„Lidl rewolucjonizuje płace w Czechach. Czy w Polsce zarobki też mogą wystrzelić w górę?” - pyta Robert Wąsik. Tematem numeru jest wysokość zarobków w Polsce i Czechach.
- Nasz entuzjazm jest wciąż taki sam, jaki był na początku. I to on nas pcha w dalsze działania. Kochamy to, co robimy, muzyka nas nadal kręci, nie zmieniło się to, że nadal jesteśmy w duchu tymi ciekawymi życia i wyzwań chłopakami z Milówki – podkreślają Łukasz i Paweł Golcowie w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Starorzymskie Nieszpory Paschalne z VII w. w wykonaniu Ensemble Organum pod dyrekcją Marcela Peresa. W kościołach rzymskich między VI a IXw. obecny był charakterystyczny rodzaj liturgicznego repertuaru. Poniższy utwór stanowi pomnik chorału starorzymskiego.
Madame Suzelle Poole zaczęła tańczyć, gdy miała 7 lat. Teraz, 70 lat później nadal tańczy. Choć jako tancerka była w bardzo wielu zakątkach świata, dziś uczy dziewczęta baletu. Pani Poole i jej studentki często występują dla osób w domu pomocy, gdyż jak twierdzi Pani Poole, zapewnia im rozrywkę, gdyż sami nie mogą wychodzić
W filmie Krzysztofa Kłóska występuje Pani Feliksa Wojdak-Zjawińska (ur.1924). Więźniarka polityczna obozów Auschwitz-Birkenau, Ravensbruck i Buchenwald opowiada o warunkach w niemieckich obozach koncentracyjnych. Jest jedną z 12 więźniów, którzy przeżyli tamten transport. Wszystkich było 12 tys.
Kaja Kraska - dziennikarka i podróżniczka prowadząca bardzo popularnego vloga Globstory, podróżując w pojedynkę po Kambodży poznała bardzo ubogą rodzinę Pana Pov. Wpadła na pomysł, by ogłosić zbiórkę pomocową w Polsce, choć sama nie bardzo wierzyła w sukces akcji. Jednak ponad 2000 osób wpłaciło pieniądze i zabrana kwota wielokrotnie przekroczyła tę, którą podróżniczka chciała zebrać na dom dla rodziny Pov. Na filmie zobaczyć możemy obdarowaną przez Polaków rodzinę i posłuchać o ich planach na przyszłość.
muzyka i słowa: Jakub Blycharz.
Historia zbawienia w pigułce, rysowana kreską w stylu Anime z pięknym podkładem muzycznym.
Netanel Davush był poważnie chory, nie widział przez długi czas. Krótko przez bar micwą został uzdrowiony i śpiewa Bogu podczas uroczystości.
Zachód słońca w Wielką Sobotę z widoczną na zdjęciu Bazyliką św. Piotra.
Ukrzyżowany Jezus z Nazaretu zmartwychwstał. Komentarz abpa Grzegorza Rysia.
Nawet jeśli bardzo staralibyśmy się schować przed Bożym miłosierdziem, to Chrystus i tak nas znajdzie. On zawsze zwycięża. Doskonale wie o Henryk Krzosek, którego historia nadają się na dobry film.
Nowy rysunek Cezarego Krysztopy
W dniach gdy wspominamy czas Męki Jezusa Chrystusa i świętujemy Jego Zmartwychwstanie warto zapytać o sytuację chrześcijan na całym świecie. Brutalna śmierć poprzez ukrzyżowanie z perspektywy Europy wydaje nam się odległą, archaiczną torturą z czasów starożytności - dzisiaj całkowicie zapomnianą. Natomiast dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie to realne zagrożenie, bo ISIS jako jedną z kar stosuje właśnie śmierć na krzyżu. W Wielkanocną Niedzielę chrześcijanie świętują zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią – nie tylko w Rzymie i w Warszawie, ale także pod Aleppo, Mosulem, w Sudanie czy Indiach. I chociaż dżihadystom nie udało się wygnać chrześcijan z ich ziemi, w Azji czy Afryce, to pod wieloma domami i kościołami wyznawców Chrystusa wciąż słychać strzały - odgłosy wojny a noszenie przez nich krzyżyka na szyi wiąże się z wielkim ryzykiem. Warto w tych dniach pamiętać o zagrożeniu z jakim się zmagają. Ciągle zapominamy, że co 5 minut na świecie za swoją wiarę ginie chrześcijanin. Rocznie ponad 100 tysięcy wyznawców Chrystusa ginie męczeńską śmiercią a setki milionów doznaje tortur. Ciągle zapominamy, że kolejne pokolenia chrześcijan niosą „swój” Krzyż.
Śpiewanie "Kantyku Mojżesza", to jedna z chwil, na które czeka się cały rok. To nagranie zarejestrowane zostało w Bazylice św. Trójcy w Krakowie podczas Wigilii Paschalnej w 2014 roku.
- Szanowni Państwo, Święta Wielkiej Nocy to najpiękniejszy czas w roku, w którym Jezus Chrystus Zwycięzca Śmierci, mocą swojego Zmartwychwstania przywraca nam wszystkim nadzieję. To czas wytchnienia, spotkań z najbliższymi, spotkań przy wielkanocnym stole - mówi była premier Beata Szydło w spocie z życzeniami opublikowanym w mediach społecznościowych
Zdaje się, że obecny "prezydent Europy" był bardzo zadowolony z prowadzącego z nim wywiad red. Morozowskiego
. „Las” książek Zychowicza to jakaś groźna, ciemna, rosnąca na bagnie dżungla w której znajdują się jadowite rośliny i krwiożercze potwory i w którym człowiek nie ma szans na przetrwanie.
Zmarł ks. Krystian Kotulski z parafii w Kosobudach w województwie lubelskim. Wikariusz zasłabł podczas Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Miał 31 lat.
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego młodzi ludzie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niewidomych w Laskach składają życzenia.