Klub PiS złożył w poniedziałek w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych wydanych z naruszeniem prawa stołecznych decyzji reprywatyzacyjnych. Chodzi m.in. o usprawnienie procedury przyznawania odszkodowań dla lokatorów.
W poniedziałek dziennikarz i publicysta Wojciech Wybranowski ogłosił na Twitterze, iż właśnie zakończył dzisiaj wieloletnią współpracę z prawicowym tygodnikiem "DoRzeczy".
Stowarzyszenie Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych Regionu Dolnego Śląska apeluje o poparcie kandydatury Andrzeja Dudy w tegorocznych wyborach prezydenckich.
Jak donosi korespondentka radia RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon, Komisja Europejska grozi "wstrzymaniem dotacji regionom w Polsce, które ogłosiły strefy wolne od LGBT". - Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości... - miała powiedzieć komisarz Vera Jourova. Problem w tym, że takie strefy w Polsce nie istnieją, a pogłoski o nich są efektem fake newsa rozpowszechnionego przez działacza LGBT Barta Staszewskiego, który poprzykręcał tabliczki "strefa wolna od LGBT" do tablic z nazwami miejscowości, porobił zdjęcia i okłamał w ten sposób światową opinię publiczną
- Prezydent Warszawy ucieka od tej kwestii, że nie chce o tej sprawie rozmawiać, unika lokatorów i ciągle reprezentuje interesy układu reprywatyzacyjnego, tych którzy chcą wyrzucać lokatorów z domu, a nie tych, którzy są lokatorami, stroną słabszą, która nie zawsze może i potrafi się bronić - mówił aktywista miejski Jan Śpiewak na konferencji prasowej.
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska włączyła się do światopoglądowej dyskusji nt. LGBT - zwróciła uwagę, że "może błędem [środowisk LGBT - red.] jest organizowanie agresywnych seksualnych parad na ulicach". Po napisaniu tego tweeta wylała się na nią fala krytyki ze strony dotychczas przychylnych jej środowisk, a sama dziennikarka musi tłumaczyć się ze swoich słów.
Dwa największe autorytety w polskiej polityce to dla mnie papież Jan Paweł II i śp. prezydent Lech Kaczyński - mówił w poniedziałek w Lublinie na spotkaniu w ramach trwającej kampanii wyborczej ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.
W niedzielę 14 czerwca, w 80. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów do KL Auschwitz, redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk opublikował wpis, w którym pisał, iż "Naziści wysłali w latach 1933-1945 5-15 tys. homoseksualistów do obozów koncentracyjnych, w tym do Auschwitz". Do sprawy odniósł się na Twitterze korespondent TVP w Berlinie, Cezary Gmyz.
PGNiG zawarło z Gazpromem aneks do kontraktu jamalskiego, w którym m.in. uzgodniono, że 1 lipca 2020 r. rosyjski koncern zwróci ok. 1,5 mld dol. nadpłaty za gaz dostarczany po 1 listopada 2014 r. Zwrot nakazał wyrok arbitrażu.
Polityk PSL syn Władysława Bartoszewskiego był gościem radiowej Jedynki, podczas rozmowy ocenił, że Rafał Trzaskowski nie chce debaty z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, ponieważ "boi się, że spadnie mu poparcie". W jego ocenie wyborcy pownni móc poznać różnice pomiędzy kandydatami.
W programie TVP „Studio Polska” posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek poinformowała, że jest osobą biseksualną. Wyznanie to skomentował goszczący w studiu Adam Borowski, działacz opozycji demokratycznej i niepodległościowej w PRL. - Macie jakąś fiksacje obnosząc się publicznie ze swoją seksualnością. Mnie nie obchodzi, co pani robi w łóżku - mocno skomentował działacz.
B. premier Belgii Elio Di Rupo powinien najpierw zwrócić uwagę, jak są traktowani chrześcijanie m.in. w Belgii – podkreślił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, pytany o reakcję Di Rupo na wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy nt. ruchu LGBT.
W poniedziałkowej Porannej rozmowie w RMF FM gościem był przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. - Pan łamie wszelkie zasady jakiejkolwiek rozmowy - skomentował red. Robert Mazurek, gdy polityk wciąż uciekał od odpowiedzi na zadane pytanie.
W niedzielę 14 czerwca miała miejsce 80. rocznica pierwszego transportu polskich więźniów do KL Auschwitz. Prezydent Andrzej Duda razem z byłymi więźniarkami oraz z Marszałek Sejmu Elżbietą Witek i Wicepremierem Piotrem Glińskim złożyli kwiaty przed Ścianą Straceń w byłym KL Auschwitz. 14 czerwca to także Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Głos w sprawie zabrał na Twitterze red. naczelny Onetu, Bartosz Węglarczyk, którego wpis wywołał prawdziwą burzę.
Wysoka temperatura nie zlikwiduje wirusa. Wirusa zabija dystans - przypomniał w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że już pod koniec tego tygodnia, gdy skończy się badanie przesiewowe na Śląsku, liczba zakażonych powinna spaść.
Jak podaje Wirtualna Polska, gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się w ostatnią niedzielę, zwyciężyłby w niej urzędujący prezydent Andrzej Duda. Różnica pomiędzy nim, a głównym rywalem - kandydatem Koalicji Obywatelskiej - jest jednak minimalna.
Premier Walonii, francuskojęzycznego regionu Belgii, Elio Di Rupo jest oburzony "niebywałą agresją" prezydenta Andrzeja Dudy wobec społeczności LGBT. Polityk chce, żeby na słowa na temat ruchu LGBT zareagowała Unia Europejska.
Dodatkowe wydatki można szacować na 30-50 mld zł, drugie tyle to ubytek dochodów, łącznie deficyt budżetu może wynieść 60-100 mld zł - powiedział PAP główny ekonomista PKO BP Piotr Bujak. Tak szerokie widełki odzwierciedlają dużą niepewność rozwoju sytuacji gospodarczej.
- Jako gej nie życzę sobie używania wypowiedzi pod znakiem LGBT, w moim imieniu. Nie chcę mieć z tym ruchem nic wspólnego. Oni jedynie szkodzą homoseksualnej społeczności, niszczą nasz wizerunek w świecie. Mówię STOP! Ta ideologia nam szkodzi! Czas to zakończyć! - pisze Michał Machowski, internauta, który zdeklarował się jako osoba homoseksualna.
Paweł Zalewski poseł Platformy Obywatelskiej zaatakował Telewizję Publiczną w programie na żywo TVP Info. Odpowiedział mu dziennikarz TVP Piotr Adamczyk