Wiadomości
Dzieje Kościoła w soczewce jednego dnia
tylko u nas
Już za kilka dni obchodzić będziemy kolejną, tym razem okrągłą bo osiemdziesiątą rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. Mnie, warszawiakowi, no może nie staremu ale w średnim wieku, ciężko było by przejść nad tą datą bez żadnej refleksji. Pozwólcie więc Państwo, że się z Wami garścią tych refleksji podzielę.
Wiadomości
24 lipca – „o dniu ów”!
Wiadomości
ZABRAKŁO ZAGŁOBY...
polityka
INACZEJ NIŻ EUROPA
Wiadomości
Kilka słów o demografii czyli problem Polski
polityka
Nowe władze Parlamentu Europejskiego
Wiadomości
DZIWNY TEN PARYŻ PRZED IGRZYSKAMI
polityka
FINLANDII „STOP” DLA NIELEGALNYCH IMIGRANTÓW!
polityka
Jedna wyspa - dwie planety...
polityka
W dniach 10-12 lipca w Buenos Aires miała miejsce II edycja Panamerykańskiego Forum Młodych Polityków. Jak wskazują organizatorzy, Forum to przestrzeń skupiająca młodych liderów z obu Ameryk i Europy, zaangażowanych w zdroworozsądkową politykę, która broni podstawowych wartości kultury zachodniej. Forum ma na celu stworzenie sieci liderów politycznych, aktywistów i ludzi biznesu, która stara się stać – w perspektywie średnio- i długoterminowej – proaktywnym odpowiednikiem Forum São Paulo i Grupo de Puebla. Te ostatnie skupiają od lat lewicowe organizacje i partie Ameryki Łacińskiej
Wiadomości
Jak wielki angielski pisarz Polski bronił
polityka
AMERYKAŃSKI GAME-CHANGER?
polityka
Ameryka wygrała los na historycznej loterii i zamiast przygnębiającego pogrzebu, przez 4 dni można było obejrzeć republikańską Konwencję, festiwal patriotyzmu i nadziei. A przecież Ameryka była pół centymetra, albo spóźniony obrót głowy Trumpa od wojny domowej. Są głosy Demokratów, że Trump sam zorganizował na siebie zamach, albo nawet umieścił przy uchu ładunek wybuchowy!Kula zamachowca, która miała zniszczyć kandydata Trumpa i jego szanse na prezydenturę, wyeliminowała jednak Bidena. Karma wraca
polityka
GRUZJA TO CZĘŚĆ ZACHODU
polityka
IM WIĘCEJ UNII - TYM MNIEJ EUROPY...
tylko u nas
Kolejne miesiące rządów uśmiechniętej koalicji potęgują wrażenie, że rządzi nami gromada niekompetentnych ludzi, przypominająca Gang Olsena. Ostatni blamaż z nieskutecznym aresztowaniem ministra Marcina Romanowskiego wydaje się to potwierdzać ale to nie jest dobra wiadomość dla Polski.
z ostatniej chwili
ŚMIERĆ SZPIEGA
polityka
My, pesymiści...
Wiadomości
Polski tenisowy raj w Paryżu?