[Felieton „TS] Karol Gac: Ślepy anty-PiS tylko u nas
[Felieton „TS"] Karol Gac: Ślepy anty-PiS

Krzysztof Stanowski wyreżyserował niedawno kolegium redakcyjne, na którym omawiał rzekomą linię Kanału Zero, co dało pretekst do ataku. Z kolei oficer GRU Paweł Rubcow vel Pablo González, który ostatnie miesiące spędził w polskim areszcie, witany był na lotnisku przez Władimira Putina, choć jeszcze niedawno brylował na salonach. Tych dwóch, bardzo odległych od siebie spraw nie łączy pozornie nic, ale obie pokazują, jak ślepy potrafi być prosty anty-PiS.

Manipulacje mediów głównego nurtu: jak Polakom robi się masowe pranie mózgów tylko u nas
Manipulacje mediów głównego nurtu: jak Polakom robi się masowe pranie mózgów

Media głównego nurtu – przede wszystkim TVP i TVN – już nie tylko posługują się półprawdami, a czasami nawet kłamstwem, ale coraz częściej sięgają do zwykłej manipulacji – celowo odwracając uwagę widzów i słuchaczy od spraw ważnych, wrzucają do informacji treści, których nie powstydziłyby się polskie bulwarówki z lat 90. XX wieku.

Największa wina Tuska: od patriotyzmu do uległości tylko u nas
Największa wina Tuska: od patriotyzmu do uległości

Pośród wielu grzechów obecnej ekipy rządzącej jednym z najważniejszych jest ogałacanie Polski z morale potrzebnego do stawienia czoła agresywnym sąsiadom.

[Felieton „TS”] Magdalena Okraska: Wspólna waluta to żaden ideał tylko u nas
[Felieton „TS”] Magdalena Okraska: Wspólna waluta to żaden ideał

Eurosceptycyzm – czy w ogóle jakiekolwiek wątpliwości co do kształtu Unii Europejskiej, roli Polski w tym ciele, roli innych państw, które były tam przed nami – zdaje się u nas wykluczać z debaty prowadzonej przez „przyzwoitych ludzi”. Nie dopuszcza się odrębnych głosów, uważa się je wręcz za „szurskie”. W Polsce nie istnieje lewicowa krytyka Unii z pozycji społecznych czy gospodarczych. Zarówno lewica, jak i spora część prawicy prześcigają się w biegu przez płotki na „europejskość”, tak jakby jej rewersem nie było samostanowienie, lecz wyłącznie wstecznictwo.

Prof. Elżbieta Chojna-Duch: Wszystko jest możliwe, ale wejście do NBP nie jest tak łatwe jak do PAP tylko u nas
Prof. Elżbieta Chojna-Duch: Wszystko jest możliwe, ale wejście do NBP nie jest tak łatwe jak do PAP

- Dlaczego rządowi Donalda Tuska przeszkadza Adam Glapiński? - Może dlatego że wypowiedział się przeciwko walucie euro, sprzeciwiając się przekazaniu władzy z zakresu polityki pieniężnej poza Polskę - mówi w rozmowie z Moniką Rutke prof. Elżbieta Chojna-Duch.

Coraz większy paraliż decyzyjny: drogi rządowej koalicji się rozjeżdżają tylko u nas
Coraz większy paraliż decyzyjny: drogi rządowej koalicji się rozjeżdżają

Rządząca koalicja nie ma wspólnego celu – nie łączy jej program, istotne projekty rozwojowe czy infrastrukturalne, a nawet jedność światopoglądowa. Także chęć rozliczania PiS przestała być spoiwem. Pozostała tylko chęć utrzymania władzy.

Europejska integracja czy niemiecka dominacja? Jak Polska podporządkowuje się Berlinowi tylko u nas
Europejska integracja czy niemiecka dominacja? Jak Polska podporządkowuje się Berlinowi

Unia Europejska od lat jest czymś w rodzaju niemieckiego gospodarstwa pomocniczego. Na wprowadzeniu euro najbardziej skorzystała RFN, podczas gdy dla lokalnych gospodarek nawet najsilniejszych państw korzyść z tego płynąca była w najlepszym razie dyskusyjna. Rządząca dziś naszym krajem ekipa podporządkowuje swoje decyzje gospodarczym interesom sąsiada, co widać po losach kluczowych inwestycji. Jednak wszystko, co znamy, blednie w obliczu pomysłu, który Niemcy mają – jak się zdaje – na Ukrainę.

[Felieton „TS”] Rafał Woś: Skok na bank. Bank centralny tylko u nas
[Felieton „TS”] Rafał Woś: Skok na bank. Bank centralny

Jeżeli polowanie obecnej koalicji na prezesa NBP Adama Glapińskiego zakończy się – choćby nawet częściowym – sukcesem polujących, to… niech ma nas w opiece dobry Bóg przy okazji następnego dużego kryzysu.

tylko u nas
Atak na polskiego złotego – nowy numer „Tygodnika Solidarność”

„Rząd pcha Polskę w stronę finansowej przepaści” – pisze w nowym numerze „Tygodnika Solidarność” redaktor naczelny Michał Ossowski. „Nie ulega wątpliwości, że podjęcie wobec prezesa NBP działań w podobnej skali jak w przypadku prokuratury czy mediów może mieć o wiele dalej idące konsekwencje. Mogą one doprowadzić do całkowitej utraty i tak już nadwątlonego zaufania, a w konsekwencji nawet do załamania systemu finansowego” – konstatuje szef tygodnika. O bezpieczeństwie i suwerenności monetarnej Polski piszemy w najnowszym „TySolu”.

Poznaj historie nawróconych wiedźm tylko u nas
Poznaj historie nawróconych wiedźm

Naela Rose była wiedźmą uprawiającą rytuały z użyciem krwi. Angelamarie Scafidi – instruktorką jogi głęboko zaangażowaną w New Age i astrologię.

Mateusz Ciawłowski: Rozpycham się łokciami w internecie tylko u nas
Mateusz Ciawłowski: Rozpycham się łokciami w internecie

– Muzyka jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Ona musi być oparta na dobrym PR, dobrych relacjach z ludźmi oraz na budowaniu marki osobistej – mówi Mateusz Ciawłowski, muzyk, wokalista, autor tekstów, kompozytor, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.

[Felieton „TS”] Cezary Krysztopa: Nikt nie ma „prawa do dziecka”, to dziecko ma prawo do mamy i taty tylko u nas
[Felieton „TS”] Cezary Krysztopa: Nikt nie ma „prawa do dziecka”, to dziecko ma prawo do mamy i taty

Jednym z najbardziej chorych postulatów ideologów LGBT jest rzekome „prawo do posiadania dzieci”. Tym bardziej że tajemnicą poliszynela jest, że nawet najbardziej tęczowi aktywiści LGBT rodzą się niestety w całkiem zwyczajnych faszystowskich i patriarchalnych związkach hetero.

Patologie pracy zdalnej: czy pracownik powinien mieć zagwarantowane prawo do bycia offline? tylko u nas
Patologie pracy zdalnej: czy pracownik powinien mieć zagwarantowane prawo do bycia offline?

Zacieranie się granicy między czasem pracy a czasem wolnym, kolidowanie obowiązków służbowych z życiem rodzinnym, permanentny stres, gorączkowe sprawdzanie telefonu czy konieczność pozostawania w pobliżu komputera do późnych godzin wieczornych. Czy pracownik powinien mieć zagwarantowane prawo do bycia offline?

[Felieton „TS”] Marek Jan Chodakiewicz: Dżihad dziś w źródłach tylko u nas
[Felieton „TS”] Marek Jan Chodakiewicz: Dżihad dziś w źródłach

Często słyszy się, że muzułmanie to wieczne ofiary Zachodu (a niektórzy wliczają w to również Rosję). Imperializm, kolonializm etc. Takie zarzuty stawia się naturalnie już od czasów wypraw krzyżowych. Niby nie były sprowokowane niczym, bo islam to rzekomo religia pokoju.

Totalitaryzm bez gułagów: żyjemy w imperium poprawności politycznej tylko u nas
Totalitaryzm bez gułagów: żyjemy w imperium poprawności politycznej

Gdy najtęższe umysły postanowiły oświecić zaczadzonych religijnym zabobonem maluczkich, zaczęła drżeć w posadach cała Europa. Byłoby oczywiście nadużyciem twierdzić, że winni wandejskiej hekatomby – notabene pierwszego w dziejach zaplanowanego i z robotyczną precyzją wykonanego ludobójstwa – pisali filozoficzne epistoły i umowy społeczne.

Co nam mówi dziś ks. Jerzy? „Prawda kształtuje męstwo, tak potrzebne wierzącym” tylko u nas
Co nam mówi dziś ks. Jerzy? „Prawda kształtuje męstwo, tak potrzebne wierzącym”

Droga księdza Jerzego zaczęła się od fundamentów: wiary i miłości, do których dołączyły wolność i prowadząca do niej prawda.

[Felieton „TS”] Jan Wróbel: Stefano Lavarini, polski niedoceniany ekspert tylko u nas
[Felieton „TS”] Jan Wróbel: Stefano Lavarini, polski niedoceniany ekspert

Nie przepadałem nigdy za komentarzem Dariusza Szpakowskiego. Ma bowiem ten zasłużony komentator manierę uwieszania się jednego – być może wartościowego nawet – przemyślenia. Powiedzmy, że przeciwnik ma „dopracowany styl”, a polscy piłkarze, dopiero go wyrabiają – i chociażby nie wiem, co działo się na boisku, usłyszymy z 15 razy, o ile nie z 50, o tym stylu wyrobionym.

Europa stała się pośmiewiskiem świata: echa bluźnierczego otwarcia Igrzysk Olimpijskich tylko u nas
Europa stała się pośmiewiskiem świata: echa bluźnierczego otwarcia Igrzysk Olimpijskich

Europa jest kontynentem włóczęgów duchowych. Agresywny laicyzm ceremonią otwarcia igrzysk w Paryżu kolejny raz pokazał, że jest ideologią bankrutującą sięgającą po coraz bardziej ubogie i ordynarne środki wyrażania siebie.

Co zrobić, gdy odszkodowanie z OC sprawcy jest zbyt niskie? Ekspert odpowiada tylko u nas
Co zrobić, gdy odszkodowanie z OC sprawcy jest zbyt niskie? Ekspert odpowiada

Miałem kolizję drogową. Inny pojazd znajdujący się na drodze uderzył w tył mojego auta. Z OC sprawcy dostałem odszkodowanie, ale w mojej opinii za niskie. Co mogę z tym zrobić i ile mam czasu, żeby się tym zająć?

Unia Europejska mówi stop. Poważne zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji tylko u nas
Unia Europejska mówi "stop". Poważne zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji

Od 1 sierpnia w Unii Europejskiej weszły regulacje – pierwsze w świecie – dotyczące sztucznej inteligencji i jej pozycji w kontaktach z ludźmi. Pracami nad unijnym prawem przyglądali się wszyscy prawodawcy świata, przede wszystkim Amerykanie, Japończycy i bardziej rozwinięte kraje arabskie. AI Act, jak nazywa się zbiór dokumentów i przepisów EU, w ciągu dwóch lat ma być implementowany w systemach prawnych krajów członkowskich, przy czym wdrożenie to musi się odbyć jeden do jednego. Unijni prawnicy nie pozostawili miejsca na interpretację przepisów.

Emerytury
Stażowe