Ubiegłotygodniowe głosowanie w sprawie propozycji zmian traktatów unijnych w Parlamencie Europejskim, niewątpliwie wlewa odrobinę nadziei na to, iż powoli zaczyna docierać do szerszych kręgów w Europie, w jakim kierunku chcą pchać Unię Europejską neobolszewiccy szaleńcy. Wprawdzie nie udało się na tym etapie powstrzymać tego obłędu, ale z pewnością jest to poważny sygnał pokazujący, że łatwo już było.
Wielkim przegranym 15 października jest polska młodzież, która w największym stopniu przyczyniła się do zwycięstwa wysoce niestabilnej koalicji. To znany schemat, który po raz kolejny się sprawdził.
Przed kilkoma dniami śledziłem na platformie X (dawniej Twitter) ciekawą dyskusję nad relacjami polsko-niemieckimi oraz o polityczno-prawnym bezpieczeństwie zachodniej granicy RP. Była to dyskusja merytoryczna, a jeden z uczestników zamieścił tegoroczne stanowisko Ministerstwa Spraw Zagranicznych w tej materii.
W ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami wielkiego przyspieszenia w Brukseli. To przyspieszenie nastąpiło między innymi w obszarze prac nad całkowitą rewizją obecnego kształtu instytucjonalnego Unii Europejskiej. Przedstawiony ostatecznie przez grupę czworga Niemców i Verhofstadta dokument, zawierający proponowane w tym zakresie zmiany, został już skierowany do dalszych prac w Parlamencie Europejskim. Oznacza to uruchomienie formalnej machiny zmiany dotychczas obowiązujących w UE regulacji traktatowych
Po porażce odniesionej w polu warto mieć gdzie się wycofać by przegrupować siły, dać odetchnąć ludziom i przygotować się do następnej walki. Tak przynajmniej robi przezorny dowódca.
Polska szykuje się na kolejne wyzwanie – wprowadzenie nowego podatku, który uderzy w kierowców. Począwszy od roku 2024, właściciele pojazdów spalinowych zostaną obciążeni tym podatkiem, a im pojazd będzie starszy, tym większe obciążenie finansowe będą musieli ponieść.
Synod o synodalności, który zapowiedział Watykan, wywołuje wiele kontrowersji. Niektórzy uważają go za ważny krok w kierunku demokratyzacji Kościoła, inni zaś widzą w nim potencjalne zagrożenie dla tradycji i jedności katolickiej wspólnoty. Czy synod o synodalności jest naprawdę potrzebny i czy może przynieść więcej szkód niż korzyści?
Utarło się takie przekonanie, że jesienią wszystkim robi się smutno. Są tacy, którzy najchętniej usunęli by tych kilka jesiennych miesięcy z kalendarza. Względnie zamknęli się w kapsule hibernacyjnej i obudzili już podczas styczniowych mrozów albo nawet wiosną. Nie wszyscy podzielają tą ocenę jesieni.
Według Słownika Wyrazów Obcych PWN z 1980 r., „Patriota” – to człowiek kochający swoją ojczyznę i naród, gotów do poświęceń dla ich dobra.
Konflikt izraelsko-palestyński nie jest konfliktem o ziemię, o terytorium, o życiową przestrzeń. To tylko zasłona dymna.
Często myślę, że lewicowcy traktują problem masowej nielegalnej, a przez to bardzo niebezpiecznej dla wszystkich stron – imigracji, jak jakiś psychopatyczny teleturniej, w którym oni jako zbawcy świata w swej aktywistycznej formie, stają na skraju lasu i niczym bogowie, w świetle kamer oczekują na tych, którym udało się przedrzeć przez las przy - 30 stopniach…
Jeśli wierzyć badaczom dawnego, przedchrześcijańskiego folkloru ludów celtyckich, noc z 31 października na 1 listopada stanowiła koniec starego i początek nowego roku. Różne obrzędy i czynności magiczne przypadające na ten czas także u Słowian zdają się wskazywać na dużą wagę przywiązywaną do tego jesiennego święta.
Unia Europejska bierze się za tworzenie Ministerstwa Prawdy! W ostatnich tygodniach bowiem weszła w życie nowa ustawa, która pozbywać się ma z internetu „mowy nienawiści i dezinformacji”. Trafia ona we wszystkie większe platformy, a o tym, co jest faktem, a co nie – o tym będą decydować biurokraci w Brukseli.
Izrael zapowiada przeprowadzenie na terytorium Strefy Gazy odpowiedzi militarnej na atak i zbrodnie Hamasu z zeszłego tygodnia.
Tego chcieliby głównie politycy o skrajnie antykatolickiej proweniencji i ludzie chorzy z nienawiści do tego stopnia, że ich marzeniem byłoby, abyśmy nie opuszczali kościelnych murów. Mówią wtedy, że „wiara jest prywatną sprawą”. Nic bardziej mylnego.
Kto by chciał spędzać urlop jesienią w Polsce? Zdawać by się mogło, że nikt. Ta forma spędzania wolnego czasu zaczyna jednak zdobywać sobie coraz większą popularność.
Wybory w Polsce 15 października 2023 r. będą kluczowym momentem dla przyszłości Europy. Europa nigdy nie była tak bardzo w uścisku autodestrukcyjnych sił jak dziś. Procesami uruchamianymi przez jej zachodnią część kierują Francja i Niemcy, które kontrolują brukselską biurokrację. W rzeczywistości jest to eksperyment, jakiego żadna cywilizacja wcześniej nie widziała. Niektórzy będą twierdzić, że w ten sposób upadło Imperium Rzymskie i Europa powtarza jego historię. Nic bardziej mylnego.
Widzieliście już niemiecko-francuski paszkwil, który jedna z największych europejskich telewizji wypuściła o Polsce? Ja widziałem, żebyście Wy nie musieli. A jest w nim wszystko: groźna religia, wesołe aborcjonistki, polscy „rasiści”, wyzwolenie z komunizmu przez Unię Europejską i nadzieja na powrót Tuska.
Na świecie żyje aż 20 milionów osób, które są dumne z polskiego pochodzenia. To olbrzymi potencjał, który trzeba połączyć, aby służył w świecie Polsce i pomagał tworzyć nowoczesny wizerunek Polski, polskiej kultury, nauki i ekonomii. Czas, aby ten przekaz dotarł do polskich i polonijnych elit.
Najnowsze wyniki badań Spisu Powszechnego każą bić na alarm… Ale co to, nikt nie bije na trwogę… Może dzwony straciły swe serca, albo nie ma chętnych, aby wprowadzić je w ruch… Sprawdźcie te dramatyczne dane!