NEGATYWNI "BOHATEROWIE"
WYBORY WE FRANCJI I RADOŚĆ ROSJI
Nic się nie stało? To tylko sport?
Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych poinformował, że resort, wbrew słowom Radosława Sikorskiego, nie dysponuje dokumentem potwierdzającym, że Polska nie będzie zmuszona do przyjęcia imigrantów. Była to odpowiedź na wniosek o dostęp do informacji publicznej złożony przez Instytut Ordo Iuris w reakcji na wypowiedź Radosława Sikorskiego, która padła w „Faktach po Faktach” na antenie TVN24. Minister spraw zagranicznych podczas rozmowy z Piotrem Kraśko poinformował, że jego rząd uzyskał pisemne potwierdzenie, iż żadne państwo członkowskie UE nie będzie zmuszone do przyjęcia migrantów. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Wroński zaznaczył jednak, że wspomnianą gwarancję stanowić ma pakt azylowo-migracyjny, który zakłada, że żaden kraj Unii Europejskiej do przyjęcia migrantów nie będzie zmuszany, gdyż będzie mógł zapłacić za ich pobyt. Pakt o migracji i azylu jest kontrowersyjnym zbiorem kilku aktów prawnych, dotyczących polityki migracyjnej.
Historia piłką pisana
NASZE "PAPUGI", NASZE WYROKI, NASZE POSTULATY. ZAPISKI O WROCŁAWSKIM PODZIEMIU
DLACZEGO NA WYSPACH BRYTYJSKICH PRZEGRAŁA PRAWICA?
Polityczne gesty z piłką w tle
Dzięki nowoczesnym technologiom zapisu i przekazywania informacji możemy oglądać trwającą już trzeci rok wojnę niemalże na żywo. Informacje, jakie docierają do nas z tego najbardziej krwawego od dekad europejskiego konfliktu dostarczają ciekawych przemyśleń na temat rozwoju technik wojennych.
W PUŁAPCE RANKINGÓW
WIELKA REPREZENTACJA I ROSNĄCY NIEPOKÓJ
Francja... przed wyborami
Urodziła się w 1925 r. we wsi Opatkowice w powiecie puławskim i dorastała w towarzystwie 3 sióstr i brata. Do siostry w okupowanej Warszawie dotarła w 1940 r., wstępując do podziemnej Armii Krajowej. W czasie powstania była specjalistką od produkcji “koktajli Mołotowa”, zaopatrzenia i opieki nad rannymi. W książce Kuffla znajdziemy relacje z kilku przypadkowych cudownych “ocaleń” Stelli i jej sióstr.
Czerwone światło dla imigrantów
CORAZ MNIEJ ROSJI W MONGOLSKIM STEPIE
Walczaki z Mongolii, faworyci z Polski
FRANCJA PO WYBORACH - I PRZED WYBORAMI
WYBORY DO BRUKSELI - I CO DALEJ?
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekt rozporządzenia, które zakłada zmiany w organizacji lekcji religii w szkołach. MEN chce ograniczenia liczby godzin katechezy, przeniesienia tych zajęć na pierwszą lub ostatnią godzinę lekcyjną, organizacji lekcji religii w łączonych grupach międzyklasowych czy rezygnacji z wliczania ocen z religii do średniej. Instytut Ordo Iuris, Centrum Życia i Rodziny oraz Stowarzyszenie Katechetów Świeckich przygotowały petycję do ministerstwa, w której wzywają do wycofania się z planowanych zmian. Autorzy apelu przypominają, że możliwość nauczania religii w szkołach jest gwarantowana przez Konstytucję i Konkordat. Petycję można podpisywać na stronie religiazostajewszkole.pl.
DZIADEK, RZEPKA I VON DER LEYEN