Zmiany w systemie szkolnictwa wyższego, wsparcie partnerstwa nauki z biznesem oraz realizacja społecznej odpowiedzialności nauki - to elementy planu zmian systemowych dla nauki i szkolnictwa wyższego, przedstawionego we wtorek na posiedzeniu rządu przez ministra nauki.
Kiedyś jednym z cudów świata były wiszące ogrody Babilonu. Dziś cudem rolnictwa mogą okazać się pionowe farmy pozwalające na masową uprawę warzyw i owoców nawet w centrach miast. Jesienią tego roku jedna z takich farm zostanie otwarta w Krakowie.
W środę izba niższa Polskiego Parlamentu nie przyjęła sprawozdania z działalności Najwyższej Izby Kontroli w 2015 roku.
Co drugie dziecko w wieku wczesnoszkolnym nosi za ciężki plecak - podaje Główny Inspektorat Sanitarny. Problem ten w szczególności dotyczy pierwszoklasistów, z których aż 65 proc. nosi tornistry, które ważą ponad 10 proc. masy ciała dziecka.
Od dwóch lat trwa dyskusja o korzyściach i zagrożeniach zarówno dla konkurencji, jak i konsumentów ze strony Ubera – platformy internetowej na rynku transportu osobowego w Polsce. Jednak w opinii UOKiK działalność tej firmy mobilizuje konkurencję do podnoszenia jakości i innowacyjności usług, a użytkownikom daje możliwość wyboru.
Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu doszło do gorącej wymiany zdań pomiędzy prof. Marian Zembalą a Zbigniewem Ziobro. Poseł PO zaapelował o powstrzymanie działań prokuratury wobec lekarzy na Śląsku. Chodzi o działania śledczych wobec biegłych, którzy sporządzili ocenę przy sprawie ojca Ziobry.
Trudno sobie dziś wyobrazić armię z prawdziwego zdarzenia bez czołgów. Tymczasem pancerne monstrum na gąsienicach to wynalazek jak na historię wojskowości nowy i właśnie obchodzi setną rocznicę pierwszego pojawienia się na placu boju. A długo traktowany był jedynie jako kosztowny dodatek do nóg i rąk piechura.
Donald Trump, kandydat na prezydenta z ramienia Republikanów odrabia straty do swojej demokratycznej rywalki Hilary Clinton. Według najnowszego sondażu kandydatów dzieli tylko 2% głosów.
Polacy żyjący w Islandii, liczącej niewiele ponad 334 tys. mieszkańców, stanowią obecnie największą grupę obcokrajowców. A będzie ich prawdopodobnie coraz więcej.
– To smutny dzień. Po latach, gdy byliśmy w Unii Europejskiej przykładem, dziś Polskę się strofuje – mówił wczoraj podczas brefingu prasowego w Sejmie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
W lesie jednej z dzielnic Leeds policja znalazła zwłoki mężczyzny. We wtorek lokalna policja poinformowała, że znalezione ciało to najprawdopodobniej zaginiony Polak.
Rząd Federacji Rosyjskiej rozszerzył listę produktów objętych embargiem. Nowym produktem jest sól w kilku odmianach, a jej głównym dostawcom do tej pory było ukraińskie przedsiębiorstwo Artemsol – podają rosyjskie media.
Stany Zjednoczone Ameryki w przyszłym roku przyjmą aż 25 tys. uchodźców więcej, niż w roku obecnym. „The Wall Street Journal” pisze nawet o 100 tys. osób.
Według doniesień "Gazety Polskiej", eksperci, którzy w sierpniu 2010 r. pojechali do Rosji w ogóle nie badali wraku Tu-154. Nie skontaktowali się też z rosyjskim producentem tupolewa, ani z zakładem, w którym go remontowano. Nie przywieźli ze sobą żadnych informacji.
Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawiło w Sejmie informacje dotyczące realizacji programu „Wisła”, którego celem jest stworzenie systemu obrony powietrznej średniego zasięgu. MON wyda 30-50 mld zł.
Program „Rodzina 500 plus” działa zaledwie pół roku, a już widać jego pozytywne efekty. Jednym z nich jest wzrost demograficzny.
Po raz pierwszy w Pałacu Prezydenckim dziesięcioro młodych przedsiębiorców zaprezentowało we wtorek przed Andrzejem Dudą, wicepremierem Mateuszem Morawieckim, inwestorami, urzędnikami oraz ambasadorami swoje wyjątkowo innowacyjne firmy. - Państwo powinno administracyjnie i finansowo wspierać młode, polskie firmy - mówił prezydent Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że polskie nakłady na badania i rozwój osiągną co najmniej średnią w UE.
Minister Elżbieta Rafalska: Proponujemy żeby najniższa emerytura została podniesiona do 1000 złotych
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowych ze środków publicznych , który obejmuje między innymi zwolnienie z ponoszenia kosztów świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, gdy ich udzielono mimo braku możliwości poświadczenia prawa do takich świadczeń
W ramach programu obowiązkowych szczepień ochronnych zakup szczepionek nie będzie finansowany przez NFZ. Szczepionki będą finansowane z budżetu państwa. W ten sposób zrezygnowano z zapisu ustawowego, zgodnie z którym od 2017 r. to NFZ miał finansować zakup obowiązkowych szczepionek dla ubezpieczonych.