W Senacie każdy senator, który powiedziałby o innym "chamska hołota" byłby natychmiast regulaminowo ukarany – uważa marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Poziom chamstwa, z jakim spotykamy się ze strony opozycji w Sejmie, jest taki, że naprawdę trudno zachować cierpliwość – ocenił w piątek wicemarszałek izby Ryszard Terlecki, pytany o słowa Jarosława Kaczyńskiego o "chamskiej hołocie". Jego zdaniem "ten proces narasta".
Portal Onet.pl uderzył dziś w Andrzeja Dudę opisując, jakimi rzekomo metodami posługiwali się PR-owcy odpowiedzialni za kampanię urzędującego prezydenta. - Tekst Onetu jest pełen kłamstw i manipulacji. Wygląda jak pisany na zamówienie polityczne w kampanii - mocno skomentował Sebastian Kaleta, który wydał w tej sprawie oświadczenie.
Podczas czwartkowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, Jarosław Kaczyński nie pozostawił suchej nitki na posłach opozycji, określając ich "chamską hołotą". Słowa te ironicznie skomentował na Twitterze Donald Tusk; mocno zripostował go jednak Sławomir Cenckiewicz.
- Mamy 129 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia w piątek rano. Najwięcej zakażeń pochodzi z województwa Śląskiego. Zmarło kolejne 10 osób.
Podpisując 5 maja nową umowę programową z kandydatem na Prezydenta Andrzejem Dudą wskazywaliśmy, że jeden z postulatów może zostać bardzo szybko zrealizowany. I tak się dzisiaj stało. Prezydencki projekt dodatku solidarnościowego został przyjęty przez Sejm RP, dając pracownikom tracącym pracę w wyniku Covid-19 wyższe świadczenie, dodatkowo przesuwające w czasie termin rozpoczęcia pobierania zasiłku dla bezrobotnych. Niezależnie od tego po raz pierwszy od 7 lat zasiłek ten został podniesiony, a także wprowadzono inne powiązane z tym świadczenia. Dzięki tym rozwiązaniom przez okres nawet pół roku, osoba która utraciła pracę będzie mogła otrzymywać dużo wyższe wsparcie niż dotychczas.
Walczyłem, by wydatki na Fundusz Kościelny zastąpić odpisem podatkowym. Jestem katolikiem, mam szacunek do Kościoła, tradycji. Wychowałem się za komuny, kiedy instytucja ta stawała w obronie słabszych. Jestem natomiast za pełnym rozdziałem Kościoła od państwa. A jeśli ktoś pyta, czy religia powinna być w szkołach, odpowiadam, że to decyzja, którą należy zostawić rodzicom – mówi w "Dzienniku Gazecie Prawnej” kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski.
Podczas czwartkowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w trakcie wystąpienia Barbary Nowackiej, Jarosław Kaczyński nie pozostawił suchej nitki na posłach opozycji.
Dobre wieści dla Andrzeja Dudy. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, urzędujący prezydent powiększył swoją przewagę nad Rafałem Trzaskowskim z Koalicji Obywatelskiej, z którym zmierzy się prawdopodobnie w II turze wyborów.
Dwoje amerykańskich senatorów przedstawiło w czwartek projekt ustawy, która przewiduje poszerzenie sankcji USA na gazociąg Nord Stream 2. Wymierzone mają być one m.in. w ubezpieczycieli i podmioty zaangażowane w układanie rur.
Sprawiedliwości stało się zadość; jestem jedyną osobą skazaną karnie w sprawie afery reprywatyzacyjnej, a mój proces urągał elementarnym zasadom państwa prawa - powiedział PAP aktywista miejski Jan Śpiewak odnosząc się do informacji, o ułaskawieniu go przez prezydenta.
Prezydent Andrzej Duda postanowieniem z czwartku ułaskawił miejskiego aktywistę Jana Śpiewaka. Prezydent zdecydował się na skorzystanie z prawa łaski w sprawie zniesławienia mecenas Bogumiły Górnikowskiej, córki byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.
Jestem przekonany, że jest już 100 tys. podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego – powiedział lider Nowoczesnej Adam Szłapka. Polityk zorganizował w czwartek w Poznaniu wydarzenie upamiętniające 31. rocznicę wyborów 4 czerwca. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła wybory i podała termin do wiadomości publicznej wczoraj. Politycy Koalicji Obywatelskiej zaprzeczają jakoby podpisy na listach poparcia dla ich kandydata zbierane były nielegalnie wcześniej.
Wyobraźmy sobie telewizyjną transmisję z zawodów sportowych, podczas których dyskobol o sporych osiągnięciach ma kolejne rzuty mierzone jako procent rekordu świata. Jego przeciwnikiem jest facet rzucający frisbee swojemu psu. W tym drugim przypadku jury ocenia grację ruchów pana i zręczność pieska.
Jednym z najbardziej histerycznych zarzutów opozycji przeciwko wyborom 10 maja, była konieczność przekazania numerów PESEL poczcie, chociaż rząd PO-PSL przekazywał wcześniej numery PESEL bardzo hojnie i niekoniecznie państwowym instytucjom. Dziś zwolennik opozycji, poniekąd profesor, Jan Hartman udostępnił w sieci listy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego z widocznymi numerami PESEL.
Najweselszym wydarzeniem minionego tygodnia jest informacja o tym, że Kidawa-Błońska może wrócić do kandydowania, ponieważ Rafał „Awaria” Trzaskowski ma słabe poparcie wewnątrz Partii Matki i może nie zdążyć zebrać podpisów pod kandydaturą. A poza tym Tomasz „Koperta” Grodzki ma aspiracje sięgające daleko wyżej niż firmament niebieski, a nawet tęczowy.
Mówi się często, że biegu historii nie da się z góry przewidzieć. Jest to pogląd nie tylko niezbyt mądry, ale przede wszystkim błędny: historia zawsze podąża drobiazgowo za pewnym związkiem przyczynowo-skutkowym, który, jeśli dysponuje się pewnym doświadczeniem historycznym, nie tak trudno daje się wydedukować; bo jeśli nawet pojedyncze, pozornie przypadkowe zdarzenia tu i ówdzie mogą powodować zawirowania, to ogólny przepływ historii jest tyleż logiczny co i niemożliwy do powstrzymania.
Znana aktorka Sonia Bohosiewicz chciała wyrazić poparcie dla protestów w Stanach Zjednoczonych. Zaliczyła jednak przy tej okazji poteżną wpadkę. A nawet dwie.
4 czerwca 2020 r., w rocznicę wyborów kontraktowych 1989 r., przypada także rocznica obalenia rządu Jana Olszewskiego (4 czerwca 1992), pierwszego gabinetu wyłonionego po całkowicie wolnych wyborach do Sejmu. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek wziął udział w uroczystości uczczenia wybitnego męża stanu, składając kwiaty wraz z jego bliskimi współpracownikami – Antonim Macierewiczem i Piotrem Naimskim – pod tablicą pamiątkową przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie.
Związany ze światem celebrytów ks. Kazimierz Sowa włączył się w nagonkę przeciwko ministrowi zdrowia prof. Łukaszowi Szumowskiemu.