Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann, które w środę wywalczyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w czwórce podwójnej, wróciły już do Polski. Na lotnisku w Warszawie wioślarki powitały setki osób.
O godz. 17, jak co roku, w godzinę „W” zawyły syreny alarmowe. Na stołecznych ulicach zatrzymały się samochody, a mieszkańcy Warszawy stanęli na baczność, niektórzy odpalili race i w milczeniu oddali hołd Powstańcom Warszawskim.
Białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska ujawniła, że próbowano na siłę odesłać ją do kraju za krytykę sztabu trenerskiego. W niedzielę zawieziono ją na lotnisko Haneda, ale udało jej się pozbyć "opiekunów", a ona sama zgłosiła się na policję, gdzie poprosiła o ochronę.
Według informacji podanych przez serwis polsatnews.pl znane już są wyniki badań toksykologii. Mężczyzna miał brać silne leki opioidowe.
Amerykanie są traktowani inaczej – uważa trener polskich biegaczy Marek Rożej.
Dno kulturowe – komentuje całą sytuację jeden z internautów.
Używanie mojego zachowania do ataku na Woodstock czy WOŚP jest chwytem poniżej pasa — okrzyki wznosiłem ja i to ja za nie odpowiadam – pisze na Facebooku raper Łona.
Nie będę świnią, aby mówić o nazwiskach czy pokazywać SMS-y od posłów KO, którzy dopytywali w kuluarach, kiedy będą podwyżki – powiedział na antenie Polsat News wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Oddajemy hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Pamiętamy! – napisali w niedzielę na Twitterze przedstawiciele Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie.
Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w ten sposób czci pamięć o wydarzeniach sprzed 77 lat.
Winni jesteśmy pamięć, hołd i zrozumienie. Modlitwę - napisał na Twitterze minister Piotr Gliński
Nie możemy zwątpić w wolność. Jesteśmy to winni Powstańcom. Chwała Bohaterom! - napisał na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.
Stuletni były strażnik w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Sachsenhausen stanie przed sądem w Neuruppinie w kraju związkowym Brandenburgia - poinformował w niedzielę tygodnik "Welt am Sonntag".
W ramach 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przypominamy wywiad z dr. Piotrem Łysakowskim, który ukazał się w "Tygodniku Solidarność" w 2019 roku o tym jak Niemcy postrzegają ten zryw.
- W masie migrantów trafiających nad Wisłę jest wielu katolików. Od lat staram się otwierać Kościół na wiernych z innych krajów. Niestety ciągle panuje przekonanie, że to czysta egzotyka, a nie wyzwanie pastoralne – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem misjonarz werbista o dr Jackek Gniadek SVD, dyrektor Centrum Migranta Fu Shenfu i Prezes Stowarzyszenia Sinicum im. Michała Boyma SJ.
Przed nami odbudowa Pałacu Saskiego, Pałacu Bruhla oraz kamienic przy ul. Królewskiej zburzonych z premedytacją przez Niemców; odbudujemy zniszczone obiekty, by pokazać, że polski duch jest silniejszy niż wyrok często okrutnej historii - zaznaczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii Arminem Laschetem. Armin Laschet jest typowany na następcę Angeli Merkel na stanowisku kanclerza Niemiec.
Od wybuchu Powstania Warszawskiego mija w tym roku 77 lat. Jak co roku, w godzinę W zawyją syreny, a ludzie wyjdą tłumnie na ulice, by minutą ciszy oddać hołd bohaterom tamtych dni. Czy ideały powstańcze są dla nas jeszcze żywe?
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie
Bliski Wschód kojarzy się głownie Polakom z areną militarnych starć w Syrii, Iraku czy u podnóża afgańskiego Hindukuszu. Co ciekawe, w zapomnienie wyrzucono dzieje polskich gigantów literatury, którzy do tego regionu podróżowali.