W podwarszawskich Szeligach rozpoczęła się konferencja programowa kandydata na Prezydenta RP Karola Nawockiego. Bierze w niej udział Piotr Duda przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
W manifestacji zorganizowanej przez Komisję Krajową NSZZ "Solidarność" w Gdańsku 7 lutego licznie uczestniczyli przedstawiciele Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ "Solidarność", w tym funkcjonariusze PSP. Niektórzy przybyli na protest w mundurach. To nie spodobało się Warmińsko-Mazurskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. mgr inż. Michałowi Kamienieckiemu.
Przedstawiciele Solidarności działającej w Siarkopolu oraz pracownicy firmy protestowali dziś w Grzybowie przed siedzibą Grupy Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol S.A.
W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Grzegorz Adamowicz złożył kwiaty na grobach Danuty Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka” na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.
W ostatnich dniach lutego 2025 w Świnoujściu, w zakładzie mięsnym HKFoods organizacja NSZZ „Solidarność” rozpoczęła akcję flagowania zakładu.
Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” informuje w swoim stanowisku opinii, że nowy projekt rozporządzenia MEN w sprawie wynagrodzenia nauczycieli narusza przepisy i porozumienia MEN ze związkami.
– Mamy dzisiaj tłusty czwartek, ale rynek pracy do tłustych nie należy. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Sztandarowe przykłady to sytuacja w takich zakładach pracy, jak PKP Cargo, Poczta Polska, Rafako, Stellantis. Mógłbym tak długo wymieniać. Ale najgorszy jest brak poszanowania dla dialogu społecznego poszczególnych prezesów – mówił dziś Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZZ "Solidarność", podczas posiedzenia plenarnego Rady Dialogu Społecznego, które odbywa się z udziałem prezydenta RP.
– Rozpoczynałem swoją prezydencką służbę razem z RDS od przewodniczenia przez pana Piotra Dudę i zamykam również na przewodniczeniu przez Piotra Dudę, więc jest to dla mnie miły akcent, że "dwoje Dudów" tutaj, w Radzie Dialogu Społecznego, te miejsca zajmuje – mówił dziś prezydent Andrzej Duda podczas plenarnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego.
W Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie w południe rozpoczęło się posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Sprawa dotyczy utrudniania działalności związkowej przewodniczącemu zakładowej Solidarności.
Zakończyły się zimowe rozgrywki grajewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej o Puchar NSZZ „Solidarność”. W meczach, które trwały od grudnia do lutego, rywalizowali pracownicy grajewskich zakładów pracy i środowiska społeczno-zawodowego.
Nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie wzrostu tegorocznego funduszu wynagrodzeń w KRUS. Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” spotkała się 20 lutego z kierownictwem państwowej instytucji, ale rozmowy zakończyły się fiaskiem.
Dziś przed centralą Poczty Polskiej w Warszawie członkowie NSZZ „Solidarność” z całego kraju protestowali przeciw masowym zwolnieniom, osłabianiu Poczty i braku szacunku dla pracowników. Głos zabrali także posłowie PiS Michał Wójcik i Kacper Płażyński oraz działacz antykomunistyczny Adam Borowski. Na proteście była także posłanka partii Razem Paulina Matysiak.
25 lutego na zaproszenie Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Grupie Azoty Puławy S.A. z pracownikami Azotów spotkali się europoseł Tobiasz Bocheński i poseł Michał Moskal.
23 lutego odbyły się wybory do Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Onduline Polska sp. z o.o. w Mielcu, nowej organizacji związkowej zarejestrowanej z początkiem roku w regionie rzeszowskim.
W Warszawie przed siedzibą centrali Poczty Polskiej, w której od kilkunastu dni protestują przedstawiciele związków zawodowych, trwa pikieta solidarnościowa.
Od stycznia stawki zasadnicze pracowników ArcelorMittal Poland wzrosły o 340 zł brutto. Wyższe wypłaty wraz z nagrodą dodatkową w wysokości 1000 zł brutto wpłynęły na konta pracowników na początku lutego.
Przedstawiciele Solidarności w puławskich Azotach informują, że pracodawca wręczył dziś wypowiedzenie umowy o pracę pracownikowi, którego stosunek pracy podlega szczególnej ochronie.
20 lutego 2025 roku w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury odbyło się posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Kolejnictwa z udziałem przedstawicieli ministerstw, pracodawców kolejowych oraz związków zawodowych. NSZZ "Solidarność" reprezentowali Henryk Grymel i Henryk Sikora, a stronę rządową Piotr Malepszak, wiceminister Infrastruktury.
"Nie możemy milczeć, gdy ważą się losy tysięcy pracowników Poczty Polskiej! Jeśli dziś nie staniemy w obronie miejsc pracy, jutro każdy z nas może znaleźć się w tej samej sytuacji!" - przekazują organiztorzy wydarzenia.