Wszyscy pamiętamy hologramowe postacie rodem z „Gwiezdnych Wojen”. Dziś przyszłość dzieje się na naszych oczach – belgijska telewizja zrobiła wywiad z hologramem Edana Hazarda.
Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu prowadzi śledztwo przeciwko mężczyźnie, który zaatakował sąsiada i zadając mu ciosy pięściami oraz przy użyciu miecza typu katana spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.
W internecie pojawił się film z rozmowy Donalda Trumpa na szczycie NATO z udziałem Sekretarza Generalnego NATO Jensa Stoltenberga podczas której prezydent USA w ostrych słowach skrytykował europejskich sojuszników mówiąc o tym, że Stanu Zjednoczone chronią takie kraje jak Niemcy i Francja przed Rosją, podczas gdy Niemcy podpisują z tą samą Rosją kontrakty na surowce energetyczne i finansują wielkimi pieniędzmi
W niektórych krajach (USA, Wielka Brytania, Izrael, Holandia, Tajwan) dużą popularność zdobył film z dr. Jerzym Targalskim na którym pojawił się jego kot - "Lisiu". Materiał był wypowiedzią dla holenderskiej publicznej telewizji NTR. Ten dość zabawny filmik wywołał duże emocje wśród dziennikarzy sympatyzujących z totalną opozycją.
Prezydent USA Donald Trump wręczył dotychczasowemu sędziemu federalnego Sądu Apelacyjnego w Waszyngtonie, Brett’owi Kavanaugh’owi, nominację na sędziego Sądu Najwyższego. Obecnie jego kandydatura wymaga zatwierdzenia przez Senat USA. Kavanaugh wielokrotnie podkreślał, że jest zwolennikiem poprawy standardów ochrony życia ludzkiego w prenatalnej fazie rozwoju.
- Jesteśmy odpowiedzialnym członkiem Sojuszu. I wierzę w to, że pokażemy jedność w przestrzeni euroatlantyckiej, co jest niezwykle ważne – podkreślił Prezydent Andrzej Duda przed rozpoczynającym się w kwaterze głównej NATO w Brukseli dwudniowym szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego.
– Działalność komisji weryfikacyjnej budzi zgorszenie środowiska prawniczego, już nie mówiąc o samych warszawiakach – powiedział o komisji weryfikacyjnej dziką reprywatyzację w Warszawie Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.
Dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. – Budowanie relacji polsko-ukraińskich musi być oparte na dokładnej analizie historycznej, prawdzie i wzajemnym zaufaniu – powiedział w I Programie Polskiego Radia marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
TVP Info poinformowało, że jest w posiadaniu dokumentów, z których wynika, że polski rząd na uchodźstwie brał udział w 1944 roku w negocjowaniu 20 mln franków łapówki dla Heinricha Himmlera w zamian za uwolnienie 300 tys. Żydów.
W Dzienniku Bałtyckim ukazał się artykuł dotyczący planów wyborczych Jarosława Wałęsy. Rozmowa dotyczyła zbliżającej się kampanii wyborczej w Gdańsku. Sam artykuł nie wzbudziłby większego zainteresowania, gdyby nie… fakt, że wszystkie komentarze pod partykułę powstały na jednym komputerze.
13 października w Belgii odbędzie się akcja „Różaniec do granic”, która wzorowana jest na polskiej edycji tej akcji.
– Wydaje się, że diagnoza, że jest coraz gorzej w stosunkach polsko-ukraińśkich jest trafna. I podczas pomarańczowej rewolucji i podczas Majdanu starałem się coś zrobić, oczywiście w obydwu przypadkach było tak, że mieliśmy do czynienia z sytuacjami nadzwyczajnymi, gdy odkłada się sprawy historyczne – powiedział w Polskim Radio 24 Cezary Krysztopa, redaktor naczelny „Tysol.pl”.
– Dla prezydenta Donalda Trumpa, kwestia Paktu Północnoatlantyckiego jest bardzo ważna. To szerszy element polityki zagranicznej USA – powiedział w Telewizji Republika Ryszard Czarnecki.
Wspólne działania warszawskiej Delegatury CBA i Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Agenci CBA zatrzymali biznesmena, który powoływał się na wpływy w służbach specjalnych i miał doprowadzić do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących większościowego akcjonariusza GetBack S.A. To już 10 zatrzymany w ciągu ostatnich czterech tygodni intensywnego śledztwa dotyczącego licznych nieprawidłowości w działaniu grupy kapitałowej GetBack SA.
- Główną lekcją ze wspólnej polsko-izraelskiej deklaracji, jest to, że mamy wiele luk w wiedzy o Holokauście. Obchodzimy 80. rocznicę konferencji w Evian, która odbyła się w lipcu 1938 r. poświęconej problemowi żydowskich uchodźców w nazistowskich Niemczech. Kraje wolnego świata odmówiły zwiększenia kwot przyjmowanych uciekających Żydów i odrzuciły jakiekolwiek rozwiązanie ich trudnej sytuacji. Przedstawicielom Żydów nie wolno było zabierać głosu na konferencji. W ten sposób skazano na śmierć dla miliony Żydów w Europie - pisze izraelski publicysta Michael Lubovikow na łamach IsraelHayom.co.il
W lipcu 2018r. mija 73. Rocznica napisania Raportu Witolda z 1945 r. 11 lipca 1945 r., z obozu jenieckiego w Murnau dotarł rtm. Pilecki do adriatyckiego Porto San Giorgio nieopodal Ancony we Włoszech. Wkrótce potem został oficerem II Korpusu gen.Władysława Andersa. I wówczas powstał Raport Witolda z 1945 r.
- A satrapa z Żoliborza siedzi i zaciera raczki. Udało się! Nienawidzą się, żrą się a za chwilę będą się bić na ulicach. I wtedy wejdziemy my. Cali na zielono, w mundurach. Raz zdobytej władzy nie oddamy już nigdy. O to chodzi, prawda...? - pisze Kamil Durczok komentując sprowokowane przez "obrońców demokracji" awantury na spotkaniu Patryka Jakiego z mieszkańcami Warszawy
"Uprzejmie Pana informuję, że przyjąłem dziś pełnomocnictwo do prowadzenia sprawy przeciwko Panu o naruszenie dóbr osobistych prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK prof. Leszka Żukowskiego.\nW dzisiejszym wydaniu "Do Rzeczy" napisał Pan insynuację, że pan Prezes był tajnym współpracownikiem SB. Jest to podłe kłamstwo" - pisze mec. Roman Giertych do prof. Sławomira Cenckiewicza
– Oświadczenie premierów Morawieckiego i Netanjahu to deklaracja bez precedensu. Wydawać by się mogło, że obecnie możemy w Izraelu zaobserwować antypolskie nastroje; jednak poważna część Izraelczyków takimi sprawami się w ogóle nie interesuje. To głównie kręgi polityczne tym żyją, jest to element rozgrywki mającej na celu osłabieniu pozycji premiera Netanjahu. A w Polskę bardzo łatwo uderzyć, ponieważ jest identyfikowana jako miejsce, w którym wymordowano tak wielu Żydów – mówił profesor Tadeusz Dmochowski, ekspert ds. stosunków międzynarodowych, w rozmowie dla portalu Tysol.pl. Rozmawiał Robert Wąsik.