Franciszek Kucharczak: I niespodzianka, i katastrofa, i płacz, i zgrzytanie zębów - KOD walczy w USA Wiadomości
Franciszek Kucharczak: I niespodzianka, i katastrofa, i płacz, i zgrzytanie zębów - KOD walczy w USA

- Mniejszości Amerykanów bardzo nie spodobało się to, że nie są większością. Bo jak to tak może być, że wygrał facet a nie kobieta, że pajac, a nie stateczna dama, że głupek, a nie odpowiedzialna polityk. W dzisiejszych czasach? - pisze Franciszek Kucharczak na portalu "Gościa Niedzielnego".

Zamieszki w USA - demokraci nie chcą Trumpa. W Seattle doszło do strzelaniny Wiadomości
Zamieszki w USA - demokraci nie chcą Trumpa. W Seattle doszło do strzelaniny

W Stanach Zjednoczonych odbywają się masowe protesty po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich. Zwolennicy Demokratów wyszli na ulicę m.in. w Bostonie, Seattle, Nowym Jorku, Filadelfii i Chicago. Ludzie skandują: " Trump nie jest naszym prezydentem".

79. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Od rana trwają uroczystości upamiętniające ofiary tragedii Wiadomości
79. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Od rana trwają uroczystości upamiętniające ofiary tragedii

Mszą Świętą w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie rozpoczęły się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. Obchody trwają od rana do późnego wieczora. Uroczystości zakończą się Marszem Pamięci i przemówieniem prezesa Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim.

Apolityczny Trybunał Konstytucyjny uprawia politykę w serwisie internetowym Biura TK? Wiadomości
Apolityczny Trybunał Konstytucyjny uprawia politykę w serwisie internetowym Biura TK?

Na stronie serwisu "Obserwator konstytucyjny", który stanowi formę działalności wydawniczej Biura Trybunału Konstytucyjnego, w postaci publikacji elektronicznej, ukazał się wczoraj artykuł pt. "Ameryka wybrała populizm" - o tym, że Amerykanie postanowili w praktyce sprawdzić, jak będą rządzić populiści. Zatem apolityczny Trybunał Konstytucyjny uprawia politykę w serwisie Biura TK?

Sejmowe komisje za wystąpieniem Polski z Centrum Inżynierii Genetycznej i Biotechnologii Wiadomości
Sejmowe komisje za wystąpieniem Polski z Centrum Inżynierii Genetycznej i Biotechnologii

Sejmowe komisje opowiedziały się w piątek za tym, by Polska wystąpiła z organizacji Międzynarodowe Centrum Inżynierii Genetycznej i Biotechnologii (ICGEB). Decyzję taką popiera Polska Akademia Nauk, która reprezentuje Polskę w ICGEB.

Antropolog: wciąż uczymy się, jak funkcjonować w wielkich miastach Wiadomości
Antropolog: wciąż uczymy się, jak funkcjonować w wielkich miastach

Przez tysiące lat nasi przodkowie żyli w spójnych, niewielkich grupach; my dziś mieszkamy w wielkich, wielokulturowych miastach. Mamy problemy, by w nich dobrze funkcjonować - powiedział w rozmowie z PAP antropolog z Uniwersytetu Oxfordu, Robin Dunbar.

Gastronomiczne pułapki na naszych talerzach Wiadomości
Gastronomiczne pułapki na naszych talerzach

Dynamiczna muzyka i jasne oświetlenie w barach szybkiej obsługi to nie przypadek. Dzięki nim zjemy szybciej, a wychodząc, zrobimy miejsce kolejnym klientom. Małe restauracyjne miseczki sprzyjają z kolei zamawianiu większej ilości jedzenia. Restauratorzy stosują sporo pułapek sprawiających, że zostawiamy u nich więcej pieniędzy, niż zamierzaliśmy.

Cezary Krysztopa: Jak będzie po amerykańsku Komitet Obrony Demokracji? Wiadomości
Cezary Krysztopa: Jak będzie po amerykańsku Komitet Obrony Demokracji?

Tak, wiem, że w Stanach Zjednoczonych mówi się po angielsku, choć nie jest to dokładnie ten sam angielski co w Wielkiej Brytanii. Nie o tym jest jednak ten felieton. Zauważyliście jak "polscy" dziennikarze "głównego nurtu" zachowują się przy okazji wyborów na prezydenta USA? Jojczą i manipulują całkiem jakby mieli na nie wpływ.

Na tropie pakarany. Jak Polscy przyrodnicy przecierali szlaki Ameryki Południowej Wiadomości
Na tropie pakarany. Jak Polscy przyrodnicy przecierali szlaki Ameryki Południowej

Polscy przyrodnicy odkryli w Ameryce Południowej w XIX w. aż 27 nowych gatunków lub podgatunków ssaków. O ich zasługach dla światowej nauki mało kto dziś jednak pamięta, a to, co przetrwało z ich zbiorów - pozostaje często za granicą - mówi PAP dr Przemysław Kurek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.\nWiek XIX przyniósł rozkwit nauk przyrodniczych, w tym - taksonomii, z powodu której intensywnie rozwijał się również "przemysł" kolekcjonerski. Zastępy eksploratorów przemierzały odległe i niezbadane krainy, pozyskując tam okazy przyrodnicze do prywatnych zbiorów czy gabinetów zoologicznych, których kustosze trudnili się opisywaniem gatunków.

Celebryci zapowiadali wyjazd z USA jeśli wygra Trump. Dotrzymają słowa? Wiadomości
Celebryci zapowiadali wyjazd z USA jeśli wygra Trump. Dotrzymają słowa?

Wyjazd do Kanady, Australii, Hiszpanii, Republiki Południowej Afryki a nawet na Jowisz zapowiadali amerykańscy celebryci, jeśli 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych zostanie Republikanin Donald Trump. Ich najczarniejsze sny właśnie się sprawdziły. Oznacza to, że z USA wyemigrują m.in. Samuel L. Jackson, Miley Cyrus, Cher, Whoopi Goldberg, czy Barbra Streisand.

Prezydent: Dobro ojczyzny musi być najważniejsze Wiadomości
Prezydent: Dobro ojczyzny musi być najważniejsze

- Dobro ojczyzny musi być dla nas najważniejsze; "Bóg, Honor, Ojczyzna", a dopiero później sojusze i sąsiedzi - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda w Sulejówku podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod muzeum im. Józefa Piłsudskiego.

IV Europejski Kongres Mobilności Pracy w Krakowie Wiadomości
IV Europejski Kongres Mobilności Pracy w Krakowie

Wiceminister Stanisław Szwed w dniu 7 listopada 2016 r. wziął udział w tzw. dniu politycznym IV Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w Krakowie

Węgierska polityka rodzinna punktem odniesienia Wiadomości
Węgierska polityka rodzinna punktem odniesienia

Minister Elżbieta Rafalska w dniach 7-9 listopada przebywała w Budapeszcie. Spotkała się z Zoltánem Balogiem, Ministrem Zasobów Ludzkich Węgier. Rozmawiała także z Katalin Novák, Sekretarzem do Spraw Rodziny i Młodzieży w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Węgier, na temat współpracy obu krajów w ramach Unii Europejskiej.

Bezrobocie spadło do 8,2% Wiadomości
Bezrobocie spadło do 8,2%

Październik to kolejny miesiąc ze spadkiem bezrobocia. Według szacunków MRPiPS wyniosło ono 8,2%, czyli o 0,1 pkt. proc. mniej niż we wrześniu.\n\n \n\n„Tak niski poziom bezrobocia to wyraźny sygnał, że działania podejmowane przez nasz rząd w ciągu ostatniego roku przynoszą efekty. Nasz cel to podniesienie jakości życia Polaków, w tym także w sferze pracy” – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Premier Beata Szydło: Polska szkoła potrzebuje zmian Wiadomości
Premier Beata Szydło: Polska szkoła potrzebuje zmian

„Inwestowanie w przyszłość Polski to inwestowanie w młodych ludzi" – mówiła premier Beata Szydło podczas narady koordynacyjnej z wojewodami oraz kuratorami oświaty. Podczas środowego spotkania w KPRM Prezes Rady Ministrów podkreślała wagę dialogu, m.in. z rodzicami, w procesie wprowadzania zmian.

List gratulacyjny od Andrzeja Dudy do Donalda Trumpa Wiadomości
List gratulacyjny od Andrzeja Dudy do Donalda Trumpa

Prezydent Andrzej Duda wystosował list gratulując Donaldowi Trumpowi wygranej w wyborach prezydenckich w USA. \nPoniżej przedstawiamy treść listu.

Trwa pierwsze przesłuchanie przed komisją śledczą ds. Amber Gold Wiadomości
Trwa pierwsze przesłuchanie przed komisją śledczą ds. Amber Gold

Dzisiaj o godz. 10. rozpoczęło się pierwsze przesłuchanie przez sejmową komisję śledczą ds. Amber Gold. Przesłuchiwany jest prokurator Witold Niesiołowski, który do lutego 2011 r. kierował on Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Wrzeszcz, która zajmowała się sprawą Amber Gold.

Lech Wałęsa: Demokracja do poprawki. Wygrywają dziwne przypadki Wiadomości
Lech Wałęsa: Demokracja do poprawki. Wygrywają dziwne przypadki

- Od dawna uważałem, ze demokracja i kapitalizm na całym świecie przeżywają kryzys. Jak najszybciej musimy w tej nowej rzeczywistości, parę rzeczy poprawić, bo inaczej będzie ulica dochodzić do głosu i będzie dochodzić do takich dziwnych przypadków - jak tutaj - tak skomentował wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA Lech Wałęsa.

Agnieszka Romaszewska: I jak? Wierzycie mimo wszystko w Amerykę? Wiadomości
Agnieszka Romaszewska: I jak? Wierzycie mimo wszystko w Amerykę?

- I jak? Wierzycie mimo wszystko w Amerykę? Tleniony - bucowaty biznesmen contra koszmarna, waszyngtońska złodziejko - kombinatorka.... Ja mimo wszystko wierzę. But we will see.... - napisała na swoim profilu na Facebooku dziennikarka Agnieszka Romaszewska, komentując wygraną w wyborach prezydenckich w USA Donalda Trumpa.

Europa w szoku po zwycięstwie Donalda Trumpa Wiadomości
Europa w szoku po zwycięstwie Donalda Trumpa

Donald Trump został wybrany na 45. prezydenta USA. Pojawiają się pierwsze, pełne zaskoczenia i paniki, komentarze światowych polityków. Jako pierwszy prezydent Rosji Władimir Putin pogratulował prezydentowi- elektowi zwycięstwa, licząc - jak pisze AFP - na „konstruktywny dialog”. Z kolei według agencji RIA-Nowosti Putin w piśmie wyraził nadzieję, że dialog między Moskwą a Waszyngtonem będzie służył interesom obu krajów.

Emerytury
Stażowe