Stroje sportowe otrzymała Drużyna Siatkarska Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.
– Przyjęliśmy uchwałę, zgodnie z którą NSZZ "Solidarność" podpisze porozumienie ws. poprawy warunków służby funkcjonariuszy – powiedział PAP zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" oraz przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" Bartłomiej Mickiewicz. Dodał, że po podpisaniu porozumienia akcja protestacyjna prowadzona obecnie przez strażaków zrzeszonych w NSZZ "Solidarność" zostanie zawieszona.
Tęsknisz za dawnymi skokami narciarskimi, gdy liczyła się czysta rywalizacja, a nie skomplikowane przeliczniki? Z nostalgią wspominasz czasy Goldbergera, Schmitta, Morgensterna czy młodego Schlierenzauera? Brakuje Ci Adama Małysza na belce startowej? Jeśli marzyłeś o wizycie na Wielkiej Krokwi i chciałbyś na nowo poczuć magię skoków sprzed lat to spółka DOMS ma specjalną ofertę dla członków NSZZ "Solidarność" z noclegiem gratis!
W piątek 7 marca 2025 r. o godz. 12.00 przed siedzibą spółki Hutchinson przy ul. ks. Słonki 20 w Żywcu odbędzie się pikieta protestacyjna. Jej organizatorami są komisje zakładowe Solidarności działające w czterech zakładach firmy – bielskim, łódzkim i dwóch żywieckich.
Funkcjonariusze Służby Więziennej organizują 20 marca protest w Warszawie. Będą domagać się od Ministerstwa Sprawiedliwości przyznania im dodatku mieszkaniowego – takiego, jaki mają otrzymać od lipca służby podległe MSWiA.– Chcemy także kolejnej ustawy modernizacyjnej dla Służby Więziennej i doetatyzowania naszej formacji – zaznaczył Andrzej Kołodziejski, szef "S" w Służbie Więziennej.
"Decyzje podejmowane przez Zarząd Poczty Polskiej oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych nie biorą pod uwagę głosu pracowników, a negocjacje są prowadzone w sposób powierzchowny, bez realnego uwzględnienia postulatów strony społecznej. W efekcie tysiące osób obawia się o swoją przyszłość zawodową oraz godne warunki pracy. Tego rodzaju praktyki uderzają nie tylko w stabilność zatrudnienia, ale również w zaufanie do instytucji państwowych, które powinny dbać o dobro obywateli" – czytamy w apelu wystosowanym przez Krajowy Sekretariat Łączności NSZZ "S" do prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Związki zawodowe działające w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie (MOPR) w Kielcach nie doszły do porozumienia z władzami miasta w sprawie zwolnień grupowych. Pracę może stracić około 100 osób, głównie pracowników administracyjnych i posiadających uprawnienia emerytalne.
Oba związki reprezentatywne, czyli pocztowa Solidarność i Związek Zawodowy Pracowników Poczty, negatywnie wypowiedziały się o propozycji zarządu Poczty Polskiej dotyczącyej regulaminu wynagradzania. Mimo to deklarują – pod pewnymi warunkami – chęć dalszych rozmów ws. układu pracy.
Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu boją się o przyszłość. Z powodu pogłębiających się problemów finansowych raciborskie RCKiK ma zostać połączone z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
W dniu 3 marca 2025 r. prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu we Wrocławiu zdecydował o przedstawieniu 9 byłym funkcjonariuszom Milicji Obywatelskiej zarzutów udziału w pobiciach, przy użyciu broni palnej, osób biorących udział w dniu 31 sierpnia 1982 roku w pokojowej manifestacji mieszkańców Lubina, związanej z rocznicą Porozumień Sierpniowych - przekazuje Instytut Pamięci Narodowej.
"Pracownicy, którym okres wypowiedzenia skończył się 31 grudnia 2024 r., nie otrzymali odprawy pieniężnej oraz odszkodowań z tytułu skrócenia okresu wypowiedzenia, a pracownicy nadal pozostający w zatrudnieniu do lutego br. nie otrzymują wynagrodzeń za pracę" - alarmuje Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w liście do ambasadora Niemiec w Polsce Victora Elblinga.
– Chcemy społeczeństwu pokazać, jak pracujemy, pokazać nasze żądania i pokazać, dlaczego mamy takie oczekiwania w stosunku do strony służbowej i do ministerstwa – mówi w najnowszym spocie Bartłomiej Mickiewicz, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "S". Strażacy od grudnia ubiegłego roku prowadzą ogólnopolską akcję protestacyjną.
Decyzja sądu o przywróceniu Mariusza Kwietniowskiego do pracy w Viessmann Technika Grzewcza sp. z o.o. jest wielkim sukcesem NSZZ „Solidarność” i dowodem na to, że prawa pracownicze można skutecznie egzekwować. To zwieńczenie wielomiesięcznej walki o sprawiedliwość, której punktem zapalnym było zwolnienie przewodniczącego zakładowej organizacji związku.
Trwają przygotowania do uruchomienia nowego pola górniczego siarki w Rudnikach w gminie Połaniec (Świętokrzyskie). Grupa Azoty przygotowuje dokumentację niezbędną do rozpoczęcia inwestycji. Koszt uruchomienia nowego pola górniczego siarki szacowany jest na 330 mln zł – poinformował w piątek zarząd Grupy Azoty.
Do zmian na stanowisku przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ "Solidarność" doszło w trakcie XIV Kongresu KSSP NSZZ "S", który odbywał się w Spale w dniach 26–27 lutego.
Pracodawca od kilku lat nie wypłacał Alicji Symbor premii absencyjnej. Zaległości sięgały jeszcze 2021 roku.
Na ulice Czarnkowa wyjechały auta z nagłośnieniem i billboardami, na których Solidarność informuje o zwolnieniu Sebastiana Starczewskiego, przewodniczącego "S" w Meblomorze. Związkowcy stawiają pytanie, "czego boi się prezes Meblomoru?", i domagają się przywrócenia do pracy swojego kolegi.
Karol Nawrocki, wspierany przez Solidarność obywatelski kandydat na Prezydenta RP w podwarszawskich Szeligach przedstawił swój program wyborczy - "Plan 21".
Za odrzuceniem Zielonego Ładu opowiedział się jednoznacznie Karol Nawrocki, obywatelski kandydat na prezydenta RP, którego dwa tygodnie temu oficjalnie poparła Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność", podpisując z nim umowę programową. Karol Nawrocki przedstawił dziś w podwarszawskich Szeligach swój program wyborczy.
- Te wybory (...) to wybory obywatelskie. Ale przede wszystkim te wybory są o to, jaka będzie Polska. I cytuję słowa świętej pamięci Jana Olszewskiego: "Czyja będzie Polska?". (...) Karol to wielki patriota i człowiek, który w pierwszej kolejności będzie dbał o sprawy polskie. Żyjemy w tak trudnych czasach, dzisiaj najważniejsza dla nas jest nasza ukochana Ojczyzna Polska - powiedział dziś podczas konferencji programowej Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".