„Francuskie samobójstwo” we Francji biło rekordy sprzedaży: 15 tys. egz. dziennie! Równie silne były napaści na książkę i jej autora; nic dziwnego, skoro wieszczy on schyłek Francji, którego główną przyczyną są/będą kobiety-feministki, ruchy gejowskie i wszystkie inne z nimi spokrewnione oraz muzułmańscy imigranci. Za równie niebezpieczne uznaje „mroczne, podziemne wpływy brukselskich technokratów”. W książce bez trudu odnajdziemy symptomy zaraźliwej choroby, która toczy dziś także Polskę i całą cywilizację Zachodu.
Książka autorstwa największych i najodważniejszych myślicieli we współczesnej Polsce, wybitnych postaci polskiego życia publicznego i kulturalnego, m.in.: Andrzej Nowak, Wojciech Roszkowski, Grzegorz Kucharczyk i Patryk Jaki, w nowym, wspólnym dziele.
W przestrzeni polskiej muzyki chrześcijańskiej pojawił się nowy zespół. Jest to projekt o tyle ciekawy, że zrzesza grających i śpiewających wspólnie ojców i dzieci. W czasie szczególnej pamięci o naszych ojcach, z jednym z założycieli grupy Co Tu Się Święci? – a zarazem autorem muzyki i tekstów piosenek na wydanej niedawno debiutanckiej płycie zespołu zatytułowanej „Gdy zechcesz” – muzykiem Dariuszem Carem, rozmawia Aleksandra Jakubiak OV.
„Po drugiej stronie dnia” to film, który powstał, by zwrócić uwagę na szczególną grupę ludzi – tych, którzy doświadczyli kryzysów psychicznych. Scenariusz filmu jest oparty na relacjach byłych pacjentów Szpitala im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.
Wydawnictwo Biały Kruk oraz Klub Ronina mają zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z Jolantą Sosnowską poświęcone jej najnowszej książce pt. „Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki”. Wieczór autorski odbędzie się w poniedziałek 26 czerwca o godzinie 20.00 w Klubie Ronina SDP przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Wydawnictwo Biały Kruk oraz Agere Contra – kawiarnia z wartościami mają zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z Marcinem Wolskim, autorem książki „W 80 podróży dookoła świata”. Odbędzie się ono 31 maja (środa) o godz. 18:30 w Agere Contra w Warszawie (ul. Chłodna 2/18).
PGE Polska Grupa Energetyczna będzie pierwszym mecenasem kultury Muzeum Narodowego w Kielcach. Wsparcie finansowe przyznane w ramach mecenatu ma umożliwić rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty wystawienniczej, wydawniczej i edukacyjnej.
– Jestem osobą wierzącą. W najcięższych momentach życia zawsze odnosiłem się do wiary, do Boga i się tego absolutnie nie wstydzę i nie boję – mówi Rafał Brzozowski, wokalista, prezenter telewizyjny, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
W przeszłości sztuka współczesna miała tendencję do buntu lub sprzeciwu wobec ortodoksyjności. Polscy artyści poszukiwali alternatywnych sposobów pokazywania swoich prac w odpowiedzi na oficjalną państwową estetykę komunistycznego socrealizmu. Na Zachodzie abstrakcyjny ekspresjonizm, pop-art, performance, sztuka konceptualna i sztuka nowych mediów odegrały ważną rolę w odrzuceniu głównego nurtu sztuki ich epoki.
„Akcja Alternatywna Naszość” przybrała formę witkiewiczowskich wygłupów, by mówić o poważnych problemach otaczającej rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych.
Wydawnictwo Biały Kruk oraz Agere Contra – kawiarnia z wartościami mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z Jolantą Sosnowską, autorką czterotomowej, największej na świecie biografii św. Jana Pawła II oraz pierwszej polskiej biografii Benedykta XVI. Wieczór autorski odbędzie się 14 kwietnia 2023 (piątek) o godzinie 18:30 w Agere Contra w Warszawie (ul. Chłodna 2/18).
– Chcemy uczyć odbioru muzyki i jej szanowania. Uczyć szanować muzyków. Kiedy w przedszkolu robię dzieciom koncerty, to rodzice wiedzą, że telefony muszą być wyłączone. Jeżeli ktoś nie ma ochoty słuchać i się bawić, to po prostu nie przychodzi, i takiej higieny słuchania, higieny kultury osobistej trzeba uczyć – mówią Agnieszka Malicka i Sylwia Dziardziel z zespołu 1ONE w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
„Dokąd zmierza Europa” to spotkanie z autorami premierowych książek, które traktują o współczesnej sytuacji w Polsce i Europie oraz przyszłości naszego kręgu kulturowego i cywilizacyjnego. Uroczyste spotkanie odbędzie się 1 kwietnia 2023 (sobota) o godz. 16.00 w Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, ul. S. Faustyny 3. Organizatorami są wydawnictwo Biały Kruk oraz Polska Fundacja Humanistyczna im. bł. Wincentego Kadłubka. Spotkanie poprowadzi Anna Popek.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na cykl publicznych dyskusji z udziałem artystów, autorów, kuratorów i myślicieli z Europy, których celem jest otwarcie nowych perspektyw w myśleniu o kwestiach dzielących współczesne społeczeństwa, takich jak religia, migracja, prawa kobiet, tożsamość płciowa i kulturowa, Unia Europejska i kultura ponowoczesna. Nie zabraknie też czasu na pytania i wypowiedzi słuchaczy.
„Święty” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia śledztwa w sprawie brawurowej kradzieży figury Świętego Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej w latach 80-tych.
Choć niektóre gry komputerowe dostarczają doznania artystyczne na równi z innymi dziełami sztuki, to większość popularnych produkcji jest przede wszystkim źródłem rozrywki. Czasami gracze idą na skróty i korzystają z modów oraz kodów do gier. To popularny sposób na urozmaicenie rozgrywki, ale gracze sięgają po nie też w innych sytuacjach. Czym są mody oraz kody do gier? Gdzie ich szukać i co warto o nich wiedzieć?
Wystawę prezentującą zdjęcia wykonane przez legendarnego fotografa „Tygodnika Solidarność” Tomasza Gutrego będzie można zobaczyć od 11 do 24 marca w Domu Pielgrzyma AMICUS w Warszawie przy ul. Kardynała Stanisława Hozjusza 2. O autorze zdjęć pisze Mateusz Kosiński.
Od 3 marca możemy oglądać film „Filip” produkcji TVP. Produkcja została uhonorowana na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Srebrne Lwy otrzymali jego reżyser Michał Kwieciński oraz producent Krystyna Świeca.
„No bo co w końcu, kurczaki! No bo co w końcu, jestem tylko dzieckiem! No bo co w końcu, kurczę pieczone!” – Mikołajek.
„Swinging with Sinatra” już 5 marca – gratulacje dla laureatów konkursu.