„Sud Ouest”, druga największa gazeta regionalna we Francji, opublikowała kalendarz na 2022 rok. Nie ma w nim zaznaczonych świąt chrześcijańskich.
Donald Tusk został zapytany podczas konferencji prasowej o to, jak wyglądała inwigilacja dziennikarzy za jego rządów.
„Celem żądań Rosji wobec NATO i USA jest podzielenie Sojuszu i upokorzenie Zachodu” – pisze amerykański politolog Andrew A. Michta. Dodaje, że działania Rosji wobec Ukrainy są elementem neoimperialnej polityki Władimira Putina, która zagraża również Europie Środkowej i wymaga solidarnej reakcji Zachodu.
Na podstawie nieoficjalnych informacji Onet twierdzi, że rząd chce zapłacić karę za funkcjonowanie kopalni w Turowie. Z kolei rzecznik rządu podał informację, że kary nie zostaną zapłacone.
Była działaczka PO Anna Mierzyńska zajmująca się polityką w sieci przekonuje o tym, że Niemcy ratują nas z trudnej sytuacji związanej z dostawami gazu. Ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk sprowadza ją na ziemię.
CBOS Polaków zapytał Polaków o ocenę szeregu zjawisk społecznych. Wśród nich pojawiła się aborcja, eutanazja i homoseksualizm.
Paulo Sousa chciał rozwiązać kontrakt z polską reprezentacją, gdyż dostał propozycję poprowadzenia brazylijskiego Flamengo. Być może jednak klub z Rio de Janeiro ma innego kandydata na posadę trenera.
Na podstawie nieoficjalnych informacji Onet twierdzi, że rząd chce zapłacić karę za funkcjonowanie kopalni w Turowie.
Sąd Najwyższy Rosji nakazał we wtorek likwidację stowarzyszenia Memoriał, zajmującego się badaniem zbrodni stalinowskich. Adwokatka organizacji zapowiedziała odwołanie się od tej decyzji.
Jak informuje Straż Graniczna, do Polski od sierpnia wjechało już 23 tysiące Białorusinów, którzy musieli wyjechać z kraju z powodu represyjnej polityki reżimu Aleksandra Łukaszenki.
Z transparentami o treściach związanych z prawem do aborcji stanęli w październiku ub. roku przed ołtarzem w poznańskiej katedrze, by wyrazić swój sprzeciw wobec wyroku TK. Prokuratura skierowała sprawę do sądu; na ławie oskarżonych zasiadły 32 osoby.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku osłonowym, który ma pomóc niektórym gospodarstwom domowym w pokryciu części rosnących cen energii i cen żywności – poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP.
– Oni uważają, że nas utrzymują i finansują, że bez tych pieniędzy nie damy sobie rady i że oni nam robią wielką łaskę, co jest nieprawdą – mówił eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski w rozmowie z Michałem Rachoniem.
Wiceminister obrony Rosji Aleksandr Fomin na briefingu dla zagranicznych attaché wojskowych i przedstawicieli ambasad podjął temat rzekomych „prowokacji” ze strony NATO.
Sejmowa komisja ws. Pegasusa miałaby charakter bardziej polityczny niż wyjaśniający – ocenił we wtorek prezydencki minister, szef BBN Paweł Soloch. Dodał, że prezydent otrzyma szczegółową informację w tej sprawie od instytucji rządowych.
Oczekiwania Polaków co do 2022 r. wiążą się przede wszystkim z kwestiami gospodarczymi.
Politycy Partii Razem mogą mogą wkrótce musieć tłumaczyć się przed prokuratorem. Chodzi o kwestie nieprawidłowości w finansach partii.
Stanisław Żaryn ostrzega przed działaniem rosyjskiej propagandy przeciwko Polsce. Pojawia się też wątek kryzysu imigracyjnego na granicy z Białorusią.
Przedstawiciele USA i Rosji odbędą 10 stycznia rozmowy dotyczące sytuacji wokół Ukrainy, bezpieczeństwa Europy, a także kwestii związanych z kontrolą zbrojeń nuklearnych – powiedział agencji AFP anonimowy funkcjonariusz Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) Białego Domu. Poprzedzi ono rozmowy Rosji i USA z NATO i OBWE.
Nie jesteśmy zaskoczeni, chociaż wolelibyśmy, żeby ta ustawa została przyjęta - powiedział wiceprzewodniczący klubu PiS Marek Suski, odnosząc się do faktu, że prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji.