W dniach 23 - 26 listopada 2017 r. na Jasnej Górze odbędzie się IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Będzie poświęcony tematyce pracy duszpasterskiej wśród ludzi młodych, a szczególnie przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja dorocznej Konferencji 24/7 Serce Dawida, która odbędzie się w dniach 21-22 października 2017 r. w Warszawie. W tym czasie jak mówią twórcy tej inicjatywy pragną, aby warszawska hala EXPO XXI zamieniła się w przestrzeń nieustannej modlitwy i słuchania Słowa Bożego. Swego pasterskiego błogosławieństwa udzielił wszystkim uczestnikom i organizatorom kard. Kazimierz Nycz.
Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom w Gietrzwałdzie w 1877 roku. Miejscowość jest jedynym w Polsce i jedynym z 12 na świecie miejsc objawień maryjnych uznanych przez Stolicę Apostolską za autentyczne.
Obecnie chrześcijanie stanowią niecałe 5 proc. populacji Bliskiego Wschodu, a ten odsetek systematycznie spada. Głównym powodem tak szybkiego exodusu chrześcijan jest wzrost agresji fanatycznych muzułmanów, którzy jednym z celów swojej działalności uczynili pozbycie się ze swojego sąsiedztwa, a nawet ze swojego kraju, wyznawców Chrystusa.
W ubiegłą niedziele na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości 26. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Jasnogórskie błonia były wypełnione wiernymi.
Każdy może pomóc osobie bezdomnej wziąć udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego z Warszawy apeluje o pomoc w przygotowaniu ekwipunku dla tych wyjątkowych pielgrzymów. W podziękowaniu oni zaniosą każdą intencję do Matki Bożej.
Nieznani sprawcy dopuścili się zniszczenia zabytkowej Piety ustawionej przy kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie. To nie był pierwszy atak na tę figurę Matki Bożej.
Ameryka Łacińska jest kontynentem z największą liczbą chrześcijan – ponad 24 proc. wszystkich wyznawców Chrystusa, co daje prawie 600 milionów osób – i jednocześnie kontynentem zamieszkiwanym przez największą liczbą katolików: 432 miliony. Historia misji i ewangelizacji Ameryki Łacińskiej pokazuje, dlaczego ten kontynent jest dziś tak mocno chrześcijański. Od pierwszych chwili pojawienia się tam kolonizatorów, a więc od końca XV wieku, razem z nimi przybywali także misjonarze.
W wieku 90 lat dziś nad ranem zmarł ojciec Karol Meissner OSB. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą niedzielę w Lubiniu.
29 maja 2016 roku we Lwowie od bazyliki metropolitalnej do figury Matki Bożej w centrum miasta, dalej do kościoła św. Marii Magdaleny, w którym nadal znajduje się Sala Muzyki Kameralnej i Organowej, przeszła kilkutysięczna procesja Bożego Ciała.
Postępowanie radykalne to maksymalne wykorzystanie własnych sił, umiejętności i zdolności do realizacji wyznaczonych zadań. Są takie dziedziny życia, w których działanie radykalne jest jak najbardziej akceptowane i pożądane. Ma to miejsce na przykład w sporcie, gdzie zawodnik musi dać z siebie wszystko, jeśli chce wygrać.
3 maja przeżywać będziemy nie tylko święto Konstytucji 3 Maja. Tego dnia czcimy główną Patronkę Polski - Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski.
Rozsiani są po całym świecie – od wysokogórskich wiosek Ameryki Łacińskiej, przez gorące kraje Afryki, po najodleglejsze wyspy Oceanu Spokojnego. Misjonarze, bo o nich mowa, głosząc Dobrą Nowinę, często narażają swoje życie, lecz mimo to obdarzają innych miłością.
Haracze, groźby, zastraszanie – to codzienność dla chrześcijan mieszkających w wielu częściach Meksyku. Gangi dopuszczają się coraz bardziej drastyczniejszych metod, aby uciskać wyznawców Chrystusa.
W tym roku błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko obchodziłby 70. rocznicę urodzin. W związku z tym w sposób szczególny obchodzona będzie Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy, która przejdzie ulicami warszawskiego Żoliborza 7 kwietnia br.
Biskupi uczestniczący w 375. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski dyskutowali nad projektem stanowiska, w którym nakreślą zadania duszpasterstwa małżeństw i rodzin w nawiązaniu do adhortacji „Amoris laetitia”. W stanowisku tym zawarte będą także linie rozwoju obu duszpasterstw.
Dziś posłuchamy o przebaczeniu, które jest kluczem do przyjęcia uwolnienia.Chcesz być wolny? - Przebacz. Twoje serce ma być wolne! Zapraszamy !
14 lutego od lat kojarzony jest ze świętem zakochanych. Popularne Walentynki swoją nazwę wzięły od wspominanego dzisiaj w liturgii święty Walentego. Już w 1496 roku papież Aleksander VI ogłosił go patronem zakochanych.
Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej ks. abp Henryk Hoser został mianowany przez papieża Franciszka specjalnym wysłannikiem Stolicy Apostolskiej do Medjugorie.
99 lat temu, dokładnie 1 lutego 1918 roku w Łubiankach Wyższych koło Zbaraża, urodził się ks. abp Ignacy Tokarczuk. Za pomoc niesioną działaczom opozycji i wspieranie Solidarności był szykanowany i prześladowany przez komunistów.