Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego w Gdańsku 13 grudnia 1981
W 2018 r. w czasie Międzynarodowej Konferencji Pracy rozpocznie się pierwsza dyskusja dotycząca nowej konwencji i zalecenia MOP ws. przemocy wobec kobiet i mężczyzn w miejscu pracy. Pracownicy całego świata od wielu lat starali się, aby taka dyskusja w ogóle się odbyła. Teraz od postawy rządów i pracodawców, w dużej mierze, będzie zależał kształt, zakres oraz forma nowego instrumentu MOP.
Pod hasłem Dialog społeczny – droga do normalności odbył się XXVIII Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność. Prezentujemy fotorelację ze zjazdu. Zdjęcia Tomasz Gutry
Za nami dwudniowy XXVIII Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność, który odbywał się w płockiej Orlen Arenie pod hasłem „Dialog społeczny – droga do normalności”. Był to czas ważnych spotkań, poważnej dyskusji i podsumowań.
XXVIII Krajowy Zjazd Delegatów w Płocku przyjął stanowisko w sprawie oświaty i wieku emerytalnego.
Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność" obradujący w Płocku uzupełnił skład KK o dwóch członków.
35 % kobiet na świecie doświadczyło fizycznej lub seksualnej przemocy ze strony partnera lub osoby obcej. W samej UE 13 mln kobiet doświadczyło przemocy fizycznej, a 3,7 mln przemocy seksualnej. W Polsce 800 tysięcy kobiet rocznie doświadcza przemocy - to jest ponad dwa tysiące kobiet dziennie. Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.
Komisja Krajowa NSZZ Solidarność otrzymała zielone światło od Krajowego Zjazdu Delegatów „S” do przygotowania i przeprowadzenia szerokiej kampanii informacyjnej na rzecz ochrony nazwy i znaku Solidarności.
XXVIII Krajowy Zjazd Delegatów okiem naszych fotoreporterów.
Dotrzymaliśmy słowa. Służymy zwykłym Polakom, a nie zapatrzonym w siebie elitom" – mówiła w czwartek premier Beata Szydło. Podczas inauguracyjnego posiedzenia XXVIII Sesji Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” Prezes Rady Ministrów przypomniała dokonania rządu, które wpisują się w wartości promowane przez związek.
W Płocku rozpoczął się w czwartek 28. Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”, w którym uczestniczy 325 działaczy związku z całej Polski. Gościem zjazdu, w pierwszym z zaplanowanych dwóch dni obrad, jest prezydent Andrzej Duda.
Słowo „Solidarność” dziś na świecie tak naprawdę oznacza „Polska”, bo tak się ono jednoznacznie kojarzy – mówił prezydent Andrzej Duda podczas Krajowego Zjazdu Delegatów „S” w Płocku. Podziękował NSZZ Solidarność za zaufanie i wsparcie w kampanii wyborczej oraz jej ogromną pracę na rzecz rozwoju państwa.
Spotkanie z Prezydentem RP i Premier RP, wręczenie odznaczeń państwowych, panel dyskusyjny dotyczący dialogu społecznego, dyskusja nad zmianami w Statucie to najważniejsze punkty w programie zbliżającego się Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność", który odbędzie się 24 - 25.11. w Płocku.
W Płocku obradowała Komisja Krajowa NSZZ Solidarność, która poprzedziła Krajowy Zjazd Delegatów. Odbędzie się on w dniach 24-25 listopada (czwartek-piątek) na płockiej Orlen Arenie.
22 listopada zainaugurowała działalność grupa robocza RDS do spraw europejskiego dialogu społecznego. Ma ona charakter dwustronny. Jej moderatorami będą: po stronie pracodawców Edyta Doboszyńska ze Związku Rzemiosła Polskiego, po stronie związkowej Wojciech Ilnicki z NSZZ „Solidarność”.
Konsekwencje reformy edukacji, wyrównywanie szans w nauczaniu dzieci z obszarów wiejskich, gwarancje zatrudnienia dla nauczycieli wygaszanych gimnazjów to tylko niektóre kwestie poruszone w czasie spotkania przedstawicieli Międzyzakładowej Komisji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Płocku z wiceminister edukacji narodowej Teresą Wargocką . W spotkaniu wziął udział także przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda oraz szef oświatowej „S” Ryszard Proksa.
Blisko połowa Polaków nie ma możliwości pokrycia z własnych środków nieoczekiwanego wydatku, wynika z raportu GUS. Ponad jednej trzeciej nie stać na tydzień wakacji, a 18 proc. - na konsultację lekarską.
Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" podtrzymuje wszystkie postulaty zgłoszone w trakcie negocjacji z rządem. W przypadku braku porozumienia związkowcy nie wykluczają akcji protestacyjnych.
Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” otrzymała od Marianne Thyssen Komisarz Unii Europejskiej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Umiejętności i Mobilności Pracowników pismo z podziękowaniem za poparcie propozycji zmian w dyrektywie 96/71/WE dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.
Wśród Europejczyków najbardziej skorzy do buntu są Francuzi. Tylko w tym roku wychodzili na ulicę 15 razy. W czołówce buntowników znajdują się też Niemcy i Grecy, informuje gazetapraca.pl