pamięci krwawe zamieszki anarchistów na ulicach Frankfurtu, czy cenzurę medialną po setkach gwałtów w sylwestrową noc w Kolonii martwimy się o niemiecką praworządność.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Wygraliśmy, wygrywamy, wygrywać będziemy! Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Wygraliśmy, wygrywamy, wygrywać będziemy!

– Przed nami wybory w Solidarności, największym związku zawodowym w Polsce. Czas wyborczy przede wszystkim rodzi pytania: co dalej, kto stanie na czele związku w kolejnej kadencji, a także, jakie cele i priorytety związek będzie realizował w najbliższej kadencji – pisze we wstępniaku #43 numeru „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski redaktor naczelny.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Artur Szalpuk: Zrobiliśmy coś ważnego dla Polski Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Artur Szalpuk: Zrobiliśmy coś ważnego dla Polski

– Móc odśpiewać polski hymn po zdobytym złocie to chyba najpiękniejszy moment, jaki może przydarzyć się sportowcowi. Nam to, przez zaniedbanie organizatora, zostało jednak odebrane – zdradza w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” Artur Szalpuk, mistrz świata w siatkówce. To właśnie sukcesy w sporcie są tematem przewodnim #42 numeru „Tygodnika Solidarność”.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Czy bohaterom wystarczy cześć i chwała? Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Czy bohaterom wystarczy cześć i chwała?

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" poświęcony jest temu, jak na stulecie odzyskania niepodległości traktujemy naszych weteranów.

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Prywatny folwark Prezesa Zawady Wiadomości
Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Prywatny folwark Prezesa Zawady

Dalsze niejasności wokół prezesa Sławomira Zawady, szefa spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna są tematem numeru najnowszego „Tygodnika Solidarność”.

Już niebawem w Tygodniku Solidarność c.d. sprawy łamania praw pracowniczych w PGE Wiadomości
Już niebawem w Tygodniku Solidarność c.d. sprawy łamania praw pracowniczych w PGE

Pracownicy przedsiębiorstwa oczyszczania w Bogatyni w ramach godzin pracy jak twierdzą, mieli wykańczać posesję Sławomira Zawady, dziś prezesa spółki PGE. Taka sytuacja miała mieć miejsce na jesieni 2012 lub 2013 roku, kiedy Sławomir Zawada wraz z Stellą Gosk zasiadali w zarządzie Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania (GPO). Według relacji pracowników, po rannym podpisaniu listy w GPO przychodziła do kierownika zmiany osoba wyznaczona przez Zawadę i wskazywała dwóch pracowników, którzy zamiast wykonywania obowiązków służbowych mieli jechać na posesję członka zarządu w Zawidowie i wykonywać prace takie jak układanie chodnika z kostki granitowej. Niektórzy mieli pracować także w mieszkaniu Zawady w Zgorzelcu. Podobnie miała „wykorzystywać” pracowników Stella Gosk.

Emerytury
Stażowe