Obrzydliwy postępek, tania farsa – tak oceniają białoruskie media państwowe postępowanie lekkoatletki Krysciny Cimanouskiej. W niedzielę w Tokio białoruska sprinterka oświadczyła, że za krytykę władz sportowych została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich i próbowano ją siłą wywieźć do kraju.
Dziennikarz i komentator sportowy Mateusz Borek poinformował na Twitterze, iż jego publikacje w Przeglądzie Sportowym zostały wstrzymane decyzją właściciela tytułu - szefa portalu Onet.pl.
Polska rozpoczęła proces przyznawania azylu białoruskiej sprinterce Kryscinie Cimanouskiej, która odmówiła powrotu do kraju z Igrzysk Olimpijskich w Tokio - podała japońska telewizja NHK, powołując się na źródła.
- Chciałabym, aby dostarczyć państwu dużo emocji. Trzymajcie kciuki. Wtorek 13:35 - powiedziała Anita Włodarczyk, dwukrotna mistrzyni olimpijska.
1 sierpnia Warszawa i cała Polska obchodziły 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w całym kraju odbywały się uroczystości, a Warszawiacy gromadzili się w miejscach związanych z Powstaniem. Jednym z takich miejsc był Pawiak - największe niemieckie więzienie polityczne na terytorium okupowanej Polski, zniszczone przez Niemców podczas powstania warszawskiego w sierpniu 1944. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji fotoreportera "TS" Tomasza Gutrego.
Chodzi o białoruską lekkoatletkę, której Polska zaoferowała wizę humanitarną.
Na poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w nocy z niedzieli na poniedziałek w Zamościu doszło do "bandyckiego aktu". "Sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz podpalił punkt szczepień" - powiedział.
Na łamach magazynu "Newsweek Polska" w rocznicę Powstania Warszawskiego opublikowano tekst "Powstanie Warszawskie. "AK wydała wyrok na Warszawę". Publikację w ostrych słowach skomentował były poseł Kukiz'15 i historyk Tomasz Jaskóła.
Ja generalnie stoję na stanowisku takim, że polska konstytucja jest aktem prawa najwyższego. Jednak sytuacja jest zawiła, bo jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, chcemy być w Unii Europejskiej, korzystamy na wolnym handlu, polskie firmy rosną, pracownicy mają wyższe wynagrodzenia, o to tutaj chodzi. W związku z tym musimy doprowadzić do pewnego porozumienia z Unią Europejską – powiedział w niedzielę w Telewizji Republika premier Mateusz Morawiecki.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski udzielił wywiadu dziennikowi "Rzeczpospolita", gdzie skomentował m.in swój spór na łonie Platformy Obywatelskiej z Donaldem Tuskiem.
Przewaga dowodów świadczy o tym, że wirus, który wywołał pandemię Covid-19, wydostał się z ośrodka badawczego w chińskim mieście Wuhan – głosi raport amerykańskiej Partii Republikańskiej opublikowany w poniedziałek.
1 sierpnia Warszawa i cała Polska obchodziły 77. rocznice Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w całym kraju odbywały się uroczystości, a Warszawiacy gromadzili się w miejscach związanych z Powstaniem, również przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.
Z całą pewnością Powstańcy Warszawscy byli w nieprawdopodobnie trudnej sytuacji. Łapanki. Rozstrzeliwane rodziny, koledzy, sąsiedzi. Niemcy poniżali Polaków na każdym kroku.
W relacjach Polski z USA jest zmiana w warstwie symbolicznej, ale nie realnej - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Według niego Stany Zjednoczone rozumieją, że Polska na wschodniej flance NATO i UE jest kluczową częścią całego systemu bezpieczeństwa transatlantyckiego.
Rozpoczęło się wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. W wydarzeniu z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego biorą udział m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.
1 sierpnia - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - to dzień dla Warszawy i dla Polski szczególny. Tego dnia trzeba sobie powiedzieć zupełnie jasno, że musimy zrobić wszystko, by nigdy więcej się to już nie powtórzyło.
Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn i jego odpowiednicy na poziomie krajów związkowych zamierzają w poniedziałek wprowadzić zalecenie szczepień przeciw Covid-19 dla dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat oraz podania trzeciej dawki w pełni zaszczepionym osobom starszym - podaje "Bild am Sonntag".
O godz. 17 - w godzinie "W" - o której 77 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie, w stolicy rozległ się dźwięk syren w hołdzie uczestnikom zrywu. Na minutę na ulicach przystanęli przechodnie, zatrzymały się samochody, tramwaje oraz autobusy.
W wieku 70 lat zmarł śpiewak operowy oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi Kazimierz Kowalski. Informację o śmierci artysty podało w niedzielę Radio Łódź, na którego antenie prowadził on cykliczne audycje poświęcone muzyce poważnej.
"Toczy się wojna" - pieniędzmi, mediami chce się nam odebrać polskość, tożsamość, Boga - mówił prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości przed Marszem Powstania Warszawskiego. Zapowiedział przeprowadzenie referendum, "jeśli państwo polskie będzie wycofywało się przed niemieckim agresorem".