M. Ossowski, red. nacz. „TS”: Czy współczesna młodzież może nas czegoś nauczyć? z ostatniej chwili
M. Ossowski, red. nacz. „TS”: Czy współczesna młodzież może nas czegoś nauczyć?

Szanowny Czytelniku, jeśli urodziłeś się co najmniej trzydzieści lat temu, zapewne zdarzyło Ci się wściekać na młodzież. Oczywiście z różnych powodów. A to dlatego że głośna, a to dlatego że odstająca od Twoich wyobrażeń tego, jak powinna wyglądać, dlatego że nie wykazuje się szacunkiem, jest przemądrzała, uparta i tak dalej.

Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Rafał Brzozowski – Nie wstydzę się Boga Wiadomości
Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Rafał Brzozowski – Nie wstydzę się Boga

– Jestem osobą wierzącą. W najcięższych momentach życia zawsze odnosiłem się do wiary, do Boga i się tego absolutnie nie wstydzę i nie boję – mówi w okładkowej rozmowie „Tygodnika Solidarność” Rafał Brzozowski, wokalista, prezenter telewizyjny, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.

Jeff Morgan, założyciel kanału ewangelizacyjnego „So be it!” [„Niech tak się stanie!”]: Jestem Żydem, wierzę w Jezusa z ostatniej chwili
Jeff Morgan, założyciel kanału ewangelizacyjnego „So be it!” [„Niech tak się stanie!”]: Jestem Żydem, wierzę w Jezusa

– Jak dotąd, nikt nie zaatakował mnie fizycznie za to, że dzielę się Jezusem i swoim świadectwem. Byłem atakowany werbalnie, ale tego należało się spodziewać. Jestem gotów znosić prześladowania za dzielenie się moją wiarą w Jezusa. Oczywiście modlę się o to, aby nic mi się nie stało, ale groźby ataków mnie nie powstrzymają – mówi Jeff Morgan, Żyd uznający Jezusa za Mesjasza, założyciel kanału ewangelizacyjnego „So be it!” [„Niech tak się stanie!”], w rozmowie z Agnieszką Żurek.

Frank Hoffer, ACT:  Związki zawodowe muszą wyjść poza strefę komfortu tradycyjnych branż Wiadomości
Frank Hoffer, ACT: Związki zawodowe muszą wyjść poza strefę komfortu tradycyjnych branż

– Pragnienie godności w społeczeństwie i w miejscu pracy również w przyszłości przekona pracowników do wstąpienia do związku zawodowego. Związki zawodowe muszą jednak wyjść poza swoją strefę komfortu tradycyjnych branż i otworzyć się na nowe pomysły oraz na tych, którzy obecnie nie są reprezentowani, jak kobiety, migranci czy młodzi pracownicy – mówi Frank Hoffer w rozmowie z Robertem Szewczykiem.

Tematy przemilczane. Agenda medialna jest zaśmiecona tematami drugorzędnymi z ostatniej chwili
Tematy przemilczane. Agenda medialna jest zaśmiecona tematami drugorzędnymi

Agenda tematów kampanijnych nie odzwierciedla faktycznego wyzwania stojącego przed Polską. Bo też Polska w żadnej dotąd kampanii wyborczej po 1989 roku nie miała tak poważnych wyzwań i dylematów jak obecnie, ale w debatach kampanijnych najważniejszych rzeczy nie ma.

Koszt realizacji „Fit for 55” będzie ogromny i obciąży ludność krajów członkowskich UE z ostatniej chwili
Koszt realizacji „Fit for 55” będzie ogromny i obciąży ludność krajów członkowskich UE

18 kwietnia Parlament Europejski przegłosował trzy akty kluczowe dla pakietu „Fit for 55”, co po polsku znaczy „Gotowi na 55 procent” do zerowej emisji netto gazów cieplarnianych w 2050 roku. Celem przepisów zawartych w tym pakiecie jest zmniejszenie emisji o 55 proc. do 2030 roku w porównaniu z poziomem w 1990 roku. Koszt realizacji tego pakietu będzie ogromny i obciąży ludność krajów członkowskich UE.

[Felieton „TS”] Karol Gac: Gotowi na 2030? z ostatniej chwili
[Felieton „TS”] Karol Gac: Gotowi na 2030?

Rada Unii Europejskiej zaakceptowała kluczowe dyrektywy i rozporządzenia pakietu „Fit for 55”. Tym samym Wspólnota stojąca nad przepaścią postanowiła wykonać kolejny krok. Nie bardzo tylko wiadomo, w imię czego.

[Tylko u nas] Prof. Marek Jan Chodakiewicz: Gesty poparcia Prymasa Wyszyńskiego dla cierpiących pod komunistyczną dyktaturą z ostatniej chwili
[Tylko u nas] Prof. Marek Jan Chodakiewicz: Gesty poparcia Prymasa Wyszyńskiego dla cierpiących pod komunistyczną dyktaturą

Kontynuujemy opowieść o Prymasie Tysiąclecia z przekazów rodziny i przyjaciół.

Naziści wciąż obracają zrabowanym złotem z ostatniej chwili
Naziści wciąż obracają zrabowanym złotem

Niedawna rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim pozwoliła wrócić ofiarom niemieckich zbrodni do sprawy zrabowanych przez nazistów majątków. Amerykańska komisja senacka oskarżyła szwajcarski bank Credit Suisse o zamknięcie wewnętrznego dochodzenia w sprawie kont niemieckich zbrodniarzy masowo otwieranych w Szwajcarii w czasie II wojny światowej. Kont, na których wciąż jest majątek pozwalający na życie w luksusie dzieciom i wnukom morderców w mundurach SS, Gestapo czy Wermachtu. A to nie jest jedyny taki bank.

[REPORTAŻ] „S”: CPK jest potrzebny, ale nie może być rozwijany kosztem portów regionalnych z ostatniej chwili
[REPORTAŻ] „S”: CPK jest potrzebny, ale nie może być rozwijany kosztem portów regionalnych

Podróżowanie samolotem w XXI w. stało się dla Polaków bardzo przystępne i proste. Przekraczając próg lotniska i przechodząc przez wszystkie punkty przygotowania do lotu, nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile wokół nas się dzieje. Ponad 1000 pracowników czuwa nad tym, by cały proces naszej podróży przebiegł sprawnie i bezpiecznie. Lotnisko to jeden wielki organizm, złożony z wielu elementów współgrających ze sobą - pisze Konrad Wernicki w reportażu przedstawiającym pracę w porcie lotniczym im. Jana Pawła II w Krakowie.

[Felieton „TS”] Tadeusz Płużański: 21 dni do śmierci z ostatniej chwili
[Felieton „TS”] Tadeusz Płużański: 21 dni do śmierci

Edwarda Pytko, 23-letniego pilota instruktora Oficerskiej Szkoły Lotniczej nr 5 w Radomiu, komuniści zamordowali w 1952 roku. Proces sędziego Bogdana Dzięcioła, który brał udział w skazaniu go na karę śmierci, nie może się rozpocząć. Najpierw była pandemia, potem zachorował sędzia, a teraz żona oskarżonego.

Konstytucja 3 Maja to spoiwo dla państw Europy Środkowej. Tej tradycji obawia się Rosja z ostatniej chwili
Konstytucja 3 Maja to spoiwo dla państw Europy Środkowej. Tej tradycji obawia się Rosja

Konstytucja 3 maja jest tym elementem historii naszego regionu, który może spajać państwa w przeszłości wchodzące w skład I Rzeczpospolitej. To ważne, by wokół takich wydarzeń budować wspólną narrację historyczną.

[Felieton „TS”] Waldemar Biniecki: Historical justice for Poland z ostatniej chwili
[Felieton „TS”] Waldemar Biniecki: Historical justice for Poland

Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk odbył ważną wizytę w Stanach Zjednoczonych. W Waszyngtonie spotkał się m.in. ze współprzewodniczącym Komisji Helsińskiej Steve’em Cohenem, senatorami Tedem Cruzem i Rickiem Scottem, a także przewodniczącą zespołu parlamentarnego ds. Polski Marcy Kaptur.

Karuzela z Blogerami. Jakub Zgierski („Młot na marksizm”): Musimy kontynuować misję Krzysztofa Karonia z ostatniej chwili
Karuzela z Blogerami. Jakub Zgierski („Młot na marksizm”): Musimy kontynuować misję Krzysztofa Karonia

W nocy z piątku na sobotę (21/22 kwietnia) zmarł Krzysztof Karoń, filozof, historyk i badacz marksizmu, którego miałem zaszczyt być uczniem.

Szymon Hołownia wciąż musi udowadniać, że Polska 2050 nie jest podróbką PO z ostatniej chwili
Szymon Hołownia wciąż musi udowadniać, że Polska 2050 nie jest podróbką PO

Polska 2050 traci zwolenników, bo nie potrafi jako partia drugiego wyboru być bardziej radykalna i wyrazista w przekazie od PO.

„Te najświętsze w Polsce barwy”. Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z ostatniej chwili
„Te najświętsze w Polsce barwy”. Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Jak zachować polską tożsamość w dobie zagrożenia wielorakimi totalitaryzmami? Czy będziemy nadal narodem, czy też może „projektem: Polska”?

M. Ossowski, red. nacz. „TS”: 1 maja Solidarność obchodzi wspomnienie św. Józefa Robotnika z ostatniej chwili
M. Ossowski, red. nacz. „TS”: 1 maja Solidarność obchodzi wspomnienie św. Józefa Robotnika

W symbolice 1, 2 i 3 maja ściśle splatają się zawiłe polskie losy.

Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: 1 maja św. Józefa Robotnika Wiadomości
Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: 1 maja św. Józefa Robotnika

„1 Maja ma prawie 140 lat i wiele historycznych zakrętów za sobą. Ale nazywanego tego święta „niedzisiejszym” byłoby fundamentalną pomyłką” – pisze w artykule „Święto Pracy kontra niewolnictwo” Rafał Woś. To właśnie świętom – 1, 2 i 3 maja poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.

Rafał Woś: Święto Pracy kontra niewolnictwo z ostatniej chwili
Rafał Woś: Święto Pracy kontra niewolnictwo

1 Maja ma prawie 140 lat i wiele historycznych zakrętów za sobą. Ale nazywanego tego święta „niedzisiejszym” byłoby fundamentalną pomyłką.

Rafał Woś: Trzeba się bić i fikać z ostatniej chwili
Rafał Woś: Trzeba się bić i fikać

Nie ma się co oszukiwać. W sporze o metan nikt nie poklepie Polski po plecach i nie powie „dobra robota”. To po prostu kolejna żmudna sprawa, gdzie znów trzeba się unijnemu establishmentowi postawić. W nadziei, że w końcu kiedyś wymusimy na nich bardziej partnerskie traktowanie.

Emerytury
Stażowe